HC Slovan Louny

Příští zápas

Dorost podlehl Lvům ze Slaného

HC Slovan Louny vs. HC Lev Slaný 1 : 5

V neděli 29. 8. nastoupil dorost Slovanu k dalšímu přípravnému zápasu tentokrát proti Slanému. Naši borci šli do zápasu přímo ze soustředění v Klášterci, a tak jsme byli zvědaví, jak se jim podaří zregenerovat po týdnu těžké dřiny. K zápasu jsme nominovali všechny účastníky kempu. Bohužel k vážně zraněnému Lochovskému se přidal Vyšata s vymknutým kotníkem a Götzla nepustila k zápasu česačka na chmelové brigádě. Díky tomu jsme nastoupili v netradičním složení se čtyřmi útoky a pouze dvěma obranami.

Do zápasu jsme vstoupili výborně a v tradiční 2. minutě jsme se dostali do vedení, kdy Stanko uklidil do klece perfektní Frolíkovu přihrávku. Jak se nakonec ukázalo, byl to náš poslední úspěch. Po zbytek zápasu Slaný hru kontrolovalo a bylo jasné, že výše skóre bude záležet jen na výkonu na našich gólmanů. Jako první začal Fridrich a celou první třetinu držel naše šance nad vodou. Paradoxně se soupeři podařilo vyrovnat až v 19. minutě, kdy čelil naší přesilovce. Upřímně řečeno, jen díky skvělým Fridrichovým zákrokům třetina skončila 1:1. Slaný nás v této třetině přestřílelo 2:18. Navíc od začátku zápasu Lvi působili jako utržení ze řetězu a využívali svoji fyzickou převahu k velmi tvrdé hře. Ke cti našich hokejistů je nutno podotknout, že se toho nijak nezalekli a srdnatě se svým váhovým hendikepem vzdorovali.

Do druhé třetiny jsme vstoupili za 40s přesilovky 5:3. Bohužel střelecká mizérie pokračovala a v této přesilovce jsme se v podstatě ani nedostali do útočného pásma. Hra následně pokračovala podle stejné šablony. Slaný nás zatlačilo před naši svatyni. Fridrich ale již gól nedostal. Ve 31. minutě došlo k plánovanému střídání brankářů a ke své premiéře v kategorii dorostu nastoupil Krátký. Bohužel hned  ve 33. minutě kapituloval po střele od modré čáry, kdy mu výhled zakryl David a puk skončil za jeho zády. Trochu jsme se obávali, jak se tato situace projeví na jeho psychice, ale ukázalo se, že Krátký přes věk má nervy ze železa. Soustředěným výkonem držel soupeře na dostřel a do kabin jsme šli po 40 minutách za stále přijatelného stavu 1:2.

Do třetí třetiny jsme šli s jasným cílem srovnat a pokusit se obrat. Zde se již projevila únava z předchozího týdne a soupeř dokonale ovládl prostor v našem útočném pásmu. Sice se nám povedly dva kontry Benešovského, ale obě jeho střely po samostatných nájezdech pouze mohutně zaduněly na zadním mantinelu. A tak jsme postupně ještě obdrželi tři branky, které dali definitivní podobu naší porážce.

Hanuš Petržílka: Zápas nám ukázal, jak postavit sestavu do mistrovských zápasů. Jsme rádi, že máme brankáře, kteří jsou schopni mužstvo podržet a ve velmi pozitivním světle se ukázal teprve 13 letý Jarý. S ohledem na předvedené výkony v těchto dvou přípravných zápasech a chutí kluků a děvčete na sobě pracovat, jsem mírný optimistou do nadcházející sezóny.

HC Slovan Louny : HC Lev Slaný 1 : 5 (1 : 1; 0 : 1; 0 : 3)

Branky: 2 – Stanko (Frolík)

Sestava: Fridrich, Krátký; Bechyně, Kopelent; Slavíčková, David; Podaný, Jarý, Budiač, Benešovský, Stanko, Frolík, Kurucz, Fišer, Holý, Neubert, Abashin

Úspěšnost brankářů: Fridrich 95,7%, Krátký 87,1%

Střely na branku: 10 : 54