45 střel na soupeřovu branku nestačilo Slovanu k vítězství !

03.10.2017 08:36

4. zápas KLM na ledě domácích se nepovedl.

HC SLOVAN LOUNY 2:4 SK KADAN "B"

Čtvrté kolo Ústecké soutěže zavítalo také na lounský zimní stadion kde domácí Slovan hostil Trhače z Kadaně. Očekával se kvalitní hokej, vždyť za soupeře nastupují v letošní sezoně jména jako Polanský, Krstev či Jícha.

Začátek utkání potvrdil očekávání a opravdu bylo na co koukat. Slovan byl lepší, aktivnější, lépe bruslil ale to nejdůležitější v celém zápase ho velice trápilo - dát gól. Šance si vytvářeli všechny tři lajny domácích. Vyloženou gólovku měl na čepeli Prokeš, ovšem trefil pouze přesunujícího se gólmana hostů Damaška. I Trhači zkoušeli pozornost domácího brankáře, většinou po brejcích, na které spoléhali. V sedmé minutě si pro puk zajel bek Svoboda a z crossové přihrávky na rozjíždějící se domácí útočníky, byla nahrávka přímo mezi kruhy, kde stínoval hostující Jíra. Kadaňský útočník sipohrá l s pukem a skóroval.

Slovan se nevzdal, tlačil se do branky, střílel ale gól nepadl.

Druhá třetina byla již trochu veselejší. Nejprve Rais nahrál Adamovi Szakálovi, který poprvé letos rozvlnil síť. (Doufáme, že si první brankou Adam zvedl sebevědomí a přidá další branky. pozn.red.)

Poté se prosadil obránce Sak, který nahrávkou či nahozením překvapil hostujícího brankáře a Slovan vedl.

Jenže Kadaň odolávala obrovskému tlaku Slovanu, který se prostě v neděli večer nedokázal pořádně prosadit. A že těch spálených šancí bylo …….

No pojďme si říci, že na to bohužel domácí doplatili. Ve třetí třetině opět obránci nezvládli rozehrávku, kdy Sak našel pouze hostujícího Polanského a druhý zmíněný si zkušeně pohrál s Dornem v bráně – 2:2.

Slovan stále tlačil, střílel, gól nedal.

Ve druhé přestávce zněl pokyn jasně. Vstřelit gól, nedostat se do oslabení a v klidu si dojít pro vítězství. Scénář dobrý, režisér kvalitní, herci selhali.

Nejen že Slovan branku nedal, naopak ji v 49. dostal. Vše završil faul Gebelta, který ve středním pásmu fauloval a Slovan byl na kolenou.

Trenér Szakál dobře upozorňoval, že proti zkušeným hráčům Trhačů bude oslabení těžká věc. Jeho slova naplnil výborně střílející Polanský, který si narazil s Krstevem a příklepem vymetl roh branky domácích. Svůj hattrick si bývalý extraligový hokejista vystřelil do prázdné branky minutu před koncem a tím zpečetil výhru Trhačů v Lounech.

Je vidět obrovská kvalita a trpělivost Kadaně. Kdyby ovšem Slovan proměnil alespň desetinu šancí, které měl, mohl vyhrát. Bohužel se tak nestalo a tabulka KLM se pěkně zamotává. Most prohrál v Litoměřících, a tak můžeme očekávat příští týden pořádné derby. Právě zmínění lvi hostí Slovan na vlastním ledě.