Dramatický závěr utkání překvapení nepřinesl

11.01.2015 22:31

Na lounské hokejisty čekal zápas s jedním z favoritů soutěže, do Loun zavítala pražská Hvězda. Diváci mohli vidět rychlé utkání s kvalitním soupeřem a s vysokým počtem branek. Slovan nakonec především kvůli výpadku ve 2.třetině prohrál 6:9.

Úvod utkání Slovanu nevyšel a již v jedenácté sekundě inkasoval. Z rychlé branky se domácí dokázali rychle oklepat a vytvořili si řadu šancí na vyrovnání. To přišlo v 8.minutě, když Hloucha vyčkával s nahrávkou na najíždějícího Derflera, který krásně zavěsil. Po této brance se za nesportovní chování nechal vyloučit hostující Láska a přesilovou hru proměnil Růžek. Hvězda vzápětí prokázala svou kvalitu a dvě rychlé branky vrátily hostující tým zpět do vedení.
Ve druhé třetině přišel herní výpadek Slovanu a hrálo se především u branky Charváta. Individuální chyby a nedůraz v obranném pásmu znamenal, že Hvězda vstřelila čtyři branky v rozmezí osmi minut a vypadalo to na debakl. Ve 35.minutě při přesilovce 5 proti 3 pálil od modré čáry Kaplan a snížil na 3:7. Následný tlak v závěru druhé třetiny ovšem další branku nepřinesl.
V poslední třetině se Slovanu podařilo zdramatizovat průběh utkání. Nejprve sice ve 46.minutě zvyšoval na 3:8 hostující Fiala, poté ale domácí hráči zabrali a podařilo se jim korigovat na 6:8. V 57.minutě se navíc do samostatného úniku dostal Mistoler, ale bohužel se mu podařilo trefit pouze tyč a o minutu později po podražení od hostujícího hráče šel na trestnou lavici za filmování Šulc. Přesilovou hru hosté proměnili a sebrali tak veškeré naděje Slovanu.
Prohra s mužstvem, které společně s Letňany patří k nejlepším týmům přeboru znamená to, že Slovan se stejně jako v loňské sezoně neprobojuje do finálové čtyřky a v nadstavbové části se bude pokoušet obhájit loňské 5.místo. V příštím kole čeká na lounské hokejisty zápas s posledním Olympikem, se kterým se utká v sobotu 17.1. v Letňanech.

Filip Suchý

HC Slovan Louny - HC Hvězda Praha

Datum utkání: 16.kolo, neděle 11.1.2015, 17:00
ranky a nahrávky: 8. Derfler (Hloucha), 9. Růžek (Dalecký), 35. Kaplan (Šulc), 47. M.Dittrich (Šulc, Vavrica), 55. M.Dittrich (Rais, Derfler), 56. Šulc (Gebelt) - 1. Novák, 13. Láska (Josefus), 14. Novák (Křepelka), 26. Novák (Hučko, Křepelka), 28. Hanták (Nacházel, Banič), 30. Svoboda, 34. Hrubant, 46. Fiala (Nacházel, Hanták), 58. Novák (Křepelka).
Rozhodčí: Hrubý - O.Tichý, M.Tichý.
Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:43. Diváci: 110.
Průběh utkání: 0:1,2:1,2:7,3:7,3:8,6:8,6:9.
Fotografie z utkání:

T.Charvát (30. Dorn) - Kolčava, Vavrica, Šulc, Martin Svoboda, Kaplan, Hloucha - Prokeš, Mistoler, M.Dittrich - Gebelt, Růžek, Dalecký - Šedivý, Derfler, Rais - (Červíček, Ditrich a D.Dittrich nezasáhli do hry) Trenéři: Šedivý, Kovařík.

HC Hvězda Praha:

Vokatý - Čermák, Pečenka, Josefus, M.Němec, A.Němec, Banič - Novák, Křepelka, Hučko - Svoboda, Láska, Hrubant - Nacházel, Hanták, Fiala. Trenér: Najman.