Jak se daří lounským odchovancům, 1.díl

30.10.2015 17:13

Přinášíme novou rubriku webových stránek Slovanu, ve které budeme sledovat, jak se daří lounským odchovancům ve vyšších soutěžích.

Jakub Trefný

Piráti z Chomutova vedení bývalým reprezentačním trenérem Vladimírem Růžičkou povolali do svých řad odchovance Lounského hokeje Jakuba Trefného. Kuba měl velmi dobrý vstup do sezony v 1. lize v dresu Kadaně, kterou vedl v této sezoně jako kapitán a svými výkony si řekl o pozvánku do kádru Chomutova. Premiéru si odbyl na ledě Sparty, kde Piráti prohráli 4:0, domácí premiéru pak měl minulý pátek proti Plzni, kde v divokém utkání zvítězili Piráti 7:5. Zajímavostí je fakt, že Kubu můžete velmi často potkat na lounském zimním stadionu, kde pomáhá vychovávat malé hokejisty. Tento pátek ho pak můžete vidět v televizním utkání proti Mladé Boleslavi. Kubovi přejeme, ať se mu daří.

Piráti Chomutov (Extraliga) 3 0 0 0 0 0
SK Kadaň (1.liga) 14 2 6 8 +4 28

Jan Alinč

Nejznámější lounský odchovanec Jan Alinč i ve svých 43 letech stále hraje na profesionální úrovni. V letošní sezoně opět nastupuje v prvoligovém Mostě. Most se podobně jako v loňském roce nachází ve spodních patrech tabulky, ovšem Alinč patří v mladém mosteckém kádru k nejlepším hráčům.

HC Most (1.liga) 13 3 4 7 -5 4

Jan Dalecký

Jan Dalecký načal sezonu tradičně v kladenském dresu, kde již léta nastupuje. Na ledě nedostával tolik prostoru kolik by potřeboval a po příchodu zkušeného Václava Pletky přišlo hostování do Ústí nad Labem. Hned v premiérovém utkání si připsal branku a asistenci. Přejeme Honzovi, ať se mu v novém angažmá daří.

Rytíři Kladno (1.liga) 15 0 2 2 -8 6
Hokej Ústí nad Labem s.r.o. (1.liga) 2 1 1 2 0 0

Jakub Mužík

Jakub Mužík po třech letech v běloruském Brestu vyměnil dres a nyní nastupuje též v Bělorusku - za celek Metallurg Zhlobin. Ve Zhlobinu s ním společně nastupují Kadlec a Bartejs, kteří v loňské sezoně hráli v Chomutově. Kubovi se opět daří a pravidělne sbírá body.

Metallurg Zhlobin (Bělorusko) 12 2 7 9 +8 4

Jiří Fronk

Po loňské úspěšné sezoně v zámoří si Jirka vybojoval smlouvu ve farmářském celku Winnipegu - Manitoba Moose. Zatím nastoupil pouze k jednomu utkání. Věříme, že se Jirka v druhé nejvyšší zámořské lize prosadí.

Manitoba Moose (AHL) 1 0 0 0 0 0