Jak se daří lounským odchovancům, 2.díl

24.01.2016 20:10

Přinášíme druhý díl této rubriky, ve které sledujeme, jak se daří lounským odchovancům ve vyšších soutěžích.

Jakub Trefný

Kapitán prvoligové Kadaně v letošní sezoně prožil i krátkou epizodu v týmu Vladimíra Růžičky. V Chomutově odehrál 4 zápasy, poté se ovšem vrátil zpět do Kadaně, které se v letošním ročníku daří a nachází se na 5.místě. Velký podíl na tom má i Kuba, který je nejproduktivnější obránce Kadaně a v celkovém bodování obránců se nachází na 13.místě WSM ligy.

Piráti Chomutov (Extraliga) 4 0 0 0 -1 0
SK Kadaň (1.liga) 39 3 16 19 +13 60

Jan Alinč

Zkušený Jan Alinč je pouze o tři měsíce mladší než Jaromír Jágr, doplácí ovšem na to, že farma extraligového Litvínova se nachází na posledním místě. Dochází totiž k častým změnám v sestavě. I přesto odehrál většinu utkání s velmi slušným bodovým hodnocením.

HC Most (1.liga) 25 5 7 12 -8 14

Jan Dalecký

Po říjnové změně dresu dostává Honza více prostoru než v ambiciózním Kladně. V Ústí nad Labem převážně nastupuje v útoku společně s Antonínem Melkou, se kterým se znají již od mládežnických kategorií. Nastoupil i v lounském prosincovém utkání odchovanců.

Rytíři Kladno (1.liga) 15 0 2 2 -8 6
Hokej Ústí nad Labem s.r.o. (1.liga) 27 4 7 11 -3 10

Jakub Mužík

V polovině listopadu odešel ze Zhlobinu do Kadaně Martin Kadlec a Kuba tak ztratil svého parťáka z útoku. Stále si ovšem udržuje solidní statistiky a nachází se na osmdesátém místě bodování běloruské extraligy.

Metallurg Zhlobin (Bělorusko) 29 4 10 14 +8 8

Jiří Fronk

Z počátku sezony se Jirka ve farmářském celku Winnipegu Jets příliš neprosazoval, ale v průběhu sezonu přišlo od trenérů více prostoru. Jirka prozatím nastoupil k devatenácti utkáním se slušnou bilancí čtyř branek a jedné asistence. Jednadvacetiletého lounského odchovance jste též mohli zaznamenat na pravidelném utkání lounských odchovanců, které proběhlo 23.prosince 2015.

Manitoba Moose (AHL) 16 4 1 5 +1 4

Daniel Kružík

Devatenáctiletý útočník letos prožívá povedenou sezónu. V extralize juniorů se nachází na 6.místě v bodování přesto, že odehrál méně utkání než hráči, kteří se nachází v bodování před ním. Nadprůměrných statistik Dana si všiml i kladenský trenér Lidický, který si nadějného juniora vytáhl prozatím na dva zápasy do A-týmu.

Podobně jako Dalecký a Fronk, i Kružík se objevil na utkání lounských odchovanců.

Rytíři Kladno (1.liga) 2 0 0 0 0 2
Rytíři Kladno (Extraliga juniorů) 27 16 24 40 +19 46