Lomnice poráží Slovan 4:1

29.09.2013 22:12

Ve slunečném nedělním odpoledním čase přišla povzbudit HC Slovan slušná návštěva. Do Loun přicestoval tým, který od začátku sezóny 6x za sebou vyhrál. Přicestovali se 13 hráči do „pole“ a dva golmani.

HC Slovan Louny - HC Lomnice n.P.

Datum utkání: 3.kolo, neděle 29.9.2013, 17:00
ranky a nahrávky: 37. Sak (Veselák, Šedivý) - 18. Rudiš (Martinec), 27. Rudiš (Martinec, Kuch), 29. Vašek (Rudiš), 56. Vašek (Knap, Junek).
Rozhodčí: Vlasák - Farkaš, Pallo.
Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 200.

Dorn - Kolčava, F.Červíček, Krupka, Sak, Bečka, Srb - Vaic, Švarc, Gebelt - Veselák, Máša, Šedivý - Dittrich, Vavrica, Zetka - Čech. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

HC Lomnice nad Popelkou:

Vinklář - Košťák, Kuch, Erlebach, J.Syrovátka, Bartoš - Knap, Rudiš, Lemfeld - Rutkovský, Martinec, Junek - Vašek, L.Syrovátka. Trenéři: Novák, Knap.

Reportáž

Již po 36 vteřinách zápasu šel zahřívat trestnou lavici domácí hráč Kolčava. Slovan přesilovou hru přežil, ale domácí golman Dorn se měl co ohánět. První vážnější akci měl na holy Srb, ale hostující golman Vinklář zlikvidoval. V 10. minutě poprvé v utkání domácí tým měl možnost hrát přesilovou hru. Až na střelu Vavrici, byla přesilovka neplodná. Ve 13. minutě se před vynikajícím brankářem Vinklářem ocitl Kolčava, který jeho nájezd zlikvidoval. V 18. minutě domácí obrana zapoměla na Rudiše, který své soloproměnil ve vedoucí branku zápasu. 0:1.

Do 2. třetiny domácí týmvstoupil aktivněji, vypracovali si řadu šancí, ale střely Geblta, Vaice v branku nebyli vyslyšeny. Ve 26. minutě hostující tým měl minutu a čtyřicet sekund možnost hrát přesilovku 5 na 3. O minutu později putoval i hostující hráč zahřívat trestnou lavici a při početní výhodě 4 na 3 Darek Rudiš zvýšil stav zápasu na 2:0. ve 29. minutě přišla pro Slovan další sprcha, když zapoměli na Vaška, který svůj únik proměnil 3:0.
V druhé polovině třetiny domácí tým sevřel hosté před jejich brankou, ale bohužel na dvakrát Veselák, Vaic branku nedali. Ta přišla ve 37 minutě z hole Saka, který využil přesilovku a snížil na 1:3. V závěru třetiny mohl stav snížit Vaic, ale jeho střelecká smůla nebyla z hokejky odlepena.

Ve 3. třetině hráči Slovanu pokračovali v náporu, ale bohužel recept, jak překonat vynikajícího Vinkláře nenašli. Přitom nádherné akce Mášy, Červíčka, Čecha, Zetky volaly po gólu a naději upravit skóre.  Při vyloučení Krupky v 57. minutě hosté využili druhou přesilovku, zásluhou Vaška a tak exportovali dva body do vzdálenější Lomnice nad Popelkou.