Lounský odchovanec zářil v zámoří

11.05.2015 11:15

Úspěšnou sezonu letos prožil lounský odchovanec Jiří Fronk

Jednadvacetiletý útočník nastupoval v mládežnických mužstvech Chomutova, kde dokonce nahlédl do extraligového utkání, dále si vyzkoušel českou 1.ligu v dresu Kadaně a v loňské sezoně též působil v juniorském týmu Karlových Varů, který hrál ruskou MHL. Letos jeho kroky směřovali za moře, konkrétně do amerického týmu Cedar Rapids RoughRiders, kde před deseti lety odstartoval kariéru útočník Detroitu Justin Abdelkader.

V nejvyšší americké juniorské soutěži se Cedar Rapids umístili na druhém místě své konference, v play-off ovšem vypadli již ve čtvrtfinále.
Ve své premiérové sezoně v zámoři si Jirka vedl velmi dobře, když v šedesáti zápasech si připsal 50 bodů (29+21). Průměr téměř bod na zápas přineslo 20.místo v celkovém bodování soutěže a zajistilo Jirkovi účast ve výběru nejlepších hráčů USHL, který se konal v lednu.

Lounského odchovance si všimali i skauti klubů NHL. V aktuálním odhadovaném draftu se nachází na 151.místě mezi hráči hrajícími v severoamerických soutěžích. V případě, že by si Jirku v červnovém draftu vybral některý z týmů NHL, stal by se po Janu Alinčovi teprve druhým hráčem, který byl draftován. Nezbývá než popřát Jirkovi hodně štěstí v nadcházejícím draftu.