Mikulášská nadílka pro Roudnici

05.12.2015 22:17

http://img7.rajce.idnes.cz/d0702/10/10966/10966064_26c117eb0ff5665401c15e3b7467bc56/images/DSC_5514.jpg?ver=0Souboj o průběžné čtvrté místo se změnil v nevídanou přestřelku. Slovan nastoupil pouze s dvanácti hráči, naopak za domácí celek nastoupilo dvacet hráčů včetně čerstvé posily - exligového obránce Milana Tomana. Ani ten neubránil lounské střelce, kterým k patnácti gólům stačilo 35 střel na bránu!

Pokyny před utkáním byly zcela jasné - hrát ze zajištěné obrany. Zřejmě nikdo ale nečekal, že po první třetině bude na tabuli svítit skóre 1:6. Slovan měl v úvodní dvacetiminutovce více ze hry a podařilo se proměnit dvě přesilové hry. Druhá třetina se více povedla domácímu mančaftu, který cítil stále šanci na dohnání pětigólového manka. Hokejistům Loun se ale dařilo nadále proměňovat střelecké příležitosti a v polovině utkání vedli 3:9. Menší výpadek přišel v rozmezí 34. - 37. minuty, při kterém domácí vstřelili tři branky, ovšem ve velké pohodě hrající Růžek kontroval svým třetím a čtvrtým gólem v utkání a do kabin se odcházelo za stavu 6:11.
V úvodu třetí třetiny dovršil svůj hattrick Kousek, skóre poté navýšil Vavrica a D.Dittrich. Na domácí střídačce byla znát frustrace z druhého debaklu během týdne (v minulém kole Roudnice podlehla pražské Hvězda 11:3 - s Hvězdou se lounští hokejisté utkají příští neděli) a v posledních minutách na ledě přibývalo střetů a šarvátek. V 57.minutě uzavřel skóre na konečných 7:15 obránce Kunrt. Závěr utkání ještě okořenil pěstní souboj roudnického Pokorného s lounským rváčem Srbem, který si jistě domácí hráč za rámeček nedá.
Slovan si vyměnil pořadí se svým dnešním soupeřem a posunul se na čtvrtou příčku pražského přeboru. Třetí Lomnice nad Popelkou je před Slovanem pouze díky lepšímu skóre, tudíž se dá očekávat tuhý boj o třetí příčku, do kterého může promluvit i šestá Kobra Praha B. V dalším utkání čeká na lounské hráče Hvězda Praha - v neděli 13.12 od 17:00.

HC Roudnice n.L. - HC Slovan Louny
7:15
(1:6,5:5,1:4)

Datum utkání: 12.kolo pražského přeboru, sobota 5.12.2015, 17:00
Branky a nahrávky: 2. Purma (Barcal, Šatra), 21. Purma (Nenadál, Pavlata), 28. Nenadál (Kuchař), 35. Pavlata (Barcal), 36. Barcal z trestného střílení, 37. Čichovský (Hlavička, Pokorný), 47. Purma (Pavlata, Nenadál) - 4. Kousek (Červíček), 7. Kousek (Kunrt), 8. Kunrt (M.Dittrich), 11. Salač (Kousek), 19. Růžek (Gebelt), 20. Srb (Vavrica, Kousek), 24. Veselák (Vavrica, Kousek), 28. Růžek, 29. Veselák (Růžek, M.Dittrich), 36. Růžek (Kunrt), 38. Růžek (Salač, Gebelt), 42. Kousek (M.Dittrich, Gebelt), 45. Vavrica (M.Dittrich, Růžek), 49. D.Dittrich (Růžek, Veselák), 57. Kunrt (Kousek, Gebelt).
Rozhodčí: Touš - Majerčin, Štěpanovský.
Vyloučení: 10:11, navíc Pokorný (R) 10 min.os.trest + proměněné TS (R). Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 41:35. Diváci: 96.
Průběh utkání: 1:0,1:6,2:6,2:8,3:8,3:9,4:9,4:10,6:10,6:13,7:13,7:15.