Obnovené hokejové třídy – 1. půlrok pohledem třídní učitelky

23.02.2015 19:55

Jejich tempo je úžasné, jejich rychlost je závrátná aneb Takové malé zamyšlení…

Bezprostřednost, dravost, soutěživost - to je jenom něco málo ze slov, kterými lze ve zkratce popsat atmosféru ve třídě plné malých hokejistů. Učení, to je jenom jedna ze stránek, proč snad rádi chodí do školy. Parta spolužáků, kamarádů, ale hlavně týmových spoluhráčů je to, co je spojuje. Společné zážitky nejen ty školní, společně trávený čas je vše, proč se tito kluci na sebe tak těší a někdy jsou si bližší než bráchové.

Atmosféra takovéto třídy je specifická, vše se točí okolo hokeje. A hokej, to není jen čas strávený na „zimáku“, ale i čas společně strávený ve třídě, tělocvičně, bazénu, hřišti, soustředění nebo nějakém jiném pobytu. Zkrátka vždycky máš kolem sebe dobrou partu kamarádů, která tě podrží, vyhecuje, někdy samozřejmě také naštve, ale vždy se s ní pobavíš a najdeš v ní toho správného kámoše. A za pár let, už coby dospělák, tě vzpomínky na hokej a čas s ním spojený (i ten školní) vždy připomenou ty úžasné roky. kdy jsi byl malým hokejistou!

Blíží se doba zápisů a s tím i rozhodnutí, kam zapsat svoje dítě do první třídy. V letošním školním roce se opět po několika letech otevřela na naší škole hokejová první třída.

Učení ve třídě plné malých hokejistů je vždy specifické. Jsou hraví, draví, soutěživí, bezprostřední a nikdy se s nimi nenudíte. Pravda, někdy je to hodně náročné, zvlášť první dny a týdny, kdy si na sebe zvykáme. Ale odměnou je nadšení a urputnost se, kterou se vrhají do připravených úkolů.

Hokej se promítá do všech předmětů, kluci jsou ho plní. Zážitky spojené s hokejem si doplňují i časem společně stráveným ve škole. Společně si zasoutěží, zasportují anebo napíšou úkoly. V takovéto třídě máte vždy kolem sebe nějakého kamaráda, se kterým se nebudete nudit.

Hokeji je uzpůsobena i výuka, už od první třídy mají hokejisté o jednu hodinu tělocviku více (jejich počet postupně roste), jednu hodinu týdně tráví v bazénu – další hodiny tam mají možnost strávit v rámci kroužků vedenými vychovatelkami. Pod odborným vedením tak kompenzují zátěž spojenou s jednostranným zatížením při hokeji.

Při rozhodování, kam dát dítě do první třídy, určitě hraje velkou roli i místo bydliště anebo škola, kterou navštěvují starší sourozenci. Počáteční nepohodlí spojené s dojížděním vystřídají později výhody. Blízkost školy k zimnímu stadionu a parta kamarádů, kterou máš kolem sebe a se kterou se třeba i cestou na trénink dá zažít nějaké dobrodružství.

Mgr. Šárka Kopecká