Oslabený kádr nestačil na Letňany

07.12.2013 22:42

Už si na to budeme muset asi začít zvykat. Zatímco při domácích zápasech Slovanu z přeplněné střídačky přepadávají hráči, tak na venkovní zápasy s favority soutěže odjíždí pouze skupinka „odvážlivců“. A samotný zápas se pak odehraje podle stejného scénáře.

http://www.sbdpraha.cz/fotky1/letci.jpg        HC Letci Letňany - HC Slovan Louny

Datum utkání: 14.kolo, sobota 7.12.2013, 19:50
ranky a nahrávky: 10. Král (Boček, Packo), 39. Valder (Božilov, Bílek), 53. Král (Mišner), 56. Mišner (Král, Šramota), 60. Manhart (Kozák, Štěpán) - 47. Veselák.
Rozhodčí: Kratochvíl - Hodač, Výborný.
Vyloučení: 4:8 + Svoboda 10 min.os.trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50.

HC Letci Letňany:

Oliva - Mišner, Valder, Šramota, Král, Štěpán, Boček, Manhart, Novák, Packo, Krňanský, Mrázek, Božilov, Bílek, Kadaně, Slavík, Kozák. Trenér: Hlaváč.

M.Charvát - Hloucha, Kolčava, Srb, Bečka - Čech, Šedivý, Zetka - Marek Svoboda, Švarc, M.Dittrich - Vavrica, Veselák, Prokeš. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

Reportáž

Jak jinak hodnotit zápasy v Lomnici a nyní i v Letňanech. Do Prahy odjelo pouhých třináct hráčů bez brankářské jedničky Dorna (toho úspěšně nahradil nedávný junior Martin Charvát) a pouze se čtyřmi beky. A dlouho vyrovnaný zápas se v jeho závěru proměnil v jednoznačnou výhru domácích.

Přitom pokyny trenéra Kovaříka byly jasné. Pomáhat oslabené obraně, hrát obětavě a dlouho držet přijatelný stav, soupeř pak znervózní, začne chybovat a pak se dá i uspět. Od úvodního vhazování se tak i stalo, první vážnou šanci Letců řešil „Chrt“ až v 5.minutě. O tři minuty později se však rozhodčímu nelíbil důraz Kolčavy a po minutě početní výhody šli domácí do vedení po brance Krále. Ale to nebylo zdaleka ze strany posuzování důrazné hry hostů vše. Nejdříve šel udržovat teplotu trestné lavice za sekání M.Dittrich a za stejný prohřešek jej po půlminutě následoval i Marek Svoboda. Naštěstí dlouhou početní výhodu 5 na 3 zhatil domácím za nedovolené bránění Kozák. Přesto dostal Charvát několik příležitostí pořádně se rozchytat, zvláště když se šel v závěru úvodní části podívat na trestnou opět Kolčava.

Naděje na úspěšný výsledek trvaly i po přežití dalšího dvojnásobného oslabení v 7.minutě následující třetiny, kdy byl navíc za odpálení puku po odpískání Svobodův pobyt na trestné prodloužen o dalších deset minut.

Poměr střel v této třetině 15 : 4 naznačuje, který brankář měl více práce. O ohrožení toho domácího snad jen stojí zmínit šance Švarce a Dittricha, který ale přestřelil.

A v čase 38.54 přišla ztráta puku v útočném pásmu, kam se zbytečně hrnul obránce Srb, který pak scházel tam, kde měl být. A úspěšný brejk domácích znamenal zvýšení na 2 : 0.

Úvod závěrečné části hrál Slovan v početní výhodě, která i na 17 sekund byla dvojnásobná. Nabídnutou šanci ale Slovan nevyužil, spíše ani nevystřelil. A když ano, tak opět Dittrich mířil nad.

Přesto se na hostující střídačce později jásalo. V čase 46.50 se na výlet přes celé hřiště, který by si zasloužil cesťák vydal Veselák a snížil na nadějných 2 : 1. A přišlo to, co trenér v úvodu avizoval. Nervozita na domácích hokejkách a šance hostů při možnosti další početní výhody. Bohužel opět střely končily tam, kde nikdo nechtěl. Následovalo pak další přísné posouzení zákroku Kolčavy a bylo po šancích hostů.„Chrt“ dostal dostatek možností jak vyniknout. Ale v čase 52:48 už po přesilovce, jej nechala obrana „na holičkách“. Trojice útočníků Letců zakombinovala a zakončila do prázdné branky -  3 :1.

A po dvou minutách stejná trojice využila dalšího zaváhání v obraně a zvýšila na 4 : 1. To ale nebylo zdaleka ze strany domácích vše. Necelé dvě minuty před závěrem došlo ke kuriosní situaci. Za Svobodův faul bylo nařízeno trestné střílení. Na Charváta se rozjel Valder a při pokusu jej „vykoupat“ upadl tak nešťastně, že si o tyčku zlomil levou ruku.

Náladu na domácí střídačce nakonec zvedl těsně před závěrem Manhart, jehož tečovaná střela od modré znamenala nakonec jednoznačný výsledek 5 : 1.

Co dodat ? Snaha byla, ale za cenu přehnaného důrazu a zbytečných chyb v obraně. Ve střelbě na branku důrazně zaostáváme - poměr 39 : 19 ! Zbytečně vymýšlíme, upřednostňujeme přihrávky před jednoduchostí a přesnou střelbou na branku.

Škoda...v případě výhry oslabeného Slovanu si chtěl vedoucí mužstva kopii zápisu tohoto utkání nechat zlatě zarámovat a pověsit nad postel. A každému koupit utopence ! Myslím si ale že není vůbec rád, že ušetři...

Ladislav Suchý