První semifinálovou bitvu ovládl Slovan

20.02.2016 23:02

Do Kadaně odcestoval Slovan téměř v kompletní sestavě, do hry bylo připraveno osmnáct hráčů. Po zranění se vrátili útočníci z první formace Rais a M.Dittrich, v obraně se představil zkušený Szakal.

VÍCE INFORMACÍ V ČLÁNKU

Do Kadaně odcestoval Slovan téměř v kompletní sestavě, do hry bylo připraveno osmnáct hráčů. Po zranění se vrátili útočníci z první formace Rais a M.Dittrich, v obraně se představil zkušený Szakal. Pro navrátilce Dittricha ale utkání skončilo již v 6.minutě, když si obnovil své zranění a na jeho místo nastoupil Csonka, kterému se v posledních zápasech střelecky dařilo.
Již ve čtvrté minutě otevřel skóre Kousek, když jeho nahrávku před branku si domácí hráči šťouchli do vlastní brány. Štěstí stálo na straně Slovanu i ve dvanácté minutě, když v přesilovce po střele Šedivého si domácí obránce puk opět srazil do vlastní klece. Pár sekund po vstřelené brance nabídli hráči Kadaně další početní výhodu pro Slovan, kterou vzápětí využil střelou od modré čáry Szakal. Ve čtrnácté minutě se po chybě v obranném pásmu prosadila i Kadaň, ale v první třetině již další branka nepadla a stav utkání byl 1:3.
Úvod druhé třetiny Slovanu nevyšel, domácí se usadili v útočném pásmu, ale Dorn předvedl několik zákroků, kterými svůj tým podržel. Ve 24.minutě ale již kapituloval a Kadaň snížila na rozdíl jediné branky. Stav 2:3 vydržel až do 35.minuty, ve které se Louny prosadily opět v přesilovce, střelu Szakala tečoval v předbrankovém prostoru Panocha. O minutu později využila přesilovou hru i Kadaň a Slovan vedl opět pouze o gól. Úvod druhé třetiny se sice nevyvedl podle představ, ale naopak závěr třetiny byl velice povedený. Ve 37.minutě se prosadil Růžek, o dvě minuty později potvrdil svou střeleckou formu Csonka a sedmou branku přidal před koncem druhé periody kapitán Svoboda.
Cíl pro třetí třetinu byl jasný- udržet pohodlný náskok a dotáhnout utkání do vítězného konce, Ve 45.minutě sice domácí snížili na 4:7, ale Slovan ve zbytku třetiny s přehledem udržoval pohodlný náskok a nepustil soupeře k žádným větším příležitostem. Navíc Dorn přidal několik jistých zákroků a lounští hokejisté mířili k vítězství v prvním semifinálovém utkání. Výhru navíc potvrdili ke konci utkání. Nejprve si s domácím brankářem pohrál Veselák a v poslední minutě navýšil skóre na konečných 4:9 Rais.
Odvetné utkání se odehraje ve středu od 18:00 v Lounech. Pokud Slovan vyhraje, může slavit postup do finále.Věříme, že nás přijdete podpořit!