První utkání nadstavbové části úspěšné - Slovan porazil Olympik 8:3

19.01.2014 20:13

V prvním kole skupiny o umístění se Slovan utkal s celkem HC Olympik Praha, který se v základní části umístil na posledním místě přeboru. Za hostující celek nastoupil brankář Lukáš Turza, který v Lounech chytal v minulých sezónách.

8:3

(1:2,3:0,4:1)

Datum utkání: 19.kolo (1.kolo skuepiny o umístění), neděle 19.1.2014, 17:00
B
ranky a nahrávky: 8. Vavrica (J.Červíček, Kučera), 23. Šedivý (Kolčava), 27. Vavrica (D.Dittrich, Martin Svoboda), 34. Švarc (M.Dittrich, Marek Svoboda), 49. Marek Svoboda (Kučera), 51. M.Dittrich (Vavrica), 58. Marek Svoboda (J.Červíček, F.Červíček), 60. M.Dittrich (D.Dittrich, Vavrica) - 13. Meszároš (Kolář, Rohlíček), 14. Kolář (Brokl), 42. Meszároš (Kolář, Braniš)
Rozhodčí: Vlasák - Tauš, Farkaš.
Vyloučení: 6:8.  Využití: 3:1.  V oslabení: 1:0. Diváci: 71.

HC Slovan Louny:

Dorn (31. M.Charvát)
- Kolčava, F.Červíček, Krupka, Srb, Hloucha, T.Kučera - Čech, Šedivý Veselák - M.Dittrich, Švarc, Marek Svoboda - Martin Svoboda, Vavrica, J.Červíček, D.Dittrich. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

HC Olympik Praha:

Turza (36. Mašát) - Mařík, Jasanský, Rohlíček, Čáp, Krch, Bláha, Kolář, Schlixbier, Žilík, Braniš, Krnáč, Meszároš, Brokl. Trenér: Mařík.

Reportáž

Slovan v neděli přivítal na domácím ledě celek Olympiku Praha, který v základní části skončil na posledním místě tabulky.Začátek utkání překvapivě patřil hostům, kdy na domácího golmana Dominika Dorna vystřelil během úvodní minuty hned 5x. První třetina se odehrávala převážně ve středním pásmu, na hráčích Slovanu bylo vidět, že utkání podcenili. První branku sice vstřelil po hezké kombinaci třetí lajny Vavrica, který si vytvořil prostor před brankářem Turzou, to bylo ale o domácích vše. Naopak hosté vstřelili vyrovnávající branku, když si počkal Kolář za domácí brankou a nahrával na nekrytého Mezsároše, který "z první" trefil výtečně.

Olympik pohrozil podruhé během několika vteřin, kdy skákající puk přeskočil Hlouchovi hokejku a Kolář si ve svém sólovém úniku pohrál s Dornem, stav 1:2. V kabině domácích v tu dobu nebylo zrovna do smíchu a trenér Kovařík se musel rozčílit. Druhá třetina již přinesla dobrý hokej ze strany domácích, ikdyž je nutné podotknout, že šance většinou končili na brankáři Turzovi, který se vytáhl proti týmu ve kterém dlouho chytal.

Ovšem již nestačil na Ondřeje Šedivého který srovnal na 2:2 a tím započal obrat utkání. Dále se trefil dobře hrající Vavrica  a zanedlouho poté také Marek Švarc a utkání bylo více méně rozhodnuté. Dominik Dorn opustil svou klec v polovině utkání, kde ho vystřídal Martin Charvát a ve druhé třetině moc práce neměl. Taktéž hostující vystřídali brankáře a místo Turzy nastoupil Mašát.

Slovan přidal další branky a ikdyž ve třetí třetině jednou inkasoval, na utkání to již nic nezměnilo. Slovan porazil poslední Olympik a podruhé za sebou vyhrál. V příštím utkání 26.1. přivítá znovu na domácím ledě tým SK Žižkov od 17 hodin.

Hvězdy utkání : 1.Vavrica Jakub (LNY)    ;    2.Turza Lukáš (OLY)    ;    3.Svoboda Marek (LNY)

(DD)                                        Na snímku třetí lajna, která byla nejvíc v zápase vidět(Červíček,Vavrica)