Sezona se pomalu rozjíždí !

20.08.2015 14:06

Sezona se pomalu blíží a základna již trénuje v plném nasazení. Slovan využívá ledové plochy v Mostě a v Bílině.

Důvodem je rekonstrukce zimního stadionu v Lounech, který by se měl otevřít 10.září. První zápasy již začínají na začátku září, respektive "A" čeká první zápas 12.9. na ledě v Roudnici. mládež má rozpis zápasů ve svých kategoriích.

Lounští hokejisté zahájili novou sezonu a to i přesto, že led na zimním stadionu je zatím v nedohlednu. A tým absolvoval první trénink v Roudnici v pondělí. Sezonu odehrají muži v Pražském i Ústeckém kraji.

V mládežnických kategoriích se nám podařilo hned několik zajímavých věcí. V první řadě bych jmenoval zavedení hokejových, nebo já raději říkám sportovních tříd, kde mají děti rozšířenou výuku tělocviku. Od září budeme mít třídy už dvě, 1.H a 2.H. Velký dík patří panu řediteli Lissemu, který celou myšlenku bez váhání podpořil. Druhá novinka je účast klubu v projektu, který rozjel Český svaz ledního hokeje pod názvem „trenér ČSLH do malých klubů“. Louny se staly jedním z prvních účastníků tohoto projektu a od ledna 2015 máme profesionálního trenéra mládeže na plný úvazek. A poslední počinek, který musím zmínit, je navázání spolupráce s Chomutovskými piráty na úrovní mládeže. Staly jsme se partnerem, Chomutov nás podporuje materiálně, školením trenérů a také účastí našich žáků ve výběrových týmech, které Chomutov sestavuje a posílá na nejrůznější zajímavé turnaje a zápasy.

Mládežníci zahájili přípravu kromě dorostu všichni, jako první na soustředění byl ročník 2009 a 2010, který jel do Chřibské u Vansdorfu od 8.8. - 15.8., kde trénoval na suchu, v tělocvičně a ve vodě.

Od 17.8. - 21.8. probíhá na 3. ZŠ příměstský tábor pro ročníky 2007 a 2008, kde děti formou her a soutěží pracují na všestranném rozvoji pohybových schopností, na tento tábor navazuje hokejové soustředění v Bílině od 24.8. - 28.8., kde už se půjde i na led.

Ročník 2006 je od 18.8. - 23.8. na soustředění v Bílině, kde kombinuje jak tréninky na ledě, tak i na suchu v areálu autokempu Kyselka. Ve stejném termínu je v Bílině soustředění starších žáků.

Mladší žáci jedou na soustředění také do Bíliny v termínu od 22.8. do 27.8.

Jan Trefný