Slovan bere první body ! Mostecké tornádo a jedna Moucha ...

20.09.2016 21:32

Slovan v neděli ovládl lounský led a bere první body v pražském přeboru !!!

Spolehlivý výkon obou brankářů a v podstatě bezchybná hra obrany pomohla Slovanu v boji o první tři body v sezoně.

HC Slovan Louny 4:2 TJ Bohemians Praha (2:1,2:1,0:0)

Branky a nahrávky : 14. Panocha (Růžek,Hloucha), 20. Dalecký (Salač), 21. Salač (Vavrica,Růžek), 37.Růžek (Panocha) - 19.Honsů, 31. Schubert

Stručný komentář :

Slovan v prvním domácím zápase letošní sezony přivítal celek Bohemians. První třetina utkání, které začalo klasicky "na pátou" se odehrávala především ve středním a nebo v útočném pásmu domácích. Několikrát sice útočníci Bohemians provětrali domácího golmana Charváta, ovšem tyto střely nebyly nikterak nebezpečné.

Ovšem nebezpečnou "přízemní" střelu vyslal ve 14.minutě navrátilec Hloucha, který si v minulé sezoně nezahrál kvůli zranění kolene, a Panocha za pomoci Jindřicha Růžka tečoval puk do brány. Byť hosté reklamovali u hlavního rozhodčího hru vysokou holí, nebyl jim to ovšem nic platné.

Ke konci třetiny hra nepřinesla žádnou výraznou převahu, až na samostatný únik hostujícího Honse, který byl u modré čáry hákován a následné trestné střílení proměnil velice komicky. Ač se golman Charvát snažil puk vypíchnout, hostující Honsů, který s hlavou skloněnou k ledu a tempem řidiče popojíždějícího na uzavřených úsecích směrem z Loun do Prahy, Charváta s velkým štěstím překonal a leteckým kouskem zakončil do prázdné branky.

Slovan se nevzdal a vteřinu před koncem úřadovala lajna "mosťáků". Dalecký v brankovišti vydoloval puk ze skupinky ležících hráčů a uzavřel skóre první třetiny - 2:1 pro domácí.

Druhá třetina začala velice dobře, tedy alespoň pro Slovan. Po pár vteřinách hry se utrhl Salač a svým klasickým kouskem poslal Turzu na koupaliště do Ďolíčku.

Stejně jako první třetina i druhá se odehrávala především v pásmu hostů, ovšem šance lounských hráčů vždy ztroskotali buďto na brankové konstrukci a nebo na hostujícím brankáři Turzovi, který si přivezl s sebou do Loun pořádnou dávku štěstí.

Hosté přece jen snížili, když Schubert v polovině utkání vytáhl střelu švihem a překonal podruhé Charváta. Ve druhé třetině se do branky domácích přesunul při plánovaném střídání Dorn a zasahovat musel pouze 6 krát. Ke konci ještě zvýšil čtvrtý mostecký hráč Růžek a vše vypadalo jako poklidný nedělní match.

Jenže ....

Slovan sice vstoupil i do třetí třetiny aktivně, ale hráči Bohemians se snažili prodrat přes lounskou obranu. Párkrát se jim to i povedlo, největší šanci ovšem zahodili v polovině třetí třetiny kdy hostující hráč stál před Dornem úplně sám, ovšem domácí brnakář si poradil i s následnou dorážkou. Slovan si náskok podržel a bere první body v pražském přeboru.

Příští utkání se hraje s týmem SK Žižkov - sobota 24.9 od 18:00h na ZS Nikolajka a následně domácí utkání o svátek - 28.9 16:00 h HC Roudnice.