Lomnice ovládla 3.třetinu a poráží Slovan 6:2

24.11.2013 19:59

Den po oslavách 80.výročí Slovanu čekal na A-team zápas v daleké Lomnici nad Popelkou. Domácí tým se chtěl po remíze Hvězdy s Bohemians dotáhnout na vedoucí celek Hvězdy, na kterou před utkáním ztrácel 2 body.

HC Lomnice n.P. - HC Slovan Louny

Datum utkání: 12.kolo, neděle 24.11.2013, 16:45
ranky a nahrávky: 20. Vašek (Lemfeld, Knap), 41. J.Syrovátka (Divila, Vinklář), 42. Vašek (Knap, Kuch), 46. L.Syrovátka (Rudiš, Vágenknecht), 54. Rudiš (Junek, L.Syrovátka), 59. Vašek (Martinec, Knap) - 50. F.Červíček (M.Dittrich), 50. M.Dittrich (Svoboda).
Rozhodčí: Hejl - Grundler, Kájínek
Vyloučení: 5:7 + Kučera (LN) 10 min.os.trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 136.

HC Lomnice nad Popelkou:

Vinklář - Vágenknecht, Divila, Karásek, Sehnoutek, Martinec, Kuch - Bláha, J.Syrovátka, Špaček - Knap, Lemfeld, Vašek - Rudiš, Junek, L.Syrovátka. Trenéři: Novák, Knap.

Dorn - Hloucha, F.Červíček, Kolčava, Kučera, Bečka - Šedivý, Vavrica, Prokeš - Čech, Veselák, M.Dittrich - J.Červíček, Marek Svoboda, D.Dittrich. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

Reportáž

Před odjezdem do daleké Lomice se trenérům omluvila řada opor, takže vedoucí mužstva měl usnadněnou úlohu při přípravě zápisu o utkání. Zde zapsal pouhých čtrnáct hráčů a dva brankáře. Přesto se do zápasu nastupovalo s vědomím, že po porážce Roudnice zůstane Slovan i při případné prohře nadále v postupové čtyřce. A určitě na led nenastupoval se svěšenými hlavami.

Po úvodním vhazování se útoky přelévaly na obě strany ale častěji stříleli domácí. První výraznou možnost k otevření skóre dostali v 17.minutě při vyloučení Prokeše. Dornovo čisté konto sice zůstalo i po skončení domácí výhody, přesto se do šaten odcházelo za jednobrankového vedení domácích. V čase 19.17 totiž zahájil svůj útok na hattrick útočník Vašek, navíc se pro domácí naskytla další šance na zvýšení vedení v podobě další početní výhody.

Statistika střel po první třetině 15:6 ve prospěch domácích i díky dvěma nabídnutým početním výhodám.

Dohrávaná přesilovka domácích v úvodu druhé části sice dopadla pro Slovan dobře, ale dlouho se neradoval. Ve 23.minutě přišel další trest navíc v podobě trestného střílení. Ale soustředěný Dorn se v brance nenechal rozhodit a nadějný stav udržel. Uběhla polovina zápasu a Slovan měl za sebou šest vyloučení a trestné střílení. Navíc absolvoval i oslabení 3 na 5 při vyloučení Vavrici a Červíčka. To hosté také přežili a konečně se v kompletních pětkách dostali do střeleckých šancí. Ovšem střelecké mušky Svobody, Šedivého, Čecha, Vavrici a dalších mířily do jiných míst, než si chlapci určitě přáli. Smůlu měl i Veselák, po jehož střele dokonce zazvonila tyč domácí branky.

Nakonec tedy po dvou třetinách trval nadějný stav při jednobrankovém vedení Lomnice a při příznivějším poměru střel 14 : 11. V kabině rozdali trenéři jasné pokyny – hrát nadále pozorně v obraně, uhlídat si brejky domácích a zpřesnit střelbu.

Ale „skutek – utek“.. Uběhly necelé dvě minuty poslední části a právě po brejcích Syrovátky a Vaška šli domácí do tříbrankového vedení..A když ve 46. se prosadil opět Syrovátka, stav 4 : 0 rozjásal domácí příznivce, kterých byly avizovány tři stovky, ovšem zřejmě díky prudkému ochlazení do hlediště nedorazily. Ledová smršť naopak dorazila na střídačku hostů. Ta na chvíli pookřála v 50.minutě kdy se střelou od modré konečně prosadil Franta Červíček a po chvíli dvojice M.Svoboda – M.Dittrich snížila na 4 : 2. Naděje na další snížení ale zmařil o 4 minuty později domácí Rudiš. A když v 59.zkompletoval hattrick Vašek, přiletěly na led oslavné čepice domácích trenérů. A šance hostů na korigování výsledku? Ta odletěla do neznáma…

Škoda, byl to oboustranně rychlý hokej kdy výkon soupeře ohodnotili i domácí kteří se prosadili až v samotném závěru.. Konečný výsledek 6 : 2 určitě neodpovídá ději na ledové ploše, ovšem to se při pohledu na strohá čísla nepozná.

Ladislav Suchý