Slovan na domácím ledě porazil Zbraslav 5:2

01.12.2013 20:11

Ve 13.kole Slovan přívítal celek Slavoj Zbraslav, který se nachází na posledním místě pražského přeboru. To ovšem nic neznamenalo a Zbraslav domácí Slovan pořádně potrápila a domácí o výsledku rozhodli až ve 3.třetině.

http://www.hclomnice.cz/foto/zbraslav.jpg     HC Slovan Louny - HC Slavoj Zbraslav

Datum utkání: 13.kolo, neděle 1.12.2013
ranky a nahrávky: 25. Kolčava (Zetka, Marek Svoboda), 28. Máša z trestného střílení, 42- Prokeš (Švarc, Veselák), 53. Švarc (Veselák, Hloucha), 55. Máša (Kolčava) - 3. Hána (L. Krupka), 36. Vecko (Pechar).
Rozhodčí: Wohlrab - Kordina, Krejsa.
Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 77

Dorn - Sak, F.Červíček, J.Krupka, Kolčava, Srb, T.Kučera (od 21.Hloucha) - Zetka, Šedivý, Čech - Marek Svoboda, Vavrica, Máša - Švarc, Prokeš, Veselák. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

HC Slavoj Zbraslav:

Hochsteiger - Nekula, Kadlec, Pospíšil, Kala, Kasík, Sedliský, Grill, L.Krupka, Pechar, Merxbauer, Tichý, Vecko, Hána, Mostecký. Trenér: Rambousek.

Reportáž

Slovan Louny po nepovedeném utkání venku s Lomnicí nad Popelkou, které prohrál 6:2, čekal v rámci 13. kola pražské krajské soutěže soupeř ze Zbraslavi. Slovan sice narozdíl od zápasu v Lomnici nastoupil v početnější sestavě, ale přesto se utkání nevyvíjelo nejlépe.

Už třetí minuta napověděla, že poslední Zbraslav nedá svou kůži lacino. Po skrumáži před brankou dotlačil puk do sítě Hána. Když ve zbytku první třetiny domácí nenašli způsob jak vyrovnat, fanoušci se začínali bát o výsledek.

Vyrovnat se povedlo až Kolčavovi v 25. minutě utkání. Krátce nato poslal rozhodčí Wohlrab Slovan do oslabení. V něm ale jeden z domácích hráčů ujel všem soupeřům a v navýšení skóre ho zastavilo až hákování jednoho z obránců. To neuniklo ani pánům v pruhovaném, hlavní rozhodčí krátce po signalizování hákování zkřížil ruce nad hlavou a nařídil tak trestné střílení. Navrátilec Máša, který poslední dobou nehrál kvůli zranění, ho s přehledem proměnil.

Krátce před koncem druhého dějství ale vyrovnal Vecko a i když to byl poslední gól hostů, dlouho nebylo jisté, kdo že vlastně vyhraje. Ve 42. minutě poslal Slovan do vedení Prokeš, v 53. minutě dodal domácím na jistotě Švarc a poslední zásah zápasu si připsal opět Máša.

Slovanu vyhrál 5:2, ale rozhodně se mu nedařilo během hry tak, jak by si trenéři i fanoušci připravovali. Jeden z trenérů lounského áčka, Jaroslav Kovařík, vidí příčinu tohoto problému jasně:

"Už je tu prosinec. Letošní letní příprava byla krátká. Dochází nám síla i rychlost, někteří hráči trénují z časových důvodů jen jednou, dvakrát v týdnu. A to se začíná projevovat. Neproměňujeme šance a tak, jak jsme potřebovali, jsme začali hrát až posledních patnáct minut. Dnes jsem chtěl vyzkoušet záložního gólmana z řad juniorů, ale nepříznivý vývoj utkání to nedovolil. Ale myslím, že tato situace neovlivní naší pozici v tabulce."