Slovan postupuje do finále!

25.02.2016 21:56

Slovan prohrával proti bojovnému soupeři z Kadaně 4:1, ale nakonec zvládl závěr utkání a dvě minuty před koncem vyrovnal na 4:4. Utkání rozhodli samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější lounský tým. Ve finále se utká s Roudnicí nad Labem, finálová série začíná příští víkend na ledě Roudnice.

Do odvetného utkání proti Kadani nastoupil Slovan jen s několika menšími změnami v sestavě, zatímco oslabený soupeř dorazil pouze s dvanácti hráči do pole. V úvodu utkání si domácí hráči vypracovali několik příležitostí k otevření skóre, ale nedokázali překonat brankáře Damaška. První branku zápasu vsítil v sedmé minutě důrazný Rais. Z vedení se ale Slovan neradoval dlouho, již za půl minuty hosté vyrovnali po střele Hartmana. Jelikož v první třetině i přes řadu gólových šancí branka nepadla, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

Vyrovnané skóre vydrželo do 25.minuty, ve které se Kadaň dostala do vedení a ještě hůře bylo ve 33.minutě, kdy na 1:3 z pohledu Slovanu zvyšoval svojí druhou brankou v utkání hostující Hartman. Ve druhé třetině měla aktivnější Kadaň více ze hry a hráčům Slovanu chybělo i pověstné štěstí k překonání Damaška.

V závěrečné třetině se značně změnila hra domácích, kteří chtěli zvrátit nepříznivý stav utkání. Přesto to byla znovu Kadaň, která se prosadila a to dokonce v době, kdy hrál Slovan přesilovou hru. O půl minuty později stejnou přesilovou hru využil lounský Kousek a nastartoval Slovan k obratu. Ve 47.minutě, tedy necelou minutu po brance Kouska se prosadil podruhé v zápase Rais, který tečoval nahrávku obránce Saka a snížil na 3:4. Slovan ve třetí třetině jednoznačně převzal otěže zápasu a přehrával již unaveného soupeře, o čemž svědčí počet střel na branku (17:3 ve prospěch Loun). Kýžená vyrovnávací branka přišla v 58.minutě po brance Csonky.

Vyrovnaný stav utkání po základní době znamenal, že již potřetí v letošní sezoně proti Kadani rozhodnou o konečném výsledku samostatné nájezdy.  V nich byl opět úspěšnější Slovan, za který se prosadili Rais s Kouskem a jelikož Dorn vychytal oba hostující střelce, mohli lounští hokejisté slavit postup do finále Ústeckého přeboru. Finálová série proti Roudnici nad Labem začíná v sobotu 5.3. od 15:00 na ledě soupeře. Domácí utkání je na programu ve středu 9.3. v 18:00.

B
ranky a nahrávky: 7. Rais (Růžek, Veselák), 46. Kousek (Veselák, Kolčava), 47. Rais (Sak), 58. Csonka (Kousek, Sak), rozh.náj. Rais - 7. Hartman (Hubínek, Januška), 25. Krpenský (Kočí), 33. Hartman (Holán), 46. Krpenský (Januška).
Rozhodčí: Vitík - Sládek, Goltsch.
Vyloučení: 4:9, navíc Sak (L) 10 min.os.trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 45:24.