Slovan prohrál s Letci

05.10.2016 13:41

Další zápas čekal "A" team Slovanu Louny, ve kterém muži prohráli 6:2

HC Slovan Louny 2:6 HC Letci Letnany (1:5,1:0,0:1)

Branky a nahrávky : 13. Šedivý (Veselák, Kunrt), 35. Veselák – 1. Štěpán (Mišner), 9. Šramota (Štěpán), 14. Mišner (Štěpán), 17. Mišner (Zima, Šulc), 20. Mrázek (Král, Horáček), 51. Mrázek (Božilov, Horáček)

Stručný komentář :

Další utkání v KPPM mužů čekalo na lounské hráče v neděli na domácím ledě. Hostem byl nepříjemný soupeř z východní části našeho hlavního města – Letci, mužstvo, které je dlouhodobě jedním z nejlepších týmů v soutěži. Ovšem i Slovan dokázal Letce v minulých letech potrápit, bohužel v neděli tomu nebylo tak.Slovan pokračoval v trápení z předchozího zápasu a již v osmé minutě prohrával 0:2. Ikdyž Šedivý dokázal v přesilovce snížit na 1:2 nebylo to ospalým a špatně bruslícím hráčům Loun nic platné. Zkraťme trápení – po první třetině stav 1:5 , rozdíl mezi týmy – dvě soutěže.

Jak by řekl Jarda Bosák : “V Lounech už 1:5. Obrana Slovanu, to je naprostý chaos, vědci by jí při vysvětlování teorie chaosu mohli používat jako názornou pomůcku...”
Jediné štěstí lounských odvážlivců v první třetině bylo v tom, že již byla zavřená pokladna a nevracelo se vstupné …..

Nastartování přišlo až ve druhé třetině, kdy si asi kluci v kabině něco museli říci. Slovan začal lépe bruslit a napadat do hloubky hráče Letňan. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a ikdyž gól nepřinesla, šancí bylo požehnaně, a nejen na straně pražských Letců. Několikrát ohrozil golmana Olivu Růžek, Veselák či Šedivý. V sedmé minutě druhé třetiny musel odstoupit golman Charvát kvůli obnovenému zranění kotníku a do branky se dostal Dorn. V 34. minutě snižil David Veselák na 2:5 a Lounům přece jen svitla naděje na to, že si neodnesou ze zápasu debakl.Do konce druhé třetiny se již nic zajímavého nedělo, až na pár dobrých šancí Letců, které Dorn pokryl.

Třetí třetina přinesla poměrně rychlý hokej a také dominovali brankáři na obou stranách. Nejdříve vychytal hostující Oliva střelce Loun, kteří se ocitli dvakrát v samostatném úniku, po chvíli ve stejné situaci vystřídal Olivu Dorn, který se musel v celé třeí části hodně ohánět. Dorn v závěru držel skóre na přijatelných 2:5, bohužel se ale přece jen ještě pražští stačili radovat, když z chumlu vystřelil Mrázek a upravil na konečných 2:6.

Slovan dokázal korigovat hru bohužel až od druhé třetiny, a tak mu patří zasloužená porážka. Doufáme že se lounští odrazí ze dna a v příštím zápase porazí Roudnici a pak na domácím ledě v neděli 9.10 také HC Lovosice od 17:00h.