Slovan se trápil a daroval bod poslednímu Olympiku

23.02.2014 00:26

V sobotu jel Slovan do Ice Areny v Letňanech, kde hraje své domácí zápasy celek HC Olympik Praha. Olympik se nachází na chvostu pražského přeboru, ale v posledních kolech zažívá výkonnostní vzestup. Naposled Olympik porazil Bohemians 12:9. Slovan nastoupil se 13 hráči, stejně jako v utkání proti Zbraslavi.

5:5

(0:2,2:1,3:2)

Datum utkání: 24.kolo (6.kolo skupiny o umístění), sobota 23.2.2014, 19:50
B
ranky a nahrávky: 24. Richter, 39. Braniš (Meszároš), 48. Ječný (Duchan), 55. Rákosník (Richter), 57. Žilík (Duchan, Mařík) - 4. Čech (Šedivý), 7. Čech (Kolčava, Veselák), 33. Veselák (Kolčava, Vavrica), 44. M.Dittrich (Kolčava), 54. Veselák (Čech).
Rozhodčí: Lassig - Doležal, Šteffl.
Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 32:34.

Mašát (30. J.Furbacher) - Mařík, Duchan, Ječný, Rohlíček, Čáp, Krch, Frančík, Kolář, Schlixbier, Žilík, Braniš, Krnáč, Meszároš, Rákosník, Brokl, Richter.
Trenér: Mařík.

HC Slovan Louny:

Dorn - Kolčava, Vavrica, Srb, Hloucha - Čech, Šedivý, Veselák - M.Dittrich, Marek Svoboda, D.Dittrich - J.Červíček, Sak, Prokeš. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

Reportáž

V úvodu utkání se oba týmy hrnuly do útočných akcí, ale bez většího ohrožení brankářů. První větší šanci využil Čech, který projel mezi obránci Olympiku a kličkou do bekhendu zavěsil pod víko. Krátce po úvodní brance přišla první početní výhoda, domácí špatně vystřídali a hráli v šesti. Přesilovou hru využil opět Čech, který střelou z kruhů překvapil Mašáta a zvýšil na 2:0. Výhodu přesilovky dostali i domácí, ale v té ani jednou nevystřelili. Slovan v druhé polovině první třetiny zvolnil tempo, naštěstí Olympik byl v první třetině zcela neškodný a o tom svědčí i počet střel – pouze 4 střely. Dorn v brance Slovanu moc práce neměl.

I ve druhé třetině pokračoval slabší výkon Slovanu, který se přizpůsobil hře domácích. Ti toho využili, i když jejich branka byla sporná. Ihned po vhazování vystřelil Richter, jeho střela se odrazila od břevna a vrátila se zpět do hry, rozhodčí ale viděl, že střela se odrazila od vnitřního břevna. To hokejisty Loun rozhodilo ještě více, začali si zbytečně komplikovat hru taháním puků mezi 3 hráče. V polovině utkání domácí vystřídali brankáře a ve 33.minutě Veselák těsně před Furbacherem tečoval střelu Kolčavy a přinesl klid na hokejky Slovanu. Po této brance přišlo zlepšení herního projevu a Slovan si vypracoval i několik slibných šancí, při kterých mohl zvýšit skóre. Bohužel se z branky nakonec radovali domácí. Od modré čáry střílel Braniš a odrazem od obránce Hlouchy puk nešťastně skončil v brance Dorna.

Vstup do závěrečné třetiny byl svižný a oba celky si vypracovaly gólové šance. Ve 44.minutě jednu z nich využil M.Dittrich, když střelou z nápřahu propálil Furbachera. Netrvalo dlouho a domácí opět přidali kontaktní branku. Hráči Olympiku vycítili šanci na body a Dorn měl oproti první třetině mnoho práce. V 54.minutě ovšem našel Čech zcela volného Veseláka, který stál na správném místě a zakončoval do odkryté branky. Zdálo se, že tento gól bude rozhodující a Slovan ve zbylých minutách stav udrží. Proti tomu byli hráči Olympiku a pouze o minutu později projel Rákosník lounskou obranou a trefil místo mezi betony Dorna. Domácí měli stále větší chuť vyrovnat a zatlačili Slovan do obranného pásma. V čase 55:55 přišlo vyloučení Hlouchy a Olympiku stačilo 6 sekund na využití početní výhody. Střelu Duchana od modré čáry tečoval Žilík a stav byl vyrovnaný. Když byl 2 minuty před závěrečnou sirénou vyloučen Srb, tak Slovan musel bránit alespoň bod za remízu. Naštěstí lounští stav 5:5 udrželi a odváží si bod, který je brán jako ztráta.

V dalším kole hrají Louny opět venku, v sobotu 1.3. se utká na Nikolajce se Žižkovem.