Slovan si s Bohemians rozdělil body

17.11.2013 19:49

V 11.kole přivítal Slovan vršovické klokany. Domácí do zápasu vlétli rychlou brankou Vavricy, ale na další branku diváci čekali až do 22.minuty, ve které Skácel vyrovnal. Bohemians se poté dvakrát ujali vedení, ale Slovan vždy dokázal na tyto branky reagovat.

HC Slovan Louny - IHC Bohemians Praha

Datum utkání: 11.kolo, neděle 17.11.2013, 17:00
ranky a nahrávky: 3. Vavrica (Veselák, Gebelt), 31. Švarc (Dittrich, Marek Svoboda), 45. Veselák (Šedivý, Zetka), 50. Švarc (Marek Svoboda) - 22. Skácel (Kaucký), 27. Hlaváček (Vála), 42. Trpišovský (Doskočil, Hlaváček), 45. Kaucký (Schubert).
Rozhodčí: Bude doplněno.
Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:21.

Dorn - F.Červíček, Martin Svoboda, Krupka, T.Kučera, Bečka, Srb - Gebelt, Šedivý, Szakal - Zetka, Vavrica, Veselák - Marek Svoboda, Švarc, M.Dittrich - od 21. Prokeš.
Trenéři: Šedivý, Kovařík.

IHC Bohemians Praha:

Bude doplněno.

Popis utkání:

Krajská liga mužů – Praha pokračovala o víkendu dalšími zápasy. V rámci 11. kola přivítal Slovan Louny na svém domácím ledě tým TJ Bohemians Praha. Zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se mělo utkání vyhrotit, průběh zápasu ale zajistil zajímavý vývoj.

Lounští začali dobře. Už ve třetí minutě vedli zásluhou gólu Jakuba Vavricy 1:0. V první třetině už ale další gól nepadl. Domácí se do šancí příliš nedostávali a pokusy hostujícího celku kryl brankář Dorn.

Brzy po úvodním vhazování druhé dvacetiminutovky přišla ledová sprcha. Hostující Skácel dopravil puk za Dornova záda a rázem bylo srovnáno. Ve 27. minutě pak poslal Klokany do vedení Hlaváček.

Slovan rychle zareagoval a Marek Švarc ve 31. minutě zápasu podruhé rozjásal domácí fanoušky. Slovan měl během druhé třetiny několikrát šanci vstřelit branku, zejména v přesilovkách. Do početní výhody se dostávali často, protože Bohemians nasbírali celkově 20 trestných minut. Ani jednu přesilovku ale Slovan nevyužil a proto se taktovky opět ujali hosté.

Ve 42. minutě zápasu posunul Klokany blíže k výhře Trpišovský. To už začínala atmosféra houstnout a přiostřovalo se. Čtvrt hodiny před koncem bylo opět vyrovnáno, přesně mířil David Veselák. Bohužel pro domácí, o půl minuty později znovu vedli hosté po chybě ve středním pásmu.

Poslední branku utkání vstřelil v 50. minutě Marek Švarc a poté se rozpoutal divoký souboj o vítězství. Ani jednomu týmu se nepodařilo vstřelit vítěznou branku, zbytek utkání byl mnohem více poznamenán situací ohledně vyloučení hostujícího Kauckého při oslabení Bohemians. Toho totiž rozhodčí po upozornění domácích a přezkoumání zápisu o utkání vyloučil na dvě minuty za to, že neměl na helmě ochranné plexisklo na oči.

Podle regulí soutěže musí mít ochranu očí na helmě všichni hráči od ročníku 1975 a mladší. To se ale vůbec nelíbilo kapitánovi hostů ani realizačnímu týmu Bohemians a chvíli to vypadalo, že se na ledě i na lavičkách rozpoutá potyčka. Nakonec se tak ale nestalo, pokračovalo se ve hře a Slovan tak podruhé hrál přesilovku pět na tři, ale ta se jim ještě protáhla, jelikož byl za hrubost vyloučen další hráč Bohemky. Ani za této situace ale vítězná branka nepadla.

Zápas tedy skončil remízou 4:4, díky které se Slovan Louny stále drží na čtvrté příčce tabulky.