Slovan veze z Edenu dva body za výhru nad klokany

22.09.2013 21:59

Po brankových hodech o minulém víkendu čekal Slovan první zápas na ledu soupeře. Utkání na ZS EDEN s neobvyklým začátkem ve 20:15 slibovalo kvalitní hokej.

IHC Bohemians Praha - HC Slovan Louny

Datum utkání: 2.kolo, sobota 21.9.2013, 20:15
ranky a nahrávky: 11. Doskočil (Florian, Vála), 19. Hlaváček (Zacha), 27. Žák (Stuchlík), 57. Stuchlík (Zacha) - 30. Švarc (Derfler, Vaic), 34. Veselák (Kolčava), 36. Derfler, 49. Krupka (Veselák), 56. Švarc (Vavrica, Zetka), 58. Gebelt (Vaic).
Rozhodčí: Kratochvíl - Lassig, Ovsík.
Vyloučení: 5:4 + Derfler (LN) 10 min.os.trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 40.

IHC Bohemians Praha:

Kolinger - Krása, Žák, Koumal, Benák, Bažant, Florián - Vála, Trpišovský, Doskočil - Vondrák, Schubert, Stuchlík - Zacha, Hlaváček, Cetl - Kos, Veselský
. Trenér: Honsů.

Dorn - Kolčava, F.Červíček, Krupka, Sak, Hloucha, Srb, T.Kučera - Vaic, Derfler, Gebelt - Veselák, Šedivý, Budiš - Vavrica, Švarc, Zetka - Čech, J.Červíček. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

Reportáž

První třetina začala pod taktovkou domácích a rozhodčího Kratochvíla, který začátek zápasu nezvládal. Ve 4.minutě poprvé vážněji ohrozil domácího brankáře v solu Derfler, ale jeho únik Kolinger zlikvidoval. O pár vteřin později domácí hráč prověřil pevnost brankové konstrukce. V 11. minutě domácí hráč Doskočil poprvé v zápase otevřel skóre 1-0.

Ve 12 minutě při vyloučení Srba, Slovan po spolupráci Budiš – Veselák mohl skóre vyrovnat, ale Kolinger byl na svém místě. V 19.minutě obrana Slovanu zapomněla na aktivně hrajícího Hlaváčka, který se nemýlil a zvýšil stav zápasu na 2-0. V 1. třetině se až na diskuzi hráče Derflera s rozhodčím, po kterém vyfasoval 10 minutový trest nic nestalo.

Ve 2.třetině Slovan hru s domácím týmem vyrovnal. Ve 25. minutě Ondra Šedivý též prověřil pevnost i druhé branky. Po něm zkoušel štěstí Vavrica, též bez úspěchu. Ve 27. minutě přišel trest v podobě třetího gólu domácího týmu. Úderem 30.minuty zápasu přišel obrat Slovanu, když po spolupráci Derflera s Vaicem zásluhou Šedivého Slovan využil přesilovku 3-1. Ve 34. minutě po akci Kolčava – Veselák byl stav 3-2 a využili druhou přesilovou hru. Ve 36. minutě zásluhou Derflera ve vlastním oslabení bylo skóre shodné 3-3.

Ve 3.třetině zápasu byl boj vyrovnaný na obou stranách. Slovan může děkovat Dominiku Dornovi, který kryl 15 střel. Ve 46. minutě hezkou kombinaci předvedli Zetka – Veselák. O 2 minuty později Krupka po spolupráci s Veselákem přivedli Slovan do vedení 3-4. V 56. minutě Švarc zvýšil vedení na 5-3 po skrumáži před brankářem Kolingerem. V 57.minutě využili domácí přesilovou hru a konec zápasu zdramatizovali. V 58. minutě kapitán Slovanu Gebelt po přihrávce Vaice pojistil vedení na 4-6.

Byl to pohledný zápas, s mnoha šancemi na obou stranách. Domácí hráli kombinační hokej, nádhernbé spolupráce v rozehrávkách, převahu měli ve vyhraných vhazováních. Slovan se štěstím exportoval důležité dva body z metropole. Všichni hráči Slovanu zaslouží pochvalu za bojovný výkon, za předvedenou hru pro hrstku diváků, převážně Lounských. A kvalitní zápas lze očekávat i příští neděli od 17 h, kde se představí tým HC Lomnice nad Popelkou, další aspirant do finálové čtyřky nejlepších týmů.