Slovan vybojoval výhru v posledních minutách

02.03.2014 00:26

Sérii třech venkovních zápasů zakončil Slovan opět na Nikolajce, tentokrát proti Žižkovu. Do Prahy se vydalo 16 hráčů do pole, včetně navrátilce Raise. Žižkov skončil v základní části těsně za Slovanem, ale v nadstavbové části se spíše trápí a propadl se na 7.místo.

SK Žižkov Praha - HC Slovan Louny

Datum utkání: 25.kolo (7.kolo skupiny o umístění), sobota 1.3.2014, 19:30
ranky a nahrávky: 28. Orság (Kašpar), 45. Kašpar (Jakl), 57. Vondřejc - 16. Veselák (Šedivý, Vavrica), 47. Krupka (Rais), 52. Veselák (Šedivý, Vavrica), 53. Rais (Kučera), 59. Vavrica.
Rozhodčí: Demuth - Hodač, Výborný.
Vyloučení: 8:12. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0, Střely na branku: 43:38.

HC Žižkov Praha:

Netopil - Bíza, Černý, Fojt, Hervert, Jakl, Jedlička, Kindl, Orság, Prygl, Raiman, Rosenberg, Suchan, Vondřejc, Záhorovský, Kašpar, Starý.

Dorn - F.Červíček, Kolčava, Krupka, Kučera, Hloucha, Martin Svoboda - Vavrica, Šedivý, Veselák - Sak, Rais, J.Červíček - M.Dittrich, Marek Svoboda, Čech, D.Dittrich. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

Reportáž

Začátek utkání ovšem patřil Žižkovu. V prvních 10.minutách zápasu přišla tři vyloučení Slovanu po sobě, která vyplynula z toho, že domácí hráli v úvodu utkání aktivněji. Během šesti minut, které hrál Slovan v kuse oslaben o jednoho hráče se Žižkov usadil v útočném pásmu a jen díky bezchybnému výkonu Dorna přežil Slovan bez inkasované branky. I když Žižkov měl v první třetině podstatně více střel, z úvodní branky se radovali lounští. Při přesilové hře lounská první formace rozložila obranu domácích rychlými přihrávkami a do prázdné branky zakončoval Veselák.

Ve 2.třetině byl stále Žižkov mírně lepší a bylo otázkou času, kdy přijde vyrovnání. V 28.minutě nabídl Slovan šestou přesilovku domácím a přišlo patřičné potrestání. Po nahrávce zpoza brány Orság prostřelil Dorna, který do té doby měl 25 úspěšných zákroků. Za stavu 1:1 se na ledě začalo přitvrzovat a došlo i na několik menších potyček.

Na začátku třetí třetiny přeskočil u mantinelu Krupkovi puk přes hokejku a domácí útočník Kašpar tuto šanci proměnil. Domácí chtěli vedení udržet a začali hrát ještě agresivněji, často na hranici pravidel a vzápětí si stěžovali na některé zákroky Slovanu. Trenéři dali jasný pokyn, ať se hráči snaží otočit utkání ve vlastní prospěch a nepouští se do zbytečných rvaček. Srovnání příšlo ve 47.minutě, v přesilovce pálil od modré Krupka a puk si našel cestu až do branky Netopila. Slovan byl rázem na koni, nejprve další přesilovou hru proměnil svou druhou brankou v zápase Veselák a o minutu později unikl po mantinelu Rais a zvýšil na 4:2. Žižkov sice tři minuty před koncem snížil, ale v 59. minutě Vavrica obral o puk žižkovského obránce a svým samostatným únikem uzavřel skóre - 5:3.

Utkání kromě tvrdé a někdy až zbytečně vyhrocené hry přineslo i zajímavé akce. Paradoxní je, že i přes dvanáct vyloučených hráčů pomohli k výhře tři využité přesilovky. Velmi jistý výkon v brance předvedl Dorn, který trápil žižkovské střelce a podržel tým v důležitých momentech. Slovan se v dalším zápase představí po dlouhé době domácím divákům, v neděli 9.3. se od 17 hodin utká s pražskými Bohemians.

F.Suchý