Slovan vyhrál základní část Ústeckého přeboru, v semifinále narazí na Lovosice

15.02.2017 18:18

O víkendu měli hráči Slovanu na programu dvě utkání v rámci Ústeckého přeboru. Oba zápasy byly velice důležité vzhledem k postavení v tabulce. V tomto článku se vrátíme k závěrečnému přímému souboji o první místo.

"A" team lounských hokejistů se pomalu ale jistě blíží k branám play-off.

Před víkendem ztrácel Slovan dva body na vedoucí Roudnici nad Labem a oba rivalové měli na programu dvojzápas. Zatímco Slovan v sobotu zajížděl na led posledních Lovosic, Roudnice přivítala kadaňský B tým. Vzhledem k tomu, že Louny i Roudnice své zápasy vyhráli, rozhodoval o vítězi základní části nedělní vzájemný zápas, ve kterém Roudnici stačilo na lounském ledě uhrát pouhý bod k tomu, aby se udržela na prvním místě.

Jak Slovan, tak Roudnice mají oproti svým soupeřům široké kádry, přesto v rozhodujícím utkání nastoupilo pouze třináct hráčů v poli na obou stranách. Za Slovan nastoupil teprve podruhé v sezoně defenzivní útočník Gebelt a při svém dvoutýdenním pobytu v České republice vypomohl i bývalý kapitán Vaic, který momentálně žije v daleké Austrálii. Úvod utkání domácím silně nevyšel a již v osmé minutě prohrávali 0:2. Až do konce druhé třetiny bylo utkání vyrovnané, ale domácí střelci se proti dobře chytajícímu Kolaříkovi trápili a před závěrečnou periodou svítilo na tabuli 1:3.
Slovan nechtěl první místo, které většinu sezony držel, Roudnici darovat zadarmo a ve třetí třetině přišlo výrazné zlepšení herního projevu. Ve 45.minutě přišlo snížení na 2:3, kdy zůstal volný kotouč mezi betony Kolaříka, čehož si všimli Veselák s Růžkem a puk protlačili za brankovou čáru. Hlavní rozhodčí nejprve branku neuznal, ale po dlouhé debatě s čárovými rozhodčími změnil své rozhodnutí, což nelibě nesla hostující střídačka.
O necelé dvě minuty později sice hosté opět unikli na rozdíl dvou branek, ale v rozmezí dalších tří minut Slovan otočil nepříznivý stav po brankách Srba, Prokeše a Růžka. Poslední jmenovaný navíc v 54.minutě dovršil svůj druhý hattrick během víkendu, zvýšil na 6:4 a vyhnal Kolaříka z hostující branky. Roudnice po tak rychlém obratu, z kterého byla očividně v šoku, ještě sebrala zbytky sil a v posledních minutách trápila domácí obranu. Hostům se podařilo snížit půl minuty před koncem při přesilové hře. Ve zbylých sekundách již obětavá obrana s Charvátem za zády nápor vydržela a lounští hokejisté se mohli radovat ze čtvrtého letošního vítězství nad Roudnicí, které posunulo Slovan na konečné první místo po základní části.
 V semifinále play-off narazíme na poslední celek Ústeckého přeboru – HC Lovosice. Našeho semifinálového soupeře si představíme v dalším článku, který vyjde v nejbližších dnech a ve kterém se stručně vrátíme i k sobotnímu utkání, odehrané právě na ledě Lovosic.

HC Lovosice - HC Slovan Louny

Datum utkání: 12.kolo ústeckého přeboru, sobota 11.2.2017, 17:00
ranky a nahrávky: 7. Pavlata (Vilček), 16. Verner (Krejča), 36. Gudera ml. (Vilček), 42. Haken (Pavlata), 50. Pavlata (Gudera st.) - 1. Veselák (Kunrt, Růžek), 12. Růžek (Veselák), 23. Růžek (Kunrt), 27. Derfler (Vavrica), 29. Csonka (Vavrica, Derfler), 46. Derfler (Csonka, Vavrica), 60. Růžek (Prokeš, Derfler).
Rozhodčí: Vunč - Kába, Sýkora.
Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:38. Vhazování: 32:37. Diváci: 28. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2,2:2,2:5,4:5,4:6,5:6,5:7.

HC Lovosice:

Vitvar - Kříž, Gillar, Opava, Šikner - Vilček, Kauschitz, Gudera ml. - Gudera st., Pavlata, Haken - Verner, Krejča. Trenér: Gudera.

Dorn - Kunrt, Kolčava, Srb, Prokeš - Šedivý, Růžek, Veselák - Vavrica, Derfler, Csonka. Trenéři: Kovařík, Šedivý.

HC Slovan Louny - HC Lovosice

Datum utkání: 3.kolo ústeckého přeboru, neděle 18.10.2015, 17:00
ranky a nahrávky: 9. M.Dittrich (Kučera), 13. M.Dittrich (Svoboda, Veselák), 37. Růžek (Kousek, Srb), 38. Rais (M.Dittrich, Vavrica), 44. M.Dittrich (Rais, Kučera), 47. Veselák (Rais, M.Dittrich), 52. D.Dittrich (Rais, Kučera), 53. Dalecký (Růžek, Kousek), 59. M.Dittrich - 1. Vaněček (Gudera ml.), 5. K.Kauschitz, 25. O.Vitvar (Gudera ml.), 27. R.Kauschitz (Cerman), 49. Haken (Vaněček).
Rozhodčí: Krejsa - Kordina, Miško.
Vyloučení: 3:8. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 48:24. Vhazování: 41:35. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:2,2:2,2:4,6:4,6:5,9:5.

Dorn (5. M.Charvát) - Kolčava, Kučera, Srb, Vavrica, Svoboda - Veselák, Rais, M.Dittrich - Dalecký, Růžek, Kousek - Šedivý, Mistoler, D.Dittrich. Trenéři: Kovařík, Šedivý.

HC Lovosice:

A.Vitvar - Popek, O.Vitvar, Verner, Haken, Kříž, Černý - Gudera ml., Cerman, Vaněček - Gudera st., Patzenhauer, Janča - R.Kauschitz, K.Kauschitz, Rusý. Trenér: Gudera.

HC Slovan Louny - HC Roudnice n.L.

Datum utkání: Dohrávka 8.kola Ústeckého přeboru, neděle 12.2.2017, 17:00
Branky a nahrávky: 16. Kunrt (Csonka, Červíček), 45. Růžek (Veselák, Kunrt), 48. Srb (Csonka, Červíček), 49. Prokeš (Vavrica, Csonka), 51. Růžek (Kunrt), 54. Růžek - 3. Kuchař (Vacek), 8. Drábek (Zedek), 31. Nenadál (Cerman, Hlavička), 47. Cerman (Purma), 60. Kuchař (Purma, Kopecký).
Rozhodčí: Kalaš - Tauš, Dalynec.
Vyloučení: 6:4, navíc Pokorný (R) 10 min.os.trest. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:44.
Vhazování: 49:37. Diváci: 92. Průběh utkání: 0:2,1:2,1:3,2:3,2:4,6:4,6:5.

M.Charvát - Svoboda, Srb, Kunrt, Hloucha - Šedivý, Růžek, Veselák - Červíček, Csonka, Vavrica - Gebelt, Prokeš, Vaic. Trenéři: Kovařík, Šedivý.

HC Roudnice nad Labem:

Kolařík - P.Brandejský, Hlavička, Martinec, Zedek - Vacek, Pokorný, Kuchař - Nenadál, Purma, Cerman - Drábek, Kopecký, Kašička.  Trenér: Nenadál.