Slovan vyprovodil Litoměřice "B" a získal další tři body !

25.09.2017 09:15

Slovan zajížděl k utkání 3.kola na led Litoměřic a byla to opravdu zajímavá podívaná.

Noví soupeři, nový formát ligy a zajímavá podívaná. Po několika letech "umírání" krajské ústecké soutěže se opět zvyšuje kvalita hokeje. Slovan hned v prvním zápase dostal lekci s bývalým druholigovým Kláštercem (3:6 pozn. red.) a o tři dny později se protrápil k výhře nad Lovosicemi (5:3 pozn. red.)

Slovan tedy cestoval do Litoměřic s určitou obavou, protože domácí v posledním zápase rozdrtili právě tým Lovosic 15:1. V úvodních minutách byla obava z výsledku znát, a když lounští po 7. minutách prohrávali 0:2, nebylo to opravdu dobré. V týmu chyběli zranění Dittrichové, Vojtěchovský, Panocha, Salač a Csonka. Bohužel listina hráčů, kteří nomohu naskočit se rozrůstá a již pár řádků na papíře zabere.

Zpět ale k zápasu. Slovan se koonečně "kousnul", za nepříznivého stavu snížil Veselák  minutu po něm se trefil ještě Kolčava, najednou bylo vyrovnáno a Slovan se konečně, sice až ve třetím zápase, ale přece dostal na svojí hokejovou vlnu. Euforii hostů ještě přiživil Šedivý, který krásným gólem zvýšil na 2:3 pro Louny. Slovaňáci byli po vstřelených brankách výrazně lepší a doslova "točili" litoměřické ve svém obranném pásmu. Pak, ale přišlo zbytečné vyloučení a i litoměřickým se podařilo vyslat pár střel na Dorna. Vyrovnání se domácí dočkali, dle rozhodčího 20 setin sekundy před první sirenou, kdy hostující brankář stihl vyrazit střelu pouze na hůl domácího útočníka Bejčka a bylo srovnáno. Tento moment si ještě kapitán Svoboda horkokrevně jel vyřídit s hlavním sudím, který přinejmenším měl z našeho kapitána pro strach uděláno, protože Svoboda byl velice rozezlen, naštěstí nervy udržel a po krátké konzultaci se odjíždělo do kabin za stavu 3:3.

Druhá třetina byla dobrou reklamou na hokej, hra se přelévala ze strany na stranu a byly vidět nádherné šance na obou stranách. Při vlastní přesilovce Slovan tlačil na branku domácích tak vehementně, až zapomněl na rozjetého útočníka Pavlatu, který nedal Dornovi šanci a Litoměřice si vzali zpět vedení na svou stranu.

To nic neměnilo na faktu, že lounští borci hráli výtečný utočný hokej. Nádhernou gólovku měl jinak nejlépe hrající útočník večera player Růžek, ale jeho šance shořela jako suchý papír v krbu, když třepotavý kotouč nedokázal uklidit do odkryté klece brankáře Šklíby. Vyrovnávací trefu tedy musel zařídit matador Červíček, kdy při útočné kombinaci 2-1 dostal nahrávku od Miroslava Gebelta a střelou po zemi rozvlnil síť domácích. Stav utkání 4:4.

Poslední perioda už byla v režii Slovanu, když se litoměřičtí dostali do šance, golman Dorn si dokázal poradit a tak se spustil lounský brankostroj. Všechnu parádu započal utočník Prokeš, který předvádí zatím asi nejlepší hokej od doby kdy dostal v "A" teamu prostor. Jeho precizní bruslení a dravost začíná přinášet svoje ovoce! Dominik si stáhl puk a nádhernou střelou do protipohybu napsal golmanovi vzkaz: Pojď sem, kam jdeš, já jsem Prokeš ! Dále skórovali Rais, Kolčava, Veselák a znovu Rais. Celkové skóre 4:9 pro hosty.

Nádherný večer, plný gólových momentů, dobrá práce obou trenérů a všech hráčů Slovanu. Jediná malá "kaňka" na tomto zápase, tedy alespoň pro trenérské duo Zinek-Szakal je fakt, že po zápase v euforii zapomněli tabulku na malování herních situací v kabině. Naneštěstí i na toto myslí náš sazebník klubové kasy a tak se těšíme na krásný příspěvek od našich trenérů. Děkujeme !!!