Slovan zvládl úspěšně vstup do finále play-off

06.03.2017 13:00

První utkání finálového kola proti Trhačům vyšlo vítězně pro Slovan v poměru 5:0.

HC Slovan Louny - Trhači Kadan "B"
5:0

(1:0,1:0,3:0)

Datum utkání: 1.kolo finále play-off ústeckého přeboru, neděle 5.3.2017, 17:00
B
ranky a nahrávky:
20. Kousek (Dalecký, Kolčava), 31. Kousek (Vavrica), 42. Kousek (Svoboda, Dorn), 43. Veselák (Šedivý, Hloucha), 59. Růžek z trestného střílení.

Rozhodčí: Kopáč - Kokrment, Hřebíček.
Vyloučení: 3:4  Využití: 0:0  V oslabení: 0:0  Střely na branku: 50:17  Vhazování : 43:31

Diváci: 210. Průběh utkání: 5:0.

HC Slovan Louny:

Dorn - Kunrt, Hloucha, Svoboda, Srb, Kolčava, Szakal - Šedivý, Růžek, Veselák - Dalecký, Kousek, Vavrica - Csonka, Derfler, Gebelt.

Trhači Kadan "B":
Studnička - Hartman, Blažek, Koreš, Holán, Neumann - Krpenský, Toman, Paul - Polanský, Januška, Hubínek - Kočí, Bartók, Bláha.

Slovan čekal v neděli první zápas v ústeckém play-off. Jelikož lounští vyhráli celou soutěž před Roudnicí, měli výhodu domácího prostředí. Utkání bylo z počátku nervózní z obou stran, a tak něco přes dvě stě díváků čekalo na branku až do dvacáté minuty, kdy se trefiil tradiční střelec Kousek.

Z obranných řad, zase po dlouhé době vycházely přesné přihrávky, ikdyž je pravda, že kadanští hráči nenapadali soupeře v obranném pásmu. Na finálový zápas vyztužil obranné řady navrátilec M.Szakal, který si zahrál i minulý rok, jeho klid na hokejce a přehled z I.národní ligy je stále znát.

Slovan dobýval hostující klec i ve druhé třetině, ovšem žádná ze střel neskončila v síti. Až v 11. minutě druhé periody se opět trefil Kousek a pro Slovan to znamenalo velké uklidnění. Kadanští párkrát ohrozili domácí branku, ale žádné větší šance si nevytvořili. Snad je tři střely kadaňského útočníka Polanského znamenaly určité nebezpečí.

Třetí třetina již byla v režii Slovanu, nejprve zavešil Kousek svůj hattrick a ihned poté se trefil i Veselák. Když v 59. minutě nádherným nájezdem zvyšoval Růžek, bylo jasné, že první utkání Slovan vyhraje.

Stav utkání tedy po prvním zápase 1:0 pro Slovan, svůj matchball mohou lounští proměnit již ve středu, v Kadani, od 20:00.

Sportu zdar, hokeji zvlášt a držte palce !!!