Slovánek dorazil dalšího soupeře …..

28.11.2016 18:57

Slovánek dorazil dalšího soupeře …..

Konečně zase doma, mohli si říci lounští diváci. Bohužel rozsvícení stromečku na náměstí má stále větší hodnotu než lounský hokej. Kdyby ledaři více mrazili, nezbyla by energie na stromeček a mohl být plný dům. Kdo má takovou sérii jako Slovan v posledních zápasech ?

HC SLOVAN LOUNY 9:2 SK ŽIŽKOV PRAHA

25. Derfler (Csonka), 25. Kousek (Dalecký, Svoboda), 27. Derfler (Csonka), 33. Růžek (Derfler, Šedivý), 34. Veselák (Csonka), 37. Kousek (Kunrt), 37. Kousek (Dalecký), 48. Derfler (Dalecký), 57. Derfler (Csonka) – 17. Hamhalter (Kindl, Kašpar), 30. Kubišta (Sedliský)

První třetina, jak to tak u Slovánku bývá, byla velice vlažná. Něco jako šestiválec v dieslu. První perioda hrozná, v druhé to smrdí a třetí ?! …. Už to jede. Akorát v nedělním zápase jsme přeřadili po první hned na trojku ….. ale jak by řekl klasik : Když máš hodně koní, můžeš si to dovolit.

V první třetině si vystřelil do klece pouze hostující Hamhalter a Louny nedokázali opětovat palbu, každopádně třetina nepřipomínala nějaký dobrý hokej, spíše naopak. Hromada nepřesných přihrávek z obou stran.

Doporučení pro příští zápas : prodloužit o 20 minut rozbruslení.

Každopádně tak jako se náš válec pomalu rozjíždí, je pak také dlouhou dobu k nezastavení. Žižkov doběhl strašák v podobě hráčů „A“ teamu už ve druhé třetině. A zase bylo o zábavu postaráno. Můžu říci, že jestli někdo nekoukal na hokej a jen poslouchal koncert DJ, musel si myslet že je nějaká zácpa, protože znělka gólu Loun hrála celkem sedmkrát ve druhém dějství.

No a kdo jiný než Derfler a Kousek, první jmenovaný se trefil 4x a Michal Kousek vsítil hattrick. Slušná druhá třetina řekl bych ……

Třetí část se již odehrávala v klidu a Slovan přidal dva góly, když se trefil Derfler a zase Derfler. Možná by si mohl Petr otevřít půjčovnu puků, zákazníků z řad lounských spoluhráčů by měl určitě dostatek. Samozřejmě berme to s humorem, je vidět, že je tento lounský odchovanec stále v pekelné formě a střílí mu to náramně.

Závěrem dopisu bych velice rád vyzdvihl nahrávku Vlasty Salače, který nádherně našel Kouska na druhé modré. A také Honzu Csonku s výsledkem 0+4.

Příští zápas bude myslím horší oříšek. Čekají nás první Letňany a Slovan se bude muset obejít bez dvou veledůležitých playerů – Červíčka a Vavricy, kteří jedou na školení do USA.

Sportu zdar, hokeji zvlášt !