Svoboda znovu neudržel nervy, Slovan porazil Bohemians a vítězná série pokračuje

02.02.2014 18:50

Po druhé v této sezoně zavítal Slovan na led pražské Slavie Praha. V Edenu se odehrálo utkání mezi domácí Bohemians, která se propadá tabulkou a týmem, který již po 4x za sebou vyhrál a v tabulce o 5. - 10. místo dál drží vedoucí pozici. Zajímavé utkání, které sledovalo několik lounských fanoušků skončilo nakonec vítězně pro Slovan. Marek Svoboda neudržel nervy a po faulu ze zadu se poroučel do sprch.

HC Bohemians Praha - HC Slovan Louny

Datum utkání: 21.kolo (3.kolo skupiny o umístění), sobota 1.2.2014, 20:15
Branky a nahrávky: 6. Žák (Trpišovský), 25. Doskočil (Florián), 59. Suk z TS - 15. Srb (Šedivý), 28. Veselák (Sak), 52. Švarc (Vavrica), 59. Vavrica (Veselák, Srb).
Rozhodčí: Kratochvíl - ...
Vyloučení: 2:6 navíc Cetl (B) + Marek Svoboda (L) 5 min. + do konce. Využití:2:0  V oslabení:

HC Bohemians Praha

Kolinger (Vála) - Bažant, Dobrý, Florián, Krása, Žák - Cetl, Doskočil, Honsů, Kovář, Stuchlík, Suk, Trpišovský, Vostrovský.

Dorn (M.Charvát) - Kolčava, Krupka, Martin Svoboda, Srb, Hloucha, T.Kučera - Sak, Veselák, Marek Svoboda - Šedivý, Švarc, Vavrica, D.Dittrich. Trenéři: Kovařík.

Reportáž

Sobota večer je klasickým časem Bohemians sehrát domácí utkání. Pro Slovan docela nezvyklý čas startu - 20:15. Louny přivezli do Prahy celkem 13 hráčů a 2 brankáře, ovšem ze třinácti hráčů byla polovina obránců, a tak si něktěří připomněli hru vpředu. Slovan začal utkání velice "vlažně". V Edenu je úzké kluziště a to dělalo asi největší problém lounským hráčům zpočátku utkání. Za několik málo minut, kdy prověřil domácího golmana Veselák a Vavrica se začaly nad Slovanem stahovat mračna. Po faulu Kolčavy se hrála první přesilovka domácích a hra ve čtyřech nám opravdu nesvědčila. Po "namazání" Tomáše Kučery přímo před branku vsítila první gól Bohemians. Slovan se oklepal a zanedlouho vyrovnal Srb. První třetina se hrála převážně ve středním pásmu a akcí moc k vidění nebylo. Ovšem hra se začala přiostřovat a padaly první větší tresty. Do kabin se poroučel Cetl za faul na Martina Svobodu. Lounští bohužel nedokázali využít 5 minutovou přesilovku 5 -4.

Druhá třetina již byla o něco zajímavější. Šance přibývaly, ale končili buď na chráničích brankářů a nebo mimo branku. V 25.minutě Slovan již poněkolikáté fauloval a Bohemians využila druhou přesilovku. Celá akce vznikla za brankou hostů, kde nahrál mezi kruhy Trpišovský, Dorn sice puk zastavil a poslal zpět do rohu, ovšem Slovanu se nepodařilo vyhodit. Druhá nahrávka již prošla mezi kruhy, kde zůstali volní dva útočníci Bohemians. Dorn dokázal dvoum střelám odolat, ovšem třetí dorážcce již nezabránil a "Bohemka" se dostala do vedení. Z utkání se již stala dokonalá jatka a zákroky přecházeli všechny meze zdravého rozumu. Situaci ke konci uklidnil gólem Veselák, který znamenal vyrovnání na 2:2. Své nervy drželi dlouho dva útočníci hostí Sak a Marek Svoboda, první jmenovaný pouze ústně sděloval své pocity, ale Marek Svoboda již tvrdil muziku. Po chvíli již zmíněný lounský útočník bohužel ze zadu poslal pražského obránce k ledu a poroučel se do kabin. Nejprve jen postával v klidu na ledě a čekal na verdikt rozhodčího, poté když si vyslechl rozsudek začal "řádit". Cestou do kabin připomínal přítomným fanouškům prvotřídního dřevorubce a svojí holí mlátil kam to šlo, za tento výkon si odnesl trest TH a v příštích zápasech by si nejspíš nezahrál, nebýt kouče Kovaříka, který po debatě s hlavním rozhodčím zmírnil trest - do konce utkání, tedy Svoboda jen zaplatí do klubové kasy a příští zápas opět může " kácet dřevo ". Třetina se odehrála ke konci v poklidu, i když Bohemians hrála pětiminutovou přesilovku. Pražští útočníci se nedokázali dostat za červenou čáru.

Třetí třetina byla z pohledu utkání asi nejvyrovnanější. Šance byli vidět na obou stranách, 8 minut před koncem vsítil gól Švarc a zdálo se být rozhodnuto. Zanedlouho přidal do prázdné branky gól Vavrica a vypadalo to na klidný konec. Opak byl pravdou. Dvě minuty před koncem se sám před Dornem ocitl útočník Suk, ale golmana hostů nadvakrát nepřekonal, ovšem napotřetí mu bezbranný Dorn hodil hokejku pod nohy a bylo nařízeno trestné střílení. Suk zakončil svůj nájezd tvrdou střelou mezi betony a 00:49 před koncem byl tedy stav 4:3. Bohemians dokázala ještě 2x vystřelit, ale bez úspěchu. Slovan byl o něco lepší než soupeř a zaslouženě vyhrál. V příštím utkání přivítá na domácím ledě Kobru Praha, v neděli 9.2 od 17 h.

Hvězdy utkání : 1.Švarc (LNY)  2.Veselák (LNY) 3.

(DD)

Jedna z šarvátek mezi týmy ( LVICICKA )