Třetí prohra v řadě - Slovan nestačil na Roudnici

21.12.2013 21:01

V posledním kole v letošním kalendářním roce Slovan zajížděl do nedaleké Roudnice nad Labem. Derby bylo přímým soubojem o 4.místo v KPPM a Slovan nezopakoval výhru z prvního vzájemného střetnutí. Na Roudnici nyní Slovan ztrácí 3 body a výrazně si tím zkomplikoval boj o umístění v nejlepší čtyřce, zaručující postup do finálové skupiny.

http://www.hclitomerice.cz/foto_ltm/roudnice_logo.jpg        HC Roudnice n.L. - HC Slovan Louny

Datum utkání: 16.kolo, sobota 21.12.2013, 17:00
ranky a nahrávky: 2. Kapoun (Šatra), 24. Beránek (Barcal), 47. Pokorný (Sailer, Hlavička) - 57. Máša (Kolčava).
Rozhodčí: Barna - Majerčin, Šimánek.

Vyloučení: 4:6, navíc Srb (L) 10 min.os.trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 148..

HC Roudnice nad Labem:

Kolařík - Kopecký, Hlavička, Vacek, Michajlov, Tintěra, Pokorný, Sailer, Nenadál, Beránek, Barcal, Krob, Šatra, Kuchař, Kapoun, Petr Novák.

Dorn - Kolčava, J.Kučera, Krupka, Hloucha, Bečka, Srb - Šedivý, Rais, Veselák, Martin Svoboda, Marek Svoboda, Máša, Vavrica, Čech, D.Dittrich, J.Červíček. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

Reportáž

Sobotní zápas v Roudnici měl hodně napovědět o šancích Slovanu o účasti ve finálové čtyřce. Soupeř totiž měl proti němu cenný jednobodový náskok. A tak jedině výhra mohla lounské posunout před domácí hokejisty. Vyhrává se ale pouze v případě, kdy se dávají branky, což je v posledních zápasech pro Louny značný problém..

Na nekompletní sestavu se nelze tentokrát vymlouvat, hostující střídačku zaplnilo sedmnáct odhodlaných borců. A konečně s tím něco udělat. Nejlépe vstřelit co nejdříve první uklidňující branku. To se také nakonec stalo a dokonce již ve druhé minutě. Bohužel ale na úplně jiné straně hřiště než si určitě přáli. Domácím to usnadnila obrana. Ta místo toho aby se věnovala soupeři, nepochopitelně od útočících hráčů odjela, nechala je zakombinovat a Dorn v brance neměl šanci.

Inkasovaný gól naštěstí borce nesložil, spíš naopak. Vytvořili si dokonce několik tutovek, ale brankář Kolařík postupně dokazoval, že dnes má svůj den.

Hubený náskok drželi domácí i po nástupu do druhé třetiny. Ale už ve 24.minutě se radovali podruhé. Do brejku se vydal Barcal, jehož střelu ještě Dorn vyrazil. Puk se ale dostal k Beránkovi, a ten už neměl problém trefit odkrytou branku. Do podobného brejku se brzy dostal Marek Svoboda, ovšem na druhé straně to problém byl. Tvrdou střelu bez přípravy ale Kolařík opět zlikvidoval. S přibývajícím časem pak byla znát i přibývající nervozita. Nepřesné přihrávky, snaha prosadit se individuálně a neúčinná střelba. Snaha tady určitě byla, hrálo se i tvrdě, dokonce tak, že z hokejek nelítaly jen třísky, ale snad i jiskry. Přibývala i oboustranná vyloučení a to ještě rozhodčí Barna vše zdaleka netrestal..

Pokus s nepříznivým vývojem přišel po nástupu do závěrečné části, kdy trenéři stáhli sestavu na dvě pětky. Ovšem neúčinný. Ve 47.minutě vedli totiž domácí dokonce už 3 : 0.

Až v 57.minutě se v početní výhodě radovali konečně i hosté. Po dlouhých 140 minutách hry bez vstřelené branky ukončil neúspěšnou sérii Máša, který dorážel tvrdou Kolčavovu ránu od modré. Ale asi jen největší optimista by v té chvíli věřil alespoň ve vyrovnání na 3 : 3. Když nejsme takovou dobu dát branku a v Roudnici v závěru zápasu ještě další dvě ???

A tak šance na účast ve finálové čtyřce rychle mizí. To by nesměla Roudnice v posledních dvou zápasech základní části plně bodovat, na druhou stranu Slovan ano. Ale kdo bude střílet ty branky ?

Pochvaly od trenérů se hráči po zápase nakonec dočkali. V porovnání s předchozím domácím zápase s Kobrou alespoň za bojovnost....

Poměr střel 34 : 31, po jedné využité přesilovce a konečný stav 3 : 1. (1:0,1:0,1:1)

To jsou strohá čísla ze statistiky k zápase.