V posledním kole základní části si Slovan zastřílel

12.01.2014 19:43

S pouhými 11 hráči v poli nastoupil Slovan v posledním kole základní části pražského krajského přeboru. Po sérii porážek, při které Slovan měl problémy s produktivitou, přišel konečně zlom a do sítě Žižkova padlo 13 branek.

Další utkání by Slovan měl odehrát v neděli 18.1. na domácím ledě proti Olympiku Praha.

Aktuální statistiky po základní části naleznete ZDE

HC Slovan Louny - SK Žižkov Praha

Datum utkání: 18.kolo, neděle 12.1.2014, 17:00
ranky a nahrávky: 11. Šedivý (Máša), 13. M.Dittrich (Krupka), 17. Šedivý (Máša), 20. Švarc (Krupka), 30. Švarc (Vavrica, D.Dittrich), 32. M.Dittrich (Hloucha), 32. J.Červíček (Krupka, Švarc), 33. T.Kučera (Hloucha), 35. M.Dittrich (Hloucha, Šedivý) 35. Švarc (Krupka), 39. Hloucha (Šedivý), 58. D.Dittrich (M.Dittrich, Švarc), 60. M.Dittrich (T.Kučera, Hloucha) - 17. Jedlička (Hervert), 27. Starý (Kindl, Orság).
Rozhodčí: Vlasák - Farkaš, Vaněk.
Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.

Dorn (31. Charvát) - Hloucha, T.Kučera, Krupka, Vavrica - Veselák, Máša, Šedivý - M.Dittrich, Švarc, D.Dittrich, J.Červíček. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

SK Žižkov Praha:

Netopil (30. - 33. a od 41. Krásný) - Bíza, Černý, Fojt, Hervert, Jakl, Jedlička, Kindl, Král, Orság, Prygl, Raiman, Rosenberg, Starý, Suchan, Vondřejc, Záhorovský. Trenér: Kašpar.

Reportáž

Po sérii nepovedených utkání, ve kterých Slovan nejenže měl problém se střílením branek, ale také ztratil možnost postoupit do play off, si lounští hokejisté napravili reputaci při posledním utkání základní části s pražským Žižkovem. A to přitom neměli zrovna nejlepší podmínky. Považte sami - nastoupit k utkání s přímým sousedem z tabulky s pouhými jedenácti hráči, to papírově velké šance na výhru nedává.

Paradoxně ale právě hra na dvě pětky Slovanu hodně pomohla. Zápas sice začal opatrně, s vyrovnaným množstvím šancí na obou stranách, ale pak si začal domácí Slovan budovat jasnou převahu. Tým oslabený velkou absencí pak předvedl jeden z nejlepších zápasů letošního roku, který nabídl divákům velmi atraktivní situace a hezké góly.

Skóre otevřel v 11. minutě Šedivý. Už ve třinácté minutě navýšil náskok Dittrich, a ačkoliv se Žižkovu povedlo v 17. minutě snížit na 2:1, byla to ze strany soupeře marná snaha. V téže minutě se totiž opětovně prosadil Šedivý a skóre první třetiny uzavřel ve dvacáté minutě Švarc.

Po přestávce se hosté trochu oklepali a v 27. minutě snížil Starý. Už o tři minuty později ale opět začali úřadovat nekompromisní střelci Slovanu. Ještě předtím ale Žižkov pustil do branky gólmana Krásného, který do té doby seděl jen na střídačce. V tu chvíli jistě netušil, jak rychle se tam zase vrátí. Po třech inkasovaných brankách během tří minut totiž raději místo v kleci přepustil opět kolegovi Netopilovi.

I Slovan vyměnil v polovině zápasu brankáře. Dominik Dorn si po dobrém výkonu dopřál zasloužený odpočinek a v brance ho po zbytek utkání nahradil Charvát, který za svá záda nepustil jedinou střelu. A práce měl opravdu požehnaně, protože střelci Žižkova se zoufale pokoušeli dohnat hrozivou gólovou ztrátu. Charvát se blýskl několika skvělými zákroky.

Druhou třetinu vyhráli domácí vysoko 7:1. Ve třetí části už se pouze taktizovalo a hráči měli díky pohodlnému náskoku větší prostor k oku diváka lahodícím individuálním akcím. Do branky hostujícího celku se vrátil Krásný, který na druhý pokus předvedl mnohem lepší výkon a částečně si tak napravil pokažené renomé. Když už to vypadalo, že skóre zůstane neměnné a ve třetí části gól nepadne, prosadil se v 58. minutě Daniel Dittrich a vítězství pečetil gólem na 13:2 pouhé tři sekundy před koncem opět Dittrich, ale tentokrát Martin.