V první přípravě podlehl Slovan Černošicím 6:10

09.09.2014 22:49

HC Slovan Louny - SK Černošice 6:10
(0:2, 4:2, 2:6)

Po letní přestávce se hráči Slovanu Louny vrátili poslední prázdninový den na led, aby změřili síly se soupeřem z Černošic, tedy týmem ze Středočeského krajského přeboru. Zápas ovšem pro domácí nedopadl příliš dobře. První třetinu sice začal Slovan celkem aktivně, nedařila se ale střelba na branku, a hostům se povedlo vstřelit dva góly. Ve druhé třetině se začalo blýskat na senzační obrat, ovšem Černošicím se opět povedlo srovnat krok a do poslední dvacetiminutovky se šlo za stavu 4:4. V poslední části se ještě Slovan dokázal dostat do vedení dvěma rychlými brankami, poté ale hosté vstřelili šest dalších a naši se tak musí smířit s porážkou 6:10. Více o průběhu utkání nám sdělil trenér A-týmu, pan Jaroslav Kovařík:

Jak byste zhodnotil první přípravné utkání?
Bylo to první přípravné utkání a příležitost dostali všichni hráči, včetně obou gólmanů. Třetí brankář si zachytá v dalším přípavném utkání. Máme za sebou hodně tréninků, trénovali jsme v poslední době každý den, a proto nám v poslední třetině došly síly. Bohužel, střídající gólman (Dominik Dorn) není zvyklý chodit na led jako střídající, takže nebyl rozehřátý, dostal tři góly a z branky zase odešel (nahradil ho opět Charvát). Konkrétní podoba třetí útočné řady ještě není vyřešená a bude se teprve tvořit.

Góly, které jsme dostali, pramenily z chyb obrany, ale i psychického a fyzického vyčerpání hráčů. Hosté začali za stavu 6:4 pro nás dotahovat. Zatím to ale byl jen první přípravný zápas a výkon jako takový se zatím více hodnotit nedá. Do začátku sezony máme ještě 14 dnů, takže máme dost času vše ještě doladit.

Shledáváte i přes prohru 6:10 na dnešním zápase něco pozitivního?
Měli jsme velkou chuť do hry a také nasazení. Ze začátku jsme dobře bruslili, ve třetí třetině už se to ale složilo a nešlo to. Rozehrávka a zakončení ale vázlo, a ve třetí třetině už nám nešla ani obrana. Brankáři ještě nejsou v té nejlepší formě, protože na tréninku sice chytají spoustu ran, ale zápas je něco úplně jiného.

Jaké cíle máte pro letošní sezonu?
Chtěli bychom se zúčastnit play off. Uvidíme podle toho, jak na tom budou naši hráči zdravotně a pracovně. Hlavní je, aby se nám to scházelo.

Autor: Pavel Šašek