V první přípravě podlehl Slovan Černošicím 6:10

09.09.2014 22:49

HC Slovan Louny - SK Černošice 6:10
(0:2, 4:2, 2:6)

Po letní přestávce se hráči Slovanu Louny vrátili poslední prázdninový den na led, aby změřili síly se soupeřem z Černošic, tedy týmem ze Středočeského krajského přeboru. Zápas ovšem pro domácí nedopadl příliš dobře. První třetinu sice začal Slovan celkem aktivně, nedařila se ale střelba na branku, a hostům se povedlo vstřelit dva góly. Ve druhé třetině se začalo blýskat na senzační obrat, ovšem Černošicím se opět povedlo srovnat krok a do poslední dvacetiminutovky se šlo za stavu 4:4. V poslední části se ještě Slovan dokázal dostat do vedení dvěma rychlými brankami, poté ale hosté vstřelili šest dalších a naši se tak musí smířit s porážkou 6:10. Více o průběhu utkání nám sdělil trenér A-týmu, pan Jaroslav Kovařík:

Jak byste zhodnotil první přípravné utkání?
Bylo to první přípravné utkání a příležitost dostali všichni hráči, včetně obou gólmanů. Třetí brankář si zachytá v dalším přípavném utkání. Máme za sebou hodně tréninků, trénovali jsme v poslední době každý den, a proto nám v poslední třetině došly síly. Bohužel, střídající gólman (Dominik Dorn) není zvyklý chodit na led jako střídající, takže nebyl rozehřátý, dostal tři góly a z branky zase odešel (nahradil ho opět Charvát). Konkrétní podoba třetí útočné řady ještě není vyřešená a bude se teprve tvořit.

Góly, které jsme dostali, pramenily z chyb obrany, ale i psychického a fyzického vyčerpání hráčů. Hosté začali za stavu 6:4 pro nás dotahovat. Zatím to ale byl jen první přípravný zápas a výkon jako takový se zatím více hodnotit nedá. Do začátku sezony máme ještě 14 dnů, takže máme dost času vše ještě doladit.

Shledáváte i přes prohru 6:10 na dnešním zápase něco pozitivního?
Měli jsme velkou chuť do hry a také nasazení. Ze začátku jsme dobře bruslili, ve třetí třetině už se to ale složilo a nešlo to. Rozehrávka a zakončení ale vázlo, a ve třetí třetině už nám nešla ani obrana. Brankáři ještě nejsou v té nejlepší formě, protože na tréninku sice chytají spoustu ran, ale zápas je něco úplně jiného.