V souboji s lídrem z Letňan padlo 15 branek a 185 trestných minut

07.12.2014 21:31

http://img14.rajce.idnes.cz/d1402/10/10499/10499654_d7b32f21e8fe9e22640a0dd4fc7a810f/images/DSC_6310.jpg?ver=0V rámci 12.kola odcestoval Slovan na horkou půdu Letců z Letňan, kteří v této sezoně prohráli pouze v jediném utkání a v posledním vzájemném střetnutí chyběly od cenného bodu za remízu pouhé dvě sekundy. Utkání řídil bývalý extraligový rozhodčí Svoboda a bohužel i díky jeho výkonu bylo v druhé polovině utkání velké množství nedovolených zákroků a i řada rvaček. Celkem bylo rozdáno 185 trestných minut.

Začátek utkání Slovanu vůbec nevyšel a již ve 12 sekundě si připsal Charvát první úspěšný zákrok. Letňany nadále pokračovaly v tlaku a v 5.minutě otevřel skóre Štěpán. V rozmezí čtyř minut poté přišly čtyři branky, dvě na obou stranách a pomalu se schylovalo k přestřelce. V první třetině ovšem padla už pouze jedna branka, když Kaplanovu střelu od modré tečoval Dalecký a vyrovnal na 3:3.
Zlomovým okamžikem se stala čtvrtá branka domácích, která padla po neodpískaném faulu na Mistolera. Hokejisté Slovanu cítili křivdu, ale místo snahy o vyrovnání přišlo špatné střídání a domácí mohli do přečíslení 2 na 1, kterého využili. Po této brance přišla dvě slepená vyloučení Slovanu a téměr čtyři minuty v oslabení, které domácí potrestali 16 sekund před koncem druhého trestu. Ve 34.minutě se domácímu Mrázkovi nelíbilo dohrání u mantinelu od Srba a rozhodl se tento zákrok pomstít, později toho nejspíše litoval. Srbovi sice dal první ránu, to ovšem z jeho strany bylo vše a zbytek této šarvátky byl v režii Radka Srba, který svého protivníka nešetřil a Mrázek odjížděl s krvácením z nosu a dle informací z domácího tábora i s nadvakrát zlomeným nosem. Ve 35.minutě přišla pohledná akce dua Kolčava - M.Dittrich a druhý jmenovaný prolomil svou střeleckou smůlu a trefil se poprvé od 5.října (domácí duel s Letňany). O minutu později se ke slovu dostali opět domácí a do kabin se odcházelo za stavu 7:4.
Poslední třetinu začal domácí celek v početní převaze a stačilo jim 30 sekund na vstřelení již osmé branky. V následujících minutách bylo místo pěkných hokejových akcí k vidění spíše množství zákroků za hranicí pravidel a další šarvátky, nejprve když domáci hráč najel do Charváta, který měl puk pod kontrolou a vzápětí po dohrání Veseláka, který byl sražen při střídání. Hráči Slovanu se nechali opět rozhodit a přišel další herní výpadek, při kterém si Charvát musel připadat, že jeho spoluhráči odešli do kabin - 3 minuty a 3 branky domácích. Dohrávalo se tedy za stavu 11:4 pro domácí Letce. Po závěrečné siréně si po předchozím souboji vyřizoval účty Kolčava s Horáčkem, tato bitka vzbudila pozornost ostatních hráčů. Někteří se do sebe opět pustili, naštěstí většina hráčů se snažila o roztržení těchto soubojů.
Je veliká škoda, že toto utkání nezvládl zkušený arbitr Svoboda, jelikož přibližně do 34. minuty se jednalo o pohledné utkání. Letci prokázali svou kvalitu a Slovan může litovat krátkých výpadků, které zapříčinily nemilosrdný debakl.

Filip Suchý

HC Letci Letňany - HC Slovan Louny
11:4

(3:3,4:1.4:0)

Datum utkání: 12.kolo, sobota 6.12.2014, 20:00
B
ranky a nahrávky: 5. Štěpán (Šramota), 8. Valder (Horáček, Krňanský), 11. Kotyra (Bílek), 25. Horáček (Kadaně), 27. Štěpán (Mišner), 31. Mrázek (Krňanský, Valder), 36. Kadaně (Valder), 41. Šramota (Zima, Mišner), 50. Kadaně (Valder), 51. Mišner, 52. Valder (Horáček, Chvojka) - 9. Veselák (Prokeš), 12. Kaplan, 19. Dalecký (Kaplan, Mistoler), 35. M.Dittrich (Kolčava).
Rozhodčí: Vladimír Svoboda - Laczko, Ovsík.
Vyloučení: 11:14, navíc Božilov 10 min.os.trest, Mrázek, Horáček, Chvojka (všichni Le) a Srb, Kolčava (Ln) 5 min.+ do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 54:29.