Vánoční nadílka v Lounech - Slovan zasypal soupeře celkem 25 brankami za víkend.

20.11.2016 22:30

Druhé utkání tohoto víkendu měl Slovan naplánované na stadionu v Neratovicích. Buldoci Neratovice,ale zůstali doma, protože hrají středočeskou soutěž, na stadionu byli domácími Bohemians Praha.

Více info v článku ....

HC Bohemians Praha  4:13  HC Slovan Louny

Sestava : Dorn - Svoboda, Prokeš, Kunrt, Hloucha - Vavrica, Kousek, Veselák - Šedivý, Růžek, Derfler - Minařík.

Trenéři : Šedivý st., Kovařík

Góly : 13.Šedivý (Derfler, Růžek), 14.Vavrica(Derfler),32.Vavrica(Minařík),37.Kousek(Veselák),38.Vavrica(Kousek,Kunrt),40.Prokeš(Růžek,Derfler),42.Derfler(Růžek,Hloucha),45.Růžek(Derfler),47.Derfler(Růžek,Vavrica),53.Kousek(Svoboda),57.Derfler(Vavrica),58.Růžek(Kunrt,Hloucha),
59.Derfler(Kousek).

Střely 30:43, Vyloučení 2:3, Využití 2:1. Vhazování: 24:28.
Nejproduktivnějši hráči: Derfler 8(4+4), Růžek 6(2+4), Vavrica 5(3+2), Kousek 4(2+2).
Nejlepší +/-: Hloucha +10, Vavrica +9, Kunrt +8, Růžek +7, Derfler +6

---

Slovan opět v roli favorita přijížděl na velmi nekvalitní led. Po polovině třetiny kluziště připomínalo sjezdovku na horách, koneckonců alespoň měli lounští Vánoce se vším všudy.

No ale popořadě.

Slovan vstoupil do utkání velmi vlažně, je vidět že borcům tito horší soupeři nevyhovují. První třetina byla v utrápeném duchu a dokonce Bohemians vedli, když domácí útočník vystřelil, branku netrefil, ale odražený puk z plastového mantinelu se odrazil zpět před bránu, kde gólman Dorn neměl šanci. Ve 14. minutě vyrovnal Šedivý a když o minutu později v dobré náladě hrající Vavrica zvýšil na 2:1, vypadalo utkání poněkud lépe. Konečně se válec rozjel, jenže "došel olej" a to hned po gólu, které znamenal vedení.

Bohemians dostala možnost přesilovky a náramně ji hezkým "ťukesem" využila. - 2:2.

Slovan se opravdu trápil a nemohl vstřelit gól, akce byli bez nahrávky a hokej ? - bída si může podat ruku s nouzí.

Kolik lounských hokejistů si mohlo dovolit postupovat v plné rychlosti s pukem na branku, nedívat se na nohy a kotouč, mít hlavu zvednutou a poslepu servírovat puk kolegovi do jasné šance?

Nevím, ale mám pocit, v Neratovicích jich nebylo víc, než prstů na ruce zasloužilého lesního dělníka po třiceti letech práce s pilami…

Druhá třetina začala podobně jako ta první. Slovan dostal z přesilovky domácích třetí gól a to už vypadalo dosti hrozivě. Domácí nebyli rychlejší než důchodci na přechodu, ale jakým způsobem procházeli mezi lounskými hráči. to bylo dechberoucí. Jediný klidný člověk na stadionu byl snad Veselákův děda - pan Krejčík, který má 100% účast na zápasech a už viděl ledasco.

Největší překážkou po modré čáře a kousku gumy byl chytající Ježíš za Bohemians, stylem "Mauglí alá ruce u země, záda ohnutá" likvidoval neuvěřitelně střely hostujících. Nejednou si na tomto brankáři vylámal zuby např. Jindra Růžek, který si vytvořil mnoho šancí, ale " netrefí se netrefí" , no nevím co na to říká Jindrova manželka ....

Jenže pak se Vavricovi s Derflerem roztrhl pytel, tedy ten s góly a Bohemka si mohla zastrčit klokana i s Ježíšem zpět do kapsičky. Třetí třetina patřila gólově hlavně Slovanu a když domácí hrozili, tak je likvidoval Dorn.

Suma sumárum ...... slušný víkend. Skóre 25:7. Mohli bychom možná hrát střed tabulky v házené.

Slovan hraje dobře v útoku, ale v obranné části zaostává hlavně z důvodu pomalejšího vracení lounských útočníku. Snad dopilujeme chyby a v příštím utkání vrátíme porážku SK Žižkov, který nás na svém ledě v této sezoně porazil 5:8.

Sportu zdar, hokeji zvlášť a v neděli na modrý !