Ve vypjatém utkání Slovan porazil Žižkov 5:3

26.01.2014 20:35

Po dvou týdnech dorazil na lounský led opět celek Žižkova. V souboji pátého a šestého týmu KPPM Slovan vyhrál 5:3 a ve skupině o 5.- 10. místo si upevnil 5.pozici a zvýšil svůj náskok před Žižkovem na 5 bodů. Stou branku Loun v této sezóně vsítil Zdeněk Sak. Příští utkání odehraje Slovan v sobotu 1.2. na zimním stadionu Eden proti Bohemians Praha.

HC Slovan Louny - SK Žižkov Praha

Datum utkání: 20.kolo (2.kolo skupiny o umístění), neděle 26.1.2014, 17:00
ranky a nahrávky: 7. Švarc (Marek Svoboda, M.Dittrich), 10. Sak (M.Dittrich, Krupka), 31. Švarc (M.Dittrich, Marek Svoboda), 37. Vavrica (F.Červíček), 56. F.Červíček - 2. Suchan, 11. Jedlička (Vondřejc), 55. Jedlička (Vondřejc).
Rozhodčí: Barna - Temr, Majerčin.
Vyloučení: 4:6 + Kindl (Ž) 10 min.os.trest. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0.

Dorn (41. M.Charvát) - Kolčava, Krupka, Martin Svoboda, Srb, Hloucha, T.Kučera - Máša, Sak, Veselák - Marek Svoboda, Švarc, M.Dittrich - F.Červíček, Vavrica, Čech, J.Červíček, D.Dittrich. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

SK Žižkov Praha:

Krásný - Černý, Fojt, Hervert, Jakl, Jedlička, Kindl, Orság, Raiman, Rosenberg, Suchan, Vondřejc, Záhorovský. Trenér: Kindl.

Reportáž

Utkání přitom nezačalo pro domácí Slovan příliš dobře. Ačkoliv přijel Žižkov ve velmi oslabené sestavě, která připomínala počtem hráčů situaci Slovanu dva týdny zpátky, vstup do utkání jim vyšel lépe a už po dvou minutách hry vstřelil úvodní branku Suchan. Hráči Slovanu jako by vůbec nevěděli, co mají hrát. V sedmé minutě utkání dodal domácím fanouškům klid Švarc, a o tři minuty poslal Louny do vedení Zdeněk Sak, který se do sestavy vrátil po několika zápasech. Jenže už v jedenácté minutě bylo všechno jinak a bylo znovu vyrovnáno.

Nerozhodný stav vydržel až do konce první třetiny, ačkoliv hrál Slovan i přesilovky. V těch se jim ale často vůbec nedařilo dostat se do útočného pásma. Druhá třetina již byla z pohledu Slovanu mnohem lepší.

Hráči byli aktivnější a častěji ohrožovali hostujícího gólmana Krásného. Ten měl mnohokrát štěstí, že lounští hráči mířili nepřesně, nebo střelu zblokoval někdo z obránců. V 31. minutě utkání už ale gólu Švarce nezabránil a Slovan se dostal do těsného vedení. Jen sedm minut trvalo, než vedení navýšil Vavrica, a druhá třetina skončila za stavu 4:2 pro Slovan.

Poslední třetina utkání už byla značně vyhrocená. Dominika Dorna vystřídal v brance domácích Martin Charvát. Na ledě se sem tam strhla menší strkanice, ale vše se obešlo bez trestů. Závěr utkání bohužel nezvládli rozhodčí, kteří svými rozhodnutími pobouřili nejen hráče, ale také fanoušky na tribunách. V 55. minutě snížil na 4:3 Jedlička, a klidný zbytek zápasu zajistil domácím až v 56. minutě František Červíček. Hosté už se poté na nic nezmohli a utkání tedy skončilo 5:3.

Další utkání hraje Slovan v sobotu 1.2. proti pražským Bohemians na jejich ledě. Doma pak Slovan znovu uvidíme 9.2. proti Kobře B.

Hvězdy utkání : 1.Švarc (LNY) 2.Krásný (ŽIŽ) 3.Červíček František (LNY)

(PŠ)(DD)