Zasloužený bod z Braníku

19.10.2013 23:47

Hráči Slovanu odehráli velice těžké utkání na úzké ledové ploše v Braníku. Slovan přicestoval do Prahy bez Gebelta, Švarce a v průběhu 1. třetiny musel pro zranění odstoupit Ondra Šedivý. Adam Szakal a Láďa Máša si budou muset vzít týden dovolené na zotavenou, jaký předvedli výkon na levém křídle.

http://www.kobrata02.banda.cz/webs/k/kobrata02/css/logo.png     HC Kobra Praha B - HC Slovan Louny

Datum utkání: 6.kolo, sobota 19.10.2013, 20:30
ranky a nahrávky: 28. Pěnička, 33. Makalouš (Král), 34. Michalů (Beránek) - 4. Szakal, 17. Dittrich, 26. Svoboda (Dittrich).
Rozhodčí: Vízner - Hodač, Klouček.
Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 40.

http://www.kobrata02.banda.cz/webs/k/kobrata02/css/logo.png HC Kobra Praha B:

Remeš - Procházka, Hanzlík, Michalů, Zemek, Kopejtko, Maciboda - Šubrt, Finkes, Srkal - Beránek, Svoboda, Makalouš - Sysel, Koiš, Kostka - Král, Pěnička. Trenér: Kopejtko.

Dorn - Kolčava, T.Kučera, Krupka, Sak, Srb, Bečka, Hloucha - Šedivý, Čech, Zetka - Szakal, Máša, Veselák - Dittrich, Svoboda, Vavrica. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

Reportáž

Zápas začal náporem Slovanu a Šedivý s Čechem prověřili pozornost domácího golmana. Ve 3. minutě další hezké akce předvedli Šedivý a aktivně střílejicí Kolčava. Na první branku se čekalo do 4. minuty, když svůj nájezd proměnil Adam Szakal 0:1. V 7. minutě při vyloučení Bečky opět Adam Szakal  ukázal své umění, bohužel bez změny skore. Druhá branka zápasu padla na konci 17. minuty, když domácího brankáře překvapil Martin Dittrich 0:2.

Do 2. třetiny domácí tým byl důraznější v soubojích. Ve 22. miutě Adam Szakal se ocitl sám před domácím brankářem, a tak mohu konstatovat, že hráči Slovanu “ domácího brankáře naučili chytat“. Další příležitost měl v přesilovce Kolčava.Ve 25. minutě Slovan minutu a půl hrál přesilovku 5 na 3. Přesilovou hru o pár vteřin později využil Marek Svoboda po spolupráci s Martinem Dittrichem.
Ve 27. minutě za vysokou hůl byl vyloučen Zdeněk Sak a domácí tým přesilovou hru využil tvrdou střelou Luboše Pěničky 1:3. A poté přišla 33. minuta, kdy během 57 vteřin domácí tým srovnal nečekaně stav zápasu na 3:3. Ve 35. minutě předvedl divákům své umění David Veselák. Dvě vteřiny před koncem 2.třetiny zazvonila nečekaně tyčka po pravici Dominika Dorna.

Ve 3. třetině hráči Slovanu se usídlili na polovině domácích, ale bohužel pro mně neznámého brankáře Remeše (kde se vzal, to netuším) rozchytali k výbornému výkonu. Hned počátkem třetiny akci zápasu promarnil Milan Zetka, za což mu uděluji „Dřevák zápasu“. Ve 3.třetině to byl takový fofr, že jsem si ani nestačil všechny příležitosti poznamenat. Jen vím, že mohl dvakrát skorovat Kolčava, Veselák, Vavrica, další šance měli Dittrich, Čech. Stav zápasu se již nezměnil, a tak si Slovan z venkovních zápasů udržel neporazitelnost.

Příští týden v neděli odehrajou od 17 h regionální derby s týmem HC Roudnice, kteří jsou v letošním ročníku příjemným překvapením Metropolitního přeboru.

Ještě bych chtěl pochválit Honzu Pazourka, který se zranil po 1.kole a věrně vykonává funkci vrátného na střídačce.

Jiří Hašek