Žižkov si z Loun odvezl desítku

14.12.2014 21:55

Po debaklu v Letňanech měli lounští hokejisté možnost reparátu v domácím utkání proti Žižkovu. Po loňském angažmá v Belgii a dlouhém zranění se více než po roce v dresu Loun objevil Petr Derfler.
Již od úvodního vhazování se hráči Slovanu usadili v útočném pásmu, kde nakonec trávili většinu času v tomto utkání. Žižkov bez svého nejproduktivnějšího hráče Bízy moc nepředvedl a zápas byl v režii domácích. Již v první minutě otevřel skóre důrazný Šedivý. Druhou branku přidal v oslabení Mistoler, který ve středu hřiště obral hostujícího obránce a při samostatném úniku i s trochou štěstí prostřelil Talmana. O pět minut později si navrátilec Derfler vzal kotouč v obranném pásmu a vydal se na úspěšný výlet až k brance Žižkova.
Ve 25.minutě to byl opět Derfler, kdo zvyšoval skóre, tentokrát při přesilovce trefil horní růžek branky a zvýšil na 4:0. Po této brance následovala druhá přesilová hra Žižkova a druhý únik ze strany domácích, který tentokrát proměnil D.Dittrich. Jak se mají proměňovat přesilovky ukázal Slovan o šest minut později, když přesilovku 5 na 3 využili Veselák s Kaplanem, který svým gólem vyhnal Talmana z branky.
Místo něj v brance Žižkova nastoupil Liesler, kterého se podařilo prostřelit až ve 47.minutě po krásné spolupráci lajny M.Dittrich-Prokeš-Veselák. V 51.minutě předvedl svou tvrdou střelu Kaplan a domácím zbývalo 9 minut na vstřelení desáté branky. Ta přišla pět minut před závěrečnou sirénou, kdy pohlednou akci Veseláka s M.Dittrichem zakončil prvně jmenovaný a dovršil tak hattrick. Několika žižkovským fanouškům udělal radost v 56.minutě hostující Kašpar, který korigoval stav utkání na konečných 10:2.
Slovan se po dnešním utkání vrací zpět na 6.místo o bod za béčko Kobry. V dalším utkání čeká Slovan cesta do daleké Lomnice nad Popelkou, která po slabším rozjezdu je nyní ve formě a dá se očekávat náročné utkání, jehož výsledek bude hrát velkou roli na celkové pořadí.

Filip Suchý

HC Slovan Louny - SK Žižkov Praha
10:2

(3:0,4:1,3:1)

Datum utkání: 13.kolo, neděle 14.12.2014, 17:00
B
ranky a nahrávky: 1. Šedivý (Kaplan), 10. Mistoler, 15. Derfler (Kaplan), 25. Derfler (D.Dittrich), 27. D.Dittrich (Kaplan), 33. Veselák (M.Dittrich, Vavrica), 34. Kaplan (Hloucha, Derfler), 47. Veselák (M.Dittrich, Prokeš), 51. Kaplan (Hloucha, Šedivý), 55. Veselák (M.Dittrich) - 37. Vondřejc (Prygl, Starý), 56. Kašpar (Kindl).
Rozhodčí: Kopáč - Kokrment, Farkaš.
Vyloučení: 7:8. Využití: 4:1. V oslabení: 2:0. Střely na branku: 47:22. Diváci: 90.