POJĎ HRÁT HOKEJ !!!

Přijďte v 26.1.2019 v 10:00h na Zimní stadion Louny na akci Týden hokeje V Lounech, kde budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. 

Více info : ZDE 

Aktuality

Mládež o víkendu

14.01.2014 16:04

Starší žáci
Starší žáci hráli v neděli 12.1.2014 na Kladně proti Rytířům a vyhráli 5:6(2:2,1:2,2:2). Branky Slovanu: 3x Roháč, 2x Matyáš, 1x Brejcha. Příští týden mají starší žáci odložen zápas s HC Ostrovem nad Ohří.

 

Mladší žáci
Mladší žáci hráli v neděli 12.1.2014 na Kladně proti Rytířům a prohráli 3:2. Branky Slovanu: 1x Ekrt a Kašpar. Příští týden mají mladší žáci odložen zápas s HC Ostrovem nad Ohří.

 

Ročník 2004
V neděli 12.1.2014 hrál ročník 2004 mistrovský zápas v Lounech proti HC Mostu a vyhrál 13:3. Branky Slovanu: 6x Bareš, 3x Srb, 2x Čech D., 1x Hynek F. a Kafka. Další mistrovský zápas čeká ročník 2004 v neděli 19.1.2014, kdy zajíždí do Klášterce.

 

Ročník 2005
Příští týden v neděli hraje ročník 2005 mistrovský zápas v Roudnici.

 

Ročník 2006
V sobotu 11.1.2014 jel hrát ročník 2006 s A i B týmem do Karlových Varů, kde se utkal s domácí Energií. Slovan A vyhrál nad Energií A 4:12(0:3,0:6,4:3). Slovan A byl po dvě třetiny jasně lepší, vybudoval si po tuto hrací dobu stav 0:9. Ve třetí třetině se již hrál vyrovnaný hokej a i domácí Energie zaznamenala 4 góly. Slovan A si ale výhru už pohlídal. Branky Slovanu A: 5x Horský, 3x Kladivo, 1x Zíval, Sainer, Málek a Slavíčková. Sestava Slovanu A: Tarant, Horský, Zíval, Kladivo, Budiač, Slavíčková, Sainer, Málek a Štekl.

Slovan B také vyhrál a ještě jednoznačněji nad Energií B 1:12(1:4,0:5,0:3). Slovan B sice prohrával v 5 minutě 1:0, ale to bylo poslední vedení Energie B, v 8 minutě vyrovnal Paliy a v 11 minutě po brance Haufa už Slovan B vedl a pak postupně přidal ještě dalších 10 branek a vyhrál 1:12. Branky Slovanu B: 3x Bechyně a Hauf, 2x Suja, 1x Benešovský, Holý, Kurucz a Paliy. Sestava Slovanu B: Holub, Hauf, Holý, Němota, Benešovský, Kurucz, Paliy, Suja, Bechyně. Příští týden čeká ročník 2006 mistrovský turnaj v Lounech od 8.30 hod.. Hrát bude A i B tým a HC Most.

 

Jaroslav Zíval

Celý článek

V posledním kole základní části si Slovan zastřílel

12.01.2014 19:39

S pouhými 11 hráči v poli nastoupil Slovan v posledním kole základní části pražského krajského přeboru. Po sérii porážek, při které Slovan měl problémy s produktivitou, přišel konečně zlom a do sítě Žižkova padlo 13 branek.

Další utkání by Slovan měl odehrát v neděli 18.1. na domácím ledě proti Olympiku Praha.

 

Aktuální statistiky po základní části naleznete ZDE

 

     HC Slovan Louny - SK Žižkov Praha
13:2

(4:1,7:1,2:0)

 

Datum utkání: 18.kolo, neděle 12.1.2014, 17:00
B
ranky a nahrávky: 11. Šedivý (Máša), 13. M.Dittrich (Krupka), 17. Šedivý (Máša), 20. Švarc (Krupka), 30. Švarc (Vavrica, D.Dittrich), 32. M.Dittrich (Hloucha), 32. J.Červíček (Krupka, Švarc), 33. T.Kučera (Hloucha), 35. M.Dittrich (Hloucha, Šedivý) 35. Švarc (Krupka), 39. Hloucha (Šedivý), 58. D.Dittrich (M.Dittrich, Švarc), 60. M.Dittrich (T.Kučera, Hloucha) - 17. Jedlička (Hervert), 27. Starý (Kindl, Orság).
Rozhodčí: Vlasák - Farkaš, Vaněk.
Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0.

HC Slovan Louny:

Dorn (31. Charvát) - Hloucha, T.Kučera, Krupka, Vavrica - Veselák, Máša, Šedivý - M.Dittrich, Švarc, D.Dittrich, J.Červíček. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

SK Žižkov Praha:

Netopil (30. - 33. a od 41. Krásný) - Bíza, Černý, Fojt, Hervert, Jakl, Jedlička, Kindl, Král, Orság, Prygl, Raiman, Rosenberg, Starý, Suchan, Vondřejc, Záhorovský. Trenér: Kašpar.

 

Reportáž

Po sérii nepovedených utkání, ve kterých Slovan nejenže měl problém se střílením branek, ale také ztratil možnost postoupit do play off, si lounští hokejisté napravili reputaci při posledním utkání základní části s pražským Žižkovem. A to přitom neměli zrovna nejlepší podmínky. Považte sami - nastoupit k utkání s přímým sousedem z tabulky s pouhými jedenácti hráči, to papírově velké šance na výhru nedává. 

Paradoxně ale právě hra na dvě pětky Slovanu hodně pomohla. Zápas sice začal opatrně, s vyrovnaným množstvím šancí na obou stranách, ale pak si začal domácí Slovan budovat jasnou převahu. Tým oslabený velkou absencí pak předvedl jeden z nejlepších zápasů letošního roku, který nabídl divákům velmi atraktivní situace a hezké góly.

Skóre otevřel v 11. minutě Šedivý. Už ve třinácté minutě navýšil náskok Dittrich, a ačkoliv se Žižkovu povedlo v 17. minutě snížit na 2:1, byla to ze strany soupeře marná snaha. V téže minutě se totiž opětovně prosadil Šedivý a skóre první třetiny uzavřel ve dvacáté minutě Švarc.

Po přestávce se hosté trochu oklepali a v 27. minutě snížil Starý. Už o tři minuty později ale opět začali úřadovat nekompromisní střelci Slovanu. Ještě předtím ale Žižkov pustil do branky gólmana Krásného, který do té doby seděl jen na střídačce. V tu chvíli jistě netušil, jak rychle se tam zase vrátí. Po třech inkasovaných brankách během tří minut totiž raději místo v kleci přepustil opět kolegovi Netopilovi.

I Slovan vyměnil v polovině zápasu brankáře. Dominik Dorn si po dobrém výkonu dopřál zasloužený odpočinek a v brance ho po zbytek utkání nahradil Charvát, který za svá záda nepustil jedinou střelu. A práce měl opravdu požehnaně, protože střelci Žižkova se zoufale pokoušeli dohnat hrozivou gólovou ztrátu. Charvát se blýskl několika skvělými zákroky.

Druhou třetinu vyhráli domácí vysoko 7:1. Ve třetí části už se pouze taktizovalo a hráči měli díky pohodlnému náskoku větší prostor k oku diváka lahodícím individuálním akcím. Do branky hostujícího celku se vrátil Krásný, který na druhý pokus předvedl mnohem lepší výkon a částečně si tak napravil pokažené renomé. Když už to vypadalo, že skóre zůstane neměnné a ve třetí části gól nepadne, prosadil se v 58. minutě Daniel Dittrich a vítězství pečetil gólem na 13:2 pouhé tři sekundy před koncem opět Dittrich, ale tentokrát Martin.

Celý článek

Tým dospělých dnes proti SK Žižkov

12.01.2014 10:39

Tým pod vedením trenérů Kovaříka a Šedivého dnes nastoupí do posledního utkání základní části Krajské ligy mužů Praha. Již minulý týden, po prohře s vedoucí Hvězdou Praha je jasné, že se celek Loun do vyřazovacích bojů nepodívá, ovšem ještě dnes bude bojovat o celkové páté místo v tabulce. Na první sezonu je nutno říci, že s takto mladým týmem je tento výsledek nadprůměrný.

                                            

 

 

Celý článek

Půl sezony za námi, co nás čeká ???

08.01.2014 14:14

Půlka sezony je za námi , do konce zbývají necelé tři měsíce. Pojďme se podívat co se za tu dobu , kdy naši hráči brouzdají ledovou plochu na lounském  ZS stalo. Zároveň je tento článek zaměřen na problémy ve hře a to hlavně na pozici brankářů.

 

DD -  Když jsme začínali na konci srpna minulého roku letní soustředění, dá se říci, že v mnoha ohledech jsme šli všichni do neznáma. A-team se připravoval na novou soutěž - Pražský přebor, přišlo nové vedení a s ním i nové nároky na sezonu. Musím, říci a jsem za to rád, že se přihlásilo každoročně hodně dětí do školy bruslení a také bylo pro mě překvapující počet, který po skončení školičky pokračoval do Slovanu. Přípravka se nám tedy rozrostla a členská základna "malých prcků"začíná být jako dřive - tedy plná.Myslím si, že sám pan předseda je spokojený s počtem dětí v přípravce a nejen on. 

 

Ovšem v průběhu sezony se začaly vyskytovat problém o ročníky výše. Mladší žáci v začátku sezony válcovali jednoho soupeře za druhým, ale teď se nacházejí v menších problémech, kdy několikrát  za sebou prohráli. O Vánocích uspořádali tradiční turnaj Memoriál Milana Pihrta na kterém se sešla hokejová "smetánka" - Liberec,Sparta,Slavia. Slovan bohužel neobstál a skončil poslední, musím ale říci, že určitě nebyl outsiderem, ba naopak. Slovan v některých pasážích hry soupeře přehrával, ovšem narazil na náš největší klubový problém. Tím je jednoznačně "sólování". Tento problém již začíná ve druhé třídě a pokračuje, až do mladších žáků. Starší žáci mají lehce nevýhodu v počtu, nemají tolik hráčů a prohrávají. Je nutné říci, že právě v tomto období(starší žáci - kolem 10-12 let) hráči odcházejí do extraligových klubů, což si myslím , že není úplně dobře, vše záleží na rozhodnutí rodičů a hráče , takže se nechci pouštět s někým do střetu, je to vlastně každého věc.

 

Pojďme se vrátit k problému proč kluci nehrají týmově. Neřekl bych, že to je problém trenéra, ikdyž si na první pohled můžete myslet, že to tak je , rád bych Vás vyvedl z omyu. Kluci ve věku od 6 - 10 let se snaží vše strhnout na sebe, myslí si, že oni jsou ty Jágrové, kteří zachrání svoje mužstvo. Největší vliv na mladé hokejky mají rodiče. Dokud doma uslyší, že oni jsou ti nejdůležitější a nemusí nikomu nahrávat, mohou si dělat co chtějí , tak do té doby budou výsledky takové jaké jsou. Zvláštní výjimkou jsou mužstva hrající na malém kluzišti. Tam individualita ještě stačí , protože se stíhají vrátit do obrany , ovšem na velkém kluzišti to již nejde. Proto se také stává, že po projetí čtyř soupeřových hráčů se povětšinou o pátého zastaví a soupeř pak má volnou cestu do branky domácích. No a co zbylí čtyři hráči na ledě ??? Buď jsou naštvaní z důvodu nenahrání a nebo prostě v danou chvíli neví co mají dělat. 

 

Jak jsem se již zmínil nejvíce se zaměřím na brankáře, kteří podle slov trenérů a z doslechu rodičů nejsou na takové úrovni jako  zmíněné týmy Liberec nebo Sparta. Brankáři Slovanu bohužel také nejvíce doplácejí na špatné návyky svých spoluhráčů.

Jak se říká, každý den není posvícení, někdy se zápas doopravdy nepovede , golman dostane dva nebo tři špatné góly a je více méně po zápase. !!!POZOR!!! tady nastává největší "ALE" celého problému což si napříč celým klubem, a to nejen našim, trenéři,hráči ani samotní rodiče absolutně neuvědomují. 

 

Samozřejmě, že špatné góly do naší brankářské sítě padají a to nejen klukům, ale také mě.Rád bych Vám přiblížil situaci brankáře .Poslední zápas dospělých si mi také nevyvedl, když jsme na Hvězdě po první třetině prohrávali 3:0. Po zápase se na stránkách objevil článek skoro s titulkem "DORN NEMĚL SVŮJ DEN". Přiznávám, že 5 gól, který jsme dostali nebyl moc dobrý, kdy se mi kapitán Hvězdy trefil z úhlu mezi betony, ale první tři góly bych si tak úplně za vinu nedával. A právě první tři branky byli více méně v tomto zápase rozhodující. První gól padl z trestného střílení, kdy Marek Svoboda fauloval ujíždějícího protihráče , který následně proměnil svůj nájezd tvrdou střelou mezi vyrážečku a beton. Druhý gól padl po chybě v obraně, kdy nestačili obránci dobruslit protihráče, který zůstal úplně sám a na hranici kruhů se mě více méně zeptal kam bych chtěl puk umístit. O třetím gólu se asi bavit ani nebudeme, spoluhráč Marek Švarc si puk srazil do branky sám. Stav 3:0, a kritická chvíle kdy člověk, který nikdy nestál na bruslích napíše, že vlastně hází vinu na brankáře. 

Brankář, který je velice závislí na tom, koho má před sebou a také na psychice, potřebuje přijímat od okolí a to hlavně hráčů a trenérů klid a vyrovnanost.Někdy se věc nepovede , jindy jo. Ale jednu věc si musíte uvědomit úplně nejvíc. Když udělá chybu útočník , nic se nestane, zůstává za ním ještě obránce a brankář. Pokud udělá chybu obránce , stále má nás ještě za zády. Ovšem pokud udělá chybu brankář , z 99% z toho bývá gól. Byl bych rád aby se hlavně trenéři,rodiče a samotní hráči uvědomili , že právě brankář je jedna z nejdůležitějších věcí v týmu a podle toho se k ním také chovali. Pokud trenér o přestávce začne něco vyčítat brankáři, ikdyž to třeba byla jeho chyba, může rovnou nechat golmana vystřídat. Je důležité abyste si uvědomili, že každá chyba hráče se napraví lepším způsobem než ta brankáře. Hráč si po chybě jde odpočinout na střídačku , "oklepe se" a jde znovu na led , kde může někoho dohrát u mantinelu a ""nabije" ho to k pokračování. Golman to má právě naopak, jakákoli chyba ho sráží do kolen a zvednout se v polivně zápasu je strašně těžké , dá se říci, že nemožné. 

 

Rozdíl mezi týmy je v každé kategorii úplně jiný. Nejvíc mne zaujal názor některého z rodičů na turnaji o Vánocích , který říkal jak krásně chytá brankář Sparty. Ano je pravda, že chytal skvěle, tito kluci mají dobré hokejové návyky, ale trénují 4x-5x týdně, což je samozřejmě znát. Dalším rozdílem je hra celého mužstva , sehranost obránců a tím pádem i lepší pozice pro brankáře. 

 

Rád bych ke konci sezony udělal jak pro rodiče tak i pro ostatní členy klubu malou "přednášku" o tom jak s golmanem pracovat,mluvit a zacházet společně s Mgr.Jiřím Novákem. Neříkám, že to někdo v klubu dělá špatně, to  v žádném případě, ale spíš bych chtěl lidi inspirovat. Do hry na pozici obránce nebo útočníka není problém se dostat, brankářem se stát už tak jednoduché není a věřte mi, žádná sranda to není.

 

Na závěr bych Vám chtěl popřát dobrou střeleckou mušku, rodičům hodně trpělivosti se svými "hokejkami", trenérům hodně úspěchů na střídačce.

 

Dominik Dorn

 

 

 

Celý článek

Mládež o víkendu

07.01.2014 18:47

Starší žáci
Starší žáci hráli v sobotu 4.1.2014 doma první mistrovský zápas v letošním roce s HC Stadionem Cheb a prohráli 1:13(0:4,1:5,0:4). Branka Slovanu: Hynek. K dalšímu mistrovskému zápasu jedou starší žáci v neděli 12.1.2014 do Kladna, kde se utkají s domácími Rytíři.

 

Mladší žáci
Mladší žáci hráli v sobotu 4.1.2014 doma první mistrovský zápas v letošním roce s HC Stadionem Cheb a prohráli 4:7. Branky Slovanu: 2x Ekrt, 1x Bareš a Čech O.. K dalšímu mistrovskému zápasu jedou mladší žáci v neděli 12.1.2014 do Kladna, kde se utkají s domácími Rytíři.

 

Ročník 2004
V neděli 5.1.2014 hrál ročník 2004 první mistrovský zápas na velkém hřišti v Chomutově proti domácím Pirátům a vyhrál 10:3. Branky Slovanu: 5x Ekrt, 2x Srb, 1x Bareš, Cimrman a Šprynar. Další mistrovský zápas čeká ročník 2004 v neděli 12.1.2014, kdy do Loun přijede HC Most.

 

Ročník 2005
V neděli 5.1.2014 hrál ročník 2005 mistrovský turnaj v Lounech. V prvním zápase Slovan prohrál těsně s HC Mostem 7:8(1:2,3:2,3:4). Od prvních minut se hrál vyrovnaný hokej. Most šel ve 2 minutě do vedení 0:1, v 8 minutě bylo vyrovnáno zásluhou Fischera, ale první třetinu nakonec vyhrál Most, když v jejím závěru dal na 1:2. V druhé třetině ve 20 minutě odskočil o 2 branky a vedl 1:3, ale v závěru třetiny Slovan zabral, nejprve ve 27 minutě Zíval snížil na 2:3, Most v zápětí opět odskočil na 2:4, ale v poslední minutě druhé třetiny 2x Zíval našel Horského a bylo to 4:4. Na začátku třetí třetiny bylo ještě lépe. Po brankách Horského a Síče, vedl Slovan 6:4. Jenže přišel zbytečný faul Horského a Most z nařízeného trestného střílení snížil na 5:6. Na Slovanu se tato branka podepsala a během minuty Most zápas otočil na 6:7, Slovan ale nesložil zbraně a zásluhou Horského ve 42 minutě vyrovnal na 7:7, bohužel v poslední minutě se se štěstím trefili hosté a vyhráli 7:8. Slovanu už nezbyl čas na vyrovnání. Branky Slovanu: 4x Horský, 1x Zíval, Síč a Fischer.Ve druhém zápase Slovan prohrál s HC Slovanem Ústeckými Lvi B 8:16(5:4,2:6,1:6). Slovan zápas opět nezačal dobře a ve 4 minutě
prohrával 0:1, V 6 minutě ale Zíval našel Horského a bylo to 1:1. Jenže v zápětí Lvi přidali druhou branku. V 7 minutě dvěma góly Síče Slovan otočil výsledek na 3:2, ale bohužel v 8 minutě to bylo 3:4, ale v 9 minutě Slovan po dvou brankách Horského opět vedl 5:4 a tak skončila 1.třetina. Na začátku druhé třetiny Lvi vyrovnali, ale v téže minutě opět Zíval našel Horského a Slovan opět vedl 6:5, ale bohužel to bylo naposledy, co Slovan vedl, od 25 minuty Slovan odpadl a Lvi si došli nakonec pro vítězství 8:16. Branky Slovanu: 5x Horský, 3x Síč. Sestava Slovanu na turnaji: Fridrich, Tarant, Horský, Zíval, Suja, Fischer, Götzl, Síč.

 

 

Ročník 2006
V sobotu 4.1.2014 hrál doma A-tým i B-tým ročníku 2006 přátelský zápas proti Pirátům z Chomutova. Slovan A porazil Piráty Chomutov A 17:2(3:1,7:0,7:1). V první třetině se hrál vyrovnaný hokej. V 5 minutě šel Slovan do vedení brankou Horského, v 10 minutě Buchcar zvyšoval na 2:0 a v zápětí Zíval našel Stanka a bylo to 3:0. V 15 minutě se povedlo Pirátům snížit na 3:1. V první třetině ale dost Slovan A podržel brankář Tarant, který několikrát zabránil vstřelení branky. Od druhé třetiny již Slovan A dominoval a zaslouženě vyhrál. Branky Slovanu A: 4x Stanko, 3x Buchcar, Frolík, Horský, Kladivo, 1x Zíval. Sestava Slovanu A: Tarant, Zíval, Horský, Buchcar, Kladivo, Slavíčková, Stanko, Frolík, Málek.

Slovan B prohrál těsně o branku s Piráty z Chomutova B 6:7(1:2.3:2,2:3). Po celý zápas se hrál vyrovnaný hokej. V první třetině byli Piráti o gól lepší, pro změnu o gól lepší byl Slovan B ve druhé třetině a tak se šlo do třetí třetiny za stavu 4:4. Bohužel Slovan B utkání nakonec o gól prohrál 6:7. Branky Slovanu B: 3x Štekl, 2x Budiač, 1x Holý. Sestava Slovanu B: Holub, Štekl, Budiač, Holý, Bechyně, Hauf, Němota, Benešovský, Sainer, Bártl. K dalšímu zápasu jede ročník 2006 s A i B týmem do Karlových Varů, kde se utká s domácí Energií.

 

Jaroslav Zíval

Celý článek
<< 60 | 61 | 62 | 63 | 64 >>
Kontakt

HC Slovan Louny

Cukrovarská zahrada 480
Louny
440 01

+420 604 259 341