A tým padl až v nájezdech

26.10.2019 20:41

A tým HC Slovan Louny v sobotu hrál venku proti Lovosicím. O výsledku muselo být rozhodnuto až v samostatných nájezdech. Štěstí se přiklonilo k domácím a tak Lovosice nakonec zvítězili 6:5 SN...

V sobotu se rozehrálo šesté kolo krajské ligy. Lounští se představili na ledě posledních Lovosic, které dokázali v minulém kole senzačně porazit Klášterec.
Slovan začal první třetinu aktivně, ale veškeré akce většinou končily v rozích. Jen Růžek si v první třetině připsal gólovou akci, když elegantně objel branku a rozvlnil síť domácích.
Domácí hráči zkoušeli hrát převážně na brejky a to se jim dařilo. V pořadí čtvrtý, proměnil Gudera ml., který srovnal minutu před koncem na 1:1.

Druhá třetina už tak jednoznačná nebyla. Slovan přestával bruslit a rozdíl ve středním pásmu mezi obranou a útokem narůstal, což hrálo do karet domácím, kteří neustále drželi „brejkovou“ taktiku a přečíslovali lounské obránce. Do konce třetiny si domácí vypracovali několik samostatných úniků, přečíslení 2-1 a po pátém gólu poslali hostujícího brankáře na střídačku.

Třetí třetina opět ukázala, že hokej se hraje před brankou a pokud chcete vítězit, musíte střílet. Stejně jako v utkání s Kadaní tak i v Lovosicích končily naše útoky převážně mimo brankovou osu. Až když Slovanu „teče“ do bot, začíná se více střílet a akce jsou přímočařejší. A to bylo právě to co nás vyzdvihovalo minulou sezonu. Přímočarost hry do brány a výborná střelba. Vždyť jsme v posledních utkáních základní části minulé sezony dokázali vstřelit 14 i 18 gólů proti soupeřům s kterými teď prohráváme po nájezdech.
Během tří minut na začátku třetí třetiny snižoval postupně skóre Šedivý, Panocha a Kousek.
Domácí se po této kanonádě zatáhli do obrany, nakonec však pár sekund před koncem stejně inkasovali.

Samostatné nájezdy pak jen utvrdili špatnou koncovku lounských borců a tak Slovan po dlouhých letech prohrál na ledě Lovosic.

Příští týden se na domácím ledě představíme proti Roudnici, se kterou jsme v prvním vzájemném utkání vyhráli 6:5 na nájezdy. Roudnice v tomto zápase hrála stejnou taktikou jako Lovosice, tedy na rychlé protiútoky či samostatné úniky. Jestli chce Slovan zvítězit bude muset být obrana s útokem více kompaktnější a hlavně musíme proměňovat více šancí.