Junioři v prvním zápase sezóny

19.09.2020 20:15

HC Slovan Louny - HC Stadion Litoměřice  4:7 (0:1;1:3;3:3)

V sobotu 19. 9. nastoupili ke svému prvnímu mistrovskému zápasu naši junioři. Na domácím ledě přivítali jednoho z favoritů soutěže, HC Stadion Litoměřice. Vinou zranění a nemocí do zápasu nastoupilo pouze 10 borců v bílém. Branku střežila staronová posila z Mostu Jakub Bubeník. Vzhledem k síle soupeře naše taktika byla postavena na zodpovědném bránění středního pásma, důsledné hře v obraném pásmu a maximálním využití rychlých výpadů do soupeřova teritoria. V průběhu první třetiny se nám po většinu času dařilo se soupeřem držet krok a nepustili jsme ho žádné větší šance. Když už jsme si všichni mysleli, že do šaten půjdeme za bezbrankového stavu, ztratili jsme zbytečně puk v útočném pásmu, dva hráči soupeře se ocitli v přečíslení a po bezchybné přihrávce do volného prostoru se Gašpar ocitl sám před Bubeníkem a nedal mu šanci. Čas se na ukazateli se zastavil na deprimujících 19:59, a tak jsme šli do kabin s jednogólovým mankem. Do druhé třetiny nebylo na taktice co měnit a cílem bylo trpělivou hrou vyrovnat a pokračovat ve snaze velmi dobře rozehrané utkání dotáhnout do vítězného konce. Bohužel ve druhé třetině si naši hráči vybrali oddechový čas. Soupeřova brankáře Januru, který je v Litoměřicích na hostování z extraligové Slávie vyrušili z klidu pouhými šesti chabými pokusy. Navzdory tomu se nám podařilo skórovat Adámkem. Bohužel sami jsme třikrát inkasovali, takže po dvou třetinách to bylo 1:4. Ve třetí třetině se hra opět srovnala a vypadalo to, že bychom mohli ještě se zápasem něco udělat. Avšak hned po úvodním buly se naše elitní formace nechala zavřít v obraném pásmu, a po 84 vteřinovém obléhání naší svatyně nakonec Bubeník inkasoval popáté. Téměř ihned poté se nám naskytla šance výsledek korigovat při přesilové hře. Nic nebylo vzdálenější této představě. Po čistě vyhraném buly místo smrtící střely od modré se hráči Litoměřic dostali do brejku a potrestali naše zaváhání gólem v oslabení. Na tuto situaci trenéři reagovali přeskupením hráčů a stažením sestavy na 9 statečných. Tato změna přinesla do naší oživení a góly Adámka v přesilovce a Hynka, jsme výsledek korigovali na 3:6. V době našeho náporu přišel další faul soupeře, a tím i reálná možnost udělat se zápasu ještě pořádné drama. Místo toho ovšem jako přes kopírák se soupeř po naší individuální chybě dostal k puku, přečíslil naší obranu a nám nezbylo než zapsat do statistik další gól v oslabení. Do konce zápasu chybělo necelých 9 minut a soupeř již měl pohodlný náskok čtyř branek. Ke cti našeho mužstva musíme říct, že kluci bojovali dál a hned minutu poté Hynek svojí druhou brankou korigoval na 4:7. Přestože jsme měli ještě několik šancí, ta největší Adámkova skončila na tyči, skóre se již nezměnilo, a tak naše premiéra skončila prohrou o tři branky. Za předvedenou hru se nemusíme stydět a pokud se vyvarujeme zbytečných individuálních chyb, budeme hrát letos v juniorské lize určitě důstojnější roli než v minulých ročnících.

HC Slovan Louny U20: Bubeník (Petržílka); Kastner, Lochovský (0+1), Hynek (2+0), Čonka (0+2), Pokorný (0+1); Selichar, Hloucha (0+1), Adámek (2+0), Velhartický (0+1), Kašpar

HC Stadion Litoměřice U20: Janura; Kalíšek, Hák, Svoboda (2+0), Gašpar (1+1), Kratochvíl (1+0); Marcin (0+1), France, Landa (0+1), Hrzán (1+1), Sluka (0+1); Domin (0+3), Dykast, Mašková, Trtek, Bartoníček (2+0)

Střely na branku: 30:40

Úspěšnost brankářů: 82,5% : 88,2%