Letní příprava

30.08.2018 12:43

HC Slovan již finišuje letní přípravu a čeká se na otevření ledové plochy !

Sezona Slovanu Louny skončila klasicky koncem března, kdy došlo k rozpuštění ledu na ploše zimního stadionu. Všichni hráči HC dostali měsíční přestávku, aby si od hokeje na chvíli odpočinuli. 

Letní příprava na "suchu" začala individuálně jednotlivým týmům v polovině dubna. Převážně hráči využívali hřišť na 3.ZŠ Louny, kde měli k dispozici jak trávník tak i tartanový ovál. Cílem této neoblíbené části sezony není kluky "utavit" fyzickými cviky, ale připravit tělo na dalších 7 měsíců jednostranného zatížení. Do tréninkových jednotek byly zařezeny míčové hry typu - fotbal, nohejbal, basketbal a další. U dospělých bylo zařazeno také kolo. Je stále apelováno na hráče i rodiče, aby dítě bylo zapojeno do více sportů než jen hokej. Mnoho kluků hraje při ledním hokeji také basket či tenis, a to je správné.

Koncem června se začala připravovat týdenní soustředění.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"A" team zavítal na víkendové soustředění na Klíny, kde hráči využili venkovních hřišť, sauny a také 3x trénovali v RockNet aréně u chomutovských Pirátů. Další trénink byl v Bílině, ve čtvrtek čeká "A" první přáteské utkání v Klášterci a v neděli již okusí domácí ledovou plochu.

Junioři a starší dorost absolovovali již tradičně kemp v Žerotíně pod vedením Hanuše Petržílky.

 

Starší žáci pod vedením trenérů Frolíka a Zinka absolovovali náročný kemp v Nymburce.