Revoluce v pravidlech? Posun čar i hybridní icing mění hokej

21.08.2014 11:43

Posun čar i hybridní icing mění hokej

Od srpna platná úprava pravidla o zakázaném uvolnění ale ztížila život sudím, hodně teď totiž záleží na jejich vyhodnocení situace na ledě. Odpískání zakázaného uvolnění bránícímu týmu musí nově posoudit podle toho, který z hráčů má předpoklad dotknout se vyhozeného puku jako první.

 

V případě, že půjde o bránícího hráče, rozhodčí hru přeruší. Když se ale bude nacházet v takové pozici hokejista z útočícího mužstva, hra musí pokračovat. „Jsem hodně zvědavý, jak bude to dojíždění puku vypadat. Moc důležitým se stane citlivé oko rozhodčího," říká reprezentační kouč Vladimír Růžička.

 

Hybridní icing umožní vyniknout dobře bruslícím hráčům. Na mužích v pruhovaném ale bude, aby dodrželi duch pravidel, jejichž změna by měla přinést větší plynulost hry. „Dosud se zakázané uvolnění pískalo automaticky v okamžiku, kdy vyhozený puk přešel brankovou čáru. Jenže teď je tam daleko větší role rozhodčího, který musí počkat na pohyb hráčů a pak bleskově vyhodnotit situaci," uvádí sekretář komise rozhodčích Rudolf Potsch.