Slovan to zvládl !!!

25.02.2019 09:47

Slovan ovládl první finálové uktání proti Klášterci.

Slovan to zvládl !

Sobotní utkání slibovalo dramatický zápas mezi rivaly z prvních dvou míst tabulky. Slovan přešel v semifinále přes Kadaň v poměru 2:0, Klášterec stejným skóre přes Litoměřice.

Vzájemná utkání hovořila vždy jasně pro domácí. Tygři na svém ledě porazili Louny 8:2 a 6:4, naopak Slovan na svém stadionu vítězil 7:5 a 7:3.

Problémem v posledních zápasů základní části bylo především velké číslo obdržených branek. To se vyjma prvního semifinálového utkání podařilo snížit. Vždyť v posledních dvou zápasech Slovan inkasoval pouze jednou a brankář Dorn si v play-off drží úctihodná čísla - 93,25 % úspěšnosti zákroků.
Naopak ofenzíva Slovanu je na stále stejných, výborných číslech. Během tří zápasů Louny vsítili 15 branek. Kousek po svém hattricku proti Kadani přidal ještě v Klášterci jeden gól a je prozatím na prvním místě střelců, dvěma góly se pyšní Panocha.

Klášterec se do utkání pěkně obul a "zatápěl" Slovanu hlavně v první části utkání. Jenže lounští poměrně dobře zvládali bránit útoky Tygrů a při první příležitosti pohotově trestali. Nejdříve se trefil Kousek a v 16. minutě přidal gól Dittrich M. A to bylo pro domácí asi rozhodující v tomto zápase.

Jediné co by se dalo Slovanu vytknout byla vyloučení, která dávala domácím obrovské šance na snížení skóre. Jenže kýžené vyrovnání se nekonalo a klid na hokejky postupně přidali Rais a Gebelt. Třetí třetina se již hrála pod taktovkou Loun, které si utkání výborně pohlídali a hlavně - zůstali v klidu. Tím, že nepřišla žádná velká vyloučení se Slovan mohl soustředit jen na hru a to se také vyplatilo. Pouze v 58. minutě samostatným únikem prostřelil mezi nohy lounského gólmana Suk, který obstaral pro domácí alespoň malou útěchu.
Navíc ještě v poslední minutě krásnou střelou přepsal skóre Panocha a bylo hotovo.

Krásný zápas, plný dobrých hokejových momentů.

" Klášterec začal opravdu dobře. Možná jsme byli až trochu překvapení, i když nás na to trenér před zápasem upozorňoval. Po vydařené třetině, kdy soupeře tlačíte a dostanete dvě branky, to se pak těžko hledá síla to změnit. Navíc, kluci dobře bránili a snažili se odstavovat hráče z brankoviště. Klášterec hraje hodně na beky, kteří pak střílejí, a když je volný střed a je vidět, tak samozřejmě je snazší střely chytat." říká brankář Slovanu, který po prvním finále nebyl moc ochotný odpovídat na otázky.

"Já bych to raději zhodnotil až po finálové sérii, dnes to bylo o prvních dvou gólech, měli jsme také štěstí v určitých chvílích. Já se omlouvám, ale musím do kabiny, mám tam ještě nějaké povinnosti. " doplnil gólman a zmizel v útrobách kláštereckého stadionu za zvuku dunění hokejek lounského Slovanu.
Slovan Louny totiž oslavoval první vítězství v této finálové sérii. Druhý zápas je na programu v sobotu 2.3.2019 na lounském ZS. Utkání začíná v 17:00h.