Týden hokeje v Lounech

02.02.2017 17:23

Týden hokeje v Lounech

V sobou 28.1.2017 se na zimním stadionu v Lounech uskutečnila náborová akce místního hokejového klubu v rámci Týdne hokeje. Jednalo se již o druhou akci tohoto druhu v této sezoně.

 

Klub připravil pro zájemce o hokej šatnu s propagačním materiálem a hokejovým vybavením, které si mohli nově příchozí zdarma zapůjčit. Šéftrenér mládeže Jan Trefný představil rodičům klub HC Slovan Louny, vyzdvihl především možnost navštěvovat hokejové třídy a spolupráci s extraligovými kluby HC Verva Litvínov a Piráti Chomutov v oblasti mládeže.

 

Poté následoval program na ledě, kde mohli účastníci (zejména rodiče) sledovat trénink přípravky. Do přípravky chodí děti narozené v roce 2011 a mladší a všichni nově příchozí. Trénink probíhal na stanovištích v malých skupinkách, aby byly všechny děti maximálně zapojené.

 

Na druhé půlce hřiště se postupně shromáždily všechny nově příchozí děti. Na led jich nakonec dorazilo 17, některé už první krůčky měly za sebou, některé byly na ledě poprvé. Děti se naučili vstávat bez pomoci, základní bruslařský postoj a poté se sami nebo za pomoci „židliček“ proháněli po ledě.

 

Zkušení trenéři z HC Slovan Louny (David Sedláček, Lukáš Vondráček a Daniel Štěpán) pro děti připravili závody, opičí dráhu, hru na veverky a chytání hada (lana).

 

Na konci akce jsme se všichni společně vyfotili.

 

Díky všem, kteří přišli a těm, kdo s celou akcí pomáhali. A neposlední řadě děkuji ČSLH za podporu a propagaci celé akce.

 

 

 

Jan Trefný, předseda a šéftrenér HC Slovan Louny