Kvalifikace III. HC Slavoj Velké Popovice - HC Slovan Louny 3:4

12.03.2013 22:29

HC Slavoj Velké Popovice - HC Slovan Louny

3:4 (0:2;1:1;2:1)

Exkurze na zimák vedle pivovaru

V neděli Slovan zajížděl k odvetě na led do Velkých Popovic. Bohužel v týdnu jsme se potýkali s menší účastí na trénincích díky nemocem, zraněním, či dovoleným. Nicméně před odjezdem se trenérům hlásilo 18 akceschopných hráčů. Záda nám vyrazili krýt Dorn s Charvátem starším.

K utkání jsme vyrazili s dostatečným předstihem a tak jsme měli dostatek času na rozcvičku a zahřátí ztuhlých těl z autobusu. Nejčastější téma našich rozhovorů byl sobotní zápas mezi Popovicemi a Zbraslaví, který byl po inzultaci rozhodčího předčasně ukončen ve 43. minutě a bude pravděpodobně zkontumován ve prospěch Zbraslavi. Po zjištění, že naše utkání bude soudit stejný arbitr, jsme se měli na co těšit. Trenéři se rozhodli ponechat sestavu na tři pětky a přednost v brance tentokrát dostal Tomáš Charvát.

Utkání začalo před hrstkou domácích příznivců a několika našimi věrnými fandy ve slušném tempu. My chtěli hrát ze zajištěné obrany a tím domácí nepouštět do výraznějších šancí. Po většinu času se nám to dařilo, ale bohužel jsme se opět nedokázali vyvarovat osobním chybám a několikrát tak domácí vyzkoušeli pozornost Charváta. Nicméně i našim útokům se dařilo zatápět domácí obraně. Hlavně první dva naše útoky byly aktivní a dokázali prorážet obranný val popovických kozlů. První branky jsme se dočkali v osmé minutě po hezké kombinaci druhého útoku v přesilové hře. Konkrétně Šedivý poprvé rozjásal naší střídačku. Rozhodčí opět nezklamal a ze zápasu si udělal svojí one – man show. Jen za první třetinu vyloučil osm domácích a pět našich hráčů. Samozřejmě, že utkání se hrálo naplno a někdy na hraně pravidel, ale sudí svými, někdy nesmyslnými zásahy do hry, udělal z atraktivního utkání guláš, kde se obě strany cítily chvílemi poškozené. Nicméně ještě minutu před první sirénou se dokázal prosadit Gebelt a odcházeli jsme tak do kabin s dvougólovým náskokem.

V kabině jsme si vyříkali individuální chyby a byly nám vyčteny nevyužité přesilové hry a opět spálené šance, které by nás mohly mrzet. Šanci na body jsme ale cítili a nechtěli jsme už jí pustit. Rozhodčí od počátku druhé třetiny dál exceloval, což mělo za následek jen nervózní hru na obou stranách, která vrcholila nesmyslnými fauly, za které poslal sudí jednoho domácího borce do sprch a desítkami za nesportovní chování. Ve chvílích, kdy se na ledě hrál hokej, se ale bylo na co koukat a diváci se museli bavit. Popovičtí se poprvé prosadili ve 37. minutě, kdy vynikajícímu Charvátovi nešťastně vyražený puk doskákal až za záda. Naštěstí jsme během jediné minuty dokázali zareagovat a po několika promarněných příležitostech se prosadil Veselák a vrátil nám tak trochu více klidu na naše hole. Sudí rozdával desítky jak na běžícím páse, na ledě se jiskřilo a nervy tekly ve velkém. Nicméně do konce druhého dějství už branka nepadla a tak jsme odešli do kabin se slibným náskokem dvou gólů.

O pauze jsme hlavně sbírali síly a doufali, že vydržíme hrát disciplinovaněji než domácí. Bohužel asi i rozhodčímu došlo, že to s vylučováním přehnal (hlavně s vylučováním domácích) a začal kompenzovat a vylučovat naše hráče za zákroky, které se skoro ani některé neudály. Navíc jsme si hned z počátku opět neuhlídali vstup do třetiny a v první minutě inkasovali. Opět jsme ale dokázali zareagovat záhy. Tentokrát se uvolnilo duo Červíček – Srb a druhý jmenovaný dorazil puk za bezmocného domácího brankaře. Pak ovšem odstartovala série sedmi našich vyloučení, což nevydržel Pospíšil a dostal hned dva desetiminutové tresty. Dále byl Šedivý před polovinou třetiny vyloučen na pět minut plus do konce utkání za faul, který nikdo neviděl. Před brankou sice byla mela a z jednoho domácího hráče tekla krev, ale nebylo to nijak dramatické zranění. Popovičtí zavětřili příležitost a využili najednou chvilkové náklonnosti nenáviděného arbitra. Dokázali pětiminutovou výhodu využít díky dalšímu vyloučení a tudíž našemu dvojnásobnému oslabení. Od té chvíle jsme posledních sedm minut bránili hubený náskok. Charvát předvedl několik zákroků z říše snů a i díky němu jsme náskok udrželi. Domácí před koncem ještě zkusili hru bez brankaře. Rais se sice do branky trefil, ale nebyla uznána. Oficiální důvod zněl, že byl na Raise odpískán faul. Každý si může udělat představu, jaké úrovně rozhodčí asi byl, když toto vypustí. Podotýkám, že Rais měl puk stále na holi, vystřelil a pak byl tvrdě atakován loktem. I na časomíře pár chvil svítila pětka. Nicméně po několika slovních výměnách a strkanicích bylo šest vteřin před koncem vhozeno poslední buly ve třetině domácích a tudíž jsme již náskok udrželi. Vydřeli jsme tak výhru 4:3.

Několik domácích si s námi odmítlo podat ruce, což bylo trochu nesportovní. Mohli jsme se zachovat stejně. Křivdy proběhly na obou stranách. Hezký zápas tak opět poznamenal výkon sudího. Nicméně i tak se bylo na co koukat. V našem týmu si pochvalu zaslouží všichni hráči, protože povětšinou odváděli zodpovědný výkon a až na pár hrubek jsme utkání zvládli, navíc odbránit tolik oslabení stojí mnoho sil, z čehož některé chyby mohou plynout. Charvát opět dokázal, co v něm je. Jak bylo řečeno výše, předvedl několik bravurních zákroků a byl nám vzadu oporou. Poslední utkání nadstavby sehrajeme v pátek na domácím stadionu se Zbraslaví. Přijďte se s námi rozloučit s povedenou sezonou a ještě naposled vytvořit pořádný kotel, jako před čtrnácti dny.

Branky: Šedivý (Rais, Veselák), Gebelt (Sak), Veselák (Rais), Srb (Červíček)

Sestava: Červíček, Derfler, Gebelt – Rais, Šedivý, Veselák – Dittrich, Vojtěchovský, Svoboda ml. – Štěpán, Pazourek, Zetka – Pospíšil, Sak – Hloucha, Kučera T. – Svoboda st., Srb – Charvát T., Dorn