Letci potvrdili roli favorita

13.10.2013 22:34

V 5 kole Metropolitní soutěže Slovan na domácím ledě přivítal aspiranta na celkové vítězství HC Letci Letňany. Odehrál se vyrovnaný zápas a o vítězi rozhodla větší zkušenost a trocha štěstíčka. Ke svému „dočasně“ poslednímu zápasu před odchodem do daleké Sydney nastoupil Lukáš Vaic.

http://www.sbdpraha.cz/fotky1/letci.jpg        HC Slovan Louny - HC Letci Letňany

Datum utkání: 5.kolo, neděle 13.10.2013, 17:00
ranky a nahrávky: 3. Vaic, 13. Veselák (Švarc), 51. Vaic (Čech), 55. Švarc (Kolčava) - 10. Novák (Král), 21. Kadaně (Štěpán, Mrázek), 28. Šramota (Červený), 35. Zima (Šramota, Mišner), 44. Kadaně (Štěpán), 58. Mišner (Šramota).
Rozhodčí: ?

T.Charvát - Kolčava, F.Červíček, Krupka, Bečka, Srb, Sak, T.Kučera - Vaic, Čech, Gebelt - Veselák, Šedivý, Zetka - Svoboda, Švarc, Vavrica - Dittrich
Trenéři: Šedivý, Kovařík.

HC Letci Letňany:

Oliva - Boček, Novák, Koubík, Zima, Krňanský, Kozák - Červený, Kadaně, Manhart - Bílek, Fiala, Mrázek - Mišner, Valder, Šramota - Král, Štěpán. Trenér: Doutnáč.

Reportáž

Zápas začal náporem Slovanu. Ve 2.minutě byl za podražení vyloučen Letec Kozák. Domácí tým v čase 2:33 využil přesilovou hru zásluhou Lukáše Vaice. Stav zápasu 1:0. Ve 3.minutě putoval na trestnou lavici domácí Jan Krupka. V oslabení mohl zvýšit skore Marek Švarc, který jel sám na brankáře. Počátkem 5.minuty za nedovolené bránění šel zahřívat trestnou lavici domácí Marek Svoboda a hosté přesně 1:30 hráli přesilovku 5 na 3. Slovan nápor hostú přežil i díky dobrému výkonu brankáře Tomáše Charváta.
V rozmezí 5 a ž 7. minuty přišli chvilky Miroslava Gebelta, který měl třikrát možnost zvýšit skore, ale střelecké štěstí ho v tomto zápase opustilo. V 9. minutě Tomáš Charvát chytil dvě vyložené šance hostů. Poté putoval na trestnou lavici za sekání Sak a hosté využili první přesilovou hru, když skulinku v brance Slovanu objevil Lukáš Novák. Stav zápasu 1:1. V čase 12:20 David Veselák po přihrávce Marka Švarce vrátil domácímu týmu vedení na svojí stranu. 2:1. Závěr 1.třetiny až na časté vyloučení a střelecké pokusy Davida Veseláka a Jana Čecha nic závratního nepřineslo.

Ve 2. třetině se ukázalo, proč mají Letňany ve svém názvu Letci. Čas 20:52, zaváhání domácí obrany a vyrovnání z hole Ladislava Kadaněho 2:2. Slovan úvod 2.třetiny zaspal a než se rozkoukali, už lovil Tomáš Charvát puk ze sitě potřetí. V čase 27:43 po přihrávce Radima Červeného Letce přivedl do vedení v zápase Jan Šramota 2:3.
V poločase zápasu promarnili příležitosti Lukáš Vaic a Martin Dittrich. Ve 33. minutě za 6 hráčů na ledě (již potřetí v této sezoně) potrestal Slovan hostující Tomáš Zima, který využil druhou přesilovou hru hostů 2:4. Závěr třetiny patřil Slovanu, ale šance Čecha, Gebelta, Saka, Kolčavy v branku vyslyšeny nebyli.

Počátkem 3.třetiny zvýšil skore na 2:5 hostující Ladislav Kadaně. Ve 45. minutě v rozmezí jedné minuty se tísnilo na lavici vyloučených u Letců tři hráči, ale Slovan přesilovou hru 5 na 3 trvající skoro dvě minuty nevyužil. V čase 50:15 se diváci dočkali branky z hole Lukáše Vaice, který využil přihrávku Jana Čecha a také druhou přesilovou hru 3:5. Stav zápasu v 53. minutě mohl snížit Veselák, ale golmanu hostí Olivu nepřekvapil.
A drama se začalo rodit v 55. minutě, když po přihrávce Kolčavy branku vstřelil Marek Švarc 4:5. Radost netrvala dlouho a za 50 vteřin nato po skrumáži před Tomášem Charvátem dal rozhodující branku Jan Mišner 4:6. Ač Slovan podruhé za sebou na domácím ledě nebodoval, odehrál velice kvalitní zápasy s nejlepšími týmy Metropolitní soutěže.