Lounský tankostroj řídil v neděli vojín Růžek !!!

24.10.2016 15:46

Slovan v dalším zápase úřadoval a poradil si s Lomnicí vysoko 9:3. Více info o zápase v článku :-)

Neděle, 17:00, sváteční čas pro všechny příznivce lounského hokeje. Po minulé výhře Slovanu nad Lovosicemi byla nálada více než dobrá, bohužel jen v hledišti. Slovan v posledních týdnech stále hledá pohodu a to hlavně při tréninku. Na ledě ovšem tým v neděli působil velice dobře a v první třetině vše vypadalo na jedničku. Rychlé akce, dobré bruslení, to je základ dobré hry. Pokud Slovan dodržoval tuto taktiku, nebyl problém.

První gól v sedmé minutě vstřelil Dittrich a z následné přesilovky zvyšoval Hloucha, který svoji „mouchou“ prostřelil vše co mu stálo v cestě.

Slovan pokračoval i přes mírnou snahu soupeře v kanonádě a to ještě kluci z Lomnice nevěděli co znamená jméno Růžek. Tento mostecký jinoch si nevystačil s dvěma góly, které vstřelil v první třetině a ve třetí přidal ještě jednu branku. Štěstí pro lounské ledaře spočívá v poměrně chladném prostředí na zimním stadionu, protože nikdo z diváku nenosí kšiltovku – Jindra svůj hattrick ani nijak neoslavoval, prostě skromný kluk z Mostu.

Ke konci třetiny začal Slovan hrát svůj „báčko“ hokej a Lomnice začala mít šance. Nejdříve si se samostatným nájezdem poradil bravurně Dorn, několik dalších zákroků také pokryl, ale na střelu Kedršta už byl krátký.

Po první třetině 4:1.

Druhá třetina již nebyla tak výrazná pro Slovan jako ta první, hra se přelévala z jedné strany kluziště na druhou. Slovan ovšem udeřil v nejlepší chvilku pro hosty- ve vlastním oslabení a nebylo to pouze jednou. Za stavu 7:1 to již vypadalo jako klidné utkání, sice ještě Kotula stihl korigovat na 7:2, ale nikdo nedoufal v to, že by snad Lomnice měla odvézt nějaké body.

Druhá třetina 7:2

No třetí část utkání pokračovala v podobném duchu akorát přibývalo střel na Dorna, který v posledních zápasech chytá ve velké pohodě. Hosté měli několik gólových šancí, ale buď měl Dorn štěstí v podobě tyčky a nebo svými zákroky likvidoval šance. Už ovšem nestačil na střelu Kedršta a skóre 7:3 bylo realitou. Slovan nechtěl zápas zdramatizovat a Roman Dalecký se postaral o smrtící ránu pro Popelku, poslední gól utkání ještě uvařil svým kličkováním Michal Kousek a výsledek byl na světě.

Nutno podotknout, že Lomnice byla po sobotním zápase unavená, což bylo hlavně v první třetině velice znatelné. Slovan zlepšuje svoji hru, ale stále dělá hrubé chyby v rozehrávce. No nechme dojmy vstřebat a uvidíme jak lounští dopadnou ve čtvrtek v Roudnici, kde před pár dny dostali pořádný kotel (1:11).