Na ledě lídra Prahy krutá prohra, na ledě Kadaně s novou posilou a za 3 body

08.12.2016 19:47

http://img14.rajce.idnes.cz/d1402/10/10499/10499654_d7b32f21e8fe9e22640a0dd4fc7a810f/images/DSC_6310.jpg?ver=0Dvě náročná utkání měl na programu A tým Slovanu během víkendu. V sobotu se podařilo vzdorovat nejlepšímu týmu pražského přeboru pouze do poloviny utkání, v neděli si Slovan spravil chuť výhrou proti Kadani B.

V sobotu čekal na hráče Slovanu zápas na ledě lídra pražského přeboru, se kterým v prvním letošním střetnutí prohrál 1:6. V sestavě se poprvé v letošní sezoně objevil Patrik Rais, který dosud nehrál kvůli zranění.  Již po šesti vteřinách otevřel skóre nejproduktivnější hráč soutěže Mišner, o půl minuty se podařilo vyrovnat Šedivému. Hrálo se vyrovnané utkání, oba protivníci měli řadu příležitostí, ale skóre se měnilo až ve 14.minutě po samostatném úniku domácího Štěpána. Stejně jako po první vstřelené brance opět po půl minutě vyrovnal dorážkou Veselák. V 19.minutě uzavřel gólový výčet první třetiny Letňanský Valder, který od modré čáry propálil vše co mu stálo v cestě. Již od počátku měl utkání v režii rozhodčí Šťovíček, který zvládl udělit čtyři tresty na každé straně a navíc trestné střílení pro Letňany, které ovšem Martin Charvát s přehledem zlikvidoval.
Vstup do druhé třetiny se Slovanu vydařil, po dělovce Růžka a druhém gólu Šedivého jsme se v 25.minutě dostali do vedení 4:3, které vydrželo pouze necelé tři minuty. Ve 33.minutě využili domácí naší chybu při střídání a dostali se do vedení 5:4. Tato branka poněkud zmrazila lounské hráče, kteří do této chvíle byli více než vyrovnaným soupeřem. Jenže od této začali mít Letci převahu. Pomáhala jim k tomu i častá vyloučení hráčů Slovanu, kteří se ve druhé třetině na trestnou lavici podívali dokonce šestkrát. Při vzájemném vyloučení Svobody a domácího Uhlíře přišla zlomová branka na 6:4.
Hned v úvodu poslední třetiny přišlo další ze sporných vyloučení, které Letci vzápětí využili a dostali se do pohodlného vedení 7:4. Slovan měl několik příležitostí k zdramatizování utkání, ovšem domácí si závěr utkání pohlídali a zvýšili na konečných 10:5. Jedinou branku ve třetí třetině vsítil Salač.

Pouze pár hodin po fyzicky náročném utkání s Letňany čekalo na hráče Slovanu další venkovní utkání proti B týmu prvoligové Kadaně. Kadaň měla před utkáním o 4 body méně než Slovan, ale též o jedno odehrané utkání méně. Hrálo se tedy o poměrně důležité body.
Premiéru v lounském dresu si odbyl zkušený útočník Lukáš Zika. Sedmatřicetiletý forvard má na svém kontě téměř 300 startů ve druhé lize s průměrem 1,11 bodů na zápas, 93 bodů z 262 zápasů v první lize a dokonce jedno utkání v extralize. Ještě v loňské sezoně nastupoval za druholigový Děčín, kde si připsal 26 bodů ve 27 duelech.
Právě Zika vstřelil ve 2.minutě první branku utkání, kdy se mu po spolupráci s bývalým děčinským spoluhráčem Růžkem podařilo proměnit přesilovku 5 na 3. První třetina moc hokejových akcí nepřinesla, oba mančafty předváděly bojovný hokej s minimem vyložených šancí. Z jedné nenápadně vypadající akce se podařilo Kadani vyrovnat, když se ve 13.minutě prosadil Januška.
Ve druhé třetině bylo k vidění ještě méně akcí než v té první, oba týmy vyslaly na brankáře soupeře pouhých osm střeleckých pokusů a padla jediná branka. Ve 29.minutě se prosadil z dorážky své vlastní střely důrazný Panocha. Třetí třetina přinesla nejvíce branek. Čtyři minuty po začátku poslední části se podařilo domácím vyrovnat, při přesilové hře se podruhé v utkání prosadil Januška. V dalším střídání se Slovan dostal opět do vedení. Rais využil špatné rozehrávky domácích a předal kotouč Veselákovi, který nedal Damaškovi šanci. O dvě minuty později bylo na lounské střídačce ještě veseleji, obránce Kunrt v přečíslení 2 na 1 pobídl Ziku, který svou druhou brankou v utkání zvýšil na 2:4. Výhru na kadaňském ledě potvrdil v 58.minutě nejproduktivnější hráč Slovanu Růžek, který při hře domácích bez brankáře upravil na konečných 2:5.

Slovan tak udržel první místo v ústeckém přeboru. Náskok před druhou Roudnicí je momentálně 2 body. Právě Roudnice nad Labem bude nadcházejícím soupeřem Slovanu a to dokonce dvakrát za sebou – v neděli 11.12. v rámci pražského přeboru, souboj prvního a druhého týmu ústeckého přeboru je na programu v sobotu 17.12.. Obě utkání se odehrají na lounském ledě a začínají tradičně v 17:00. Přijdťe podpořit lounské hokejisty v posledních dvou zápasech kalendářního roku 2016 proti rivalovi, se kterým má každé utkání pořádný náboj!

HC Letci Letňany - HC Slovan Louny
7:6

(4:0,1:0,2:6)

Datum utkání: 2.utkání kvalifikace o 2.ligu, pátek 18.3.2016, 17:00
B
ranky a nahrávky: 5. Bílek (Kazda), 11. Šramota (Neuman, Mišner), 13. Mišner (Šulc, Neuman), 15. Mišner (Šulc), 24. Neuman (Šulc), 42. Horáček (Kadaně), 56. Horáček (Božilov) - 41. Růžek (Kunrt, Kolčava), 51. Veselák (Kousek), 54. Salač (Růžek), 56. Vavrica (Prokeš, Růžek), 58. Rais (Derfler, Růžek), 59. Panocha (Salač, Růžek).
Rozhodčí: Hornáček - Horažďovský, Žídek.
Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 31:29. Diváci: 121. Průběh utkání: 5:0,5:1,6:1,6:4,7:4,7:6.

HC Letci Letňany:

Oliva (58. Havlín) - Šulc, Zima, Keller, Novák, Koubík, Kazda, Kautský, Boček - Neuman, Šramota, Mišner - Mrázek, Horáček, Kadaně - Valder, Bílek, Uhlíř - Král, Božilov. Trenér: Doutnáč.

Dorn - Srb, Kolčava, Kunrt, Svoboda, Vavrica - Rais, Růžek, Derfler - Prokeš, Kousek, Veselák - Panocha, Salač. Trenéři: Kovařík, Šedivý.

10:5

(3:2,3:2,4:1)

Datum utkání: sobota 3.12.2016, 20:00
B
ranky a nahrávky:
1. Mišner (Valder, Štěpán), 14. Štěpán (Neumann), 19. Valder (Štěpán, Mišner), 27. Mišner (Šulc, Valder), 33. Mišner (Valder, Havlín), 36. Horáček (Štěpán, Božilov), 41. Mišner (Štěpán, Šramota), 46. Novák (Mrázek), 55. Novák (Kadaně), 59. Mišner (Šramota, Valder) - 1. Šedivý (Růžek, Panocha), 15. Veselák (Rais), 24. Růžek (Veselák), 25. Šedivý (Salač, Bradáč), 50. Salač (Derfler).
Rozhodčí: Šťovíček - Fuis, Kovář.
Vyloučení: 11:15, navíc Hloucha a Svoboda 10 min.os.trest. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 39:28. Diváci: 78. Průběh utkání: 1:0,1:1,2:1,2:2,3:2,3:4,8:4,8:5,10:5.

Havlín - Šulc, Valder, Božilov, L.Novák, Kautský, Major - Štěpán, Šramota, Mišner - Mrázek, Horáček, Kadaně - Špičan, Neuman, Uhlíř. Trenér: Doutnáč.

HC Slovan Louny:

M.Charvát - Svoboda, Prokeš, Hloucha, Kunrt, Bradáč, Kolčava, Srb - Dalecký, Kousek, Salač - Šedivý, Růžek, Panocha - Veselák, Derfler, Rais - Csonka, M.Dittrich. Trenéři: Kovařík, Šedivý.

SK Kadaň B - HC Slovan Louny
2:5

(1:1,0:1,1:3)

Datum utkání: neděle 4.2.2016, 15:00
B
ranky a nahrávky: 14. Januška (Hartman), 44. Januška (Bartók, Paul) - 2. Zika (Růžek, Kolčava), 29. Panocha (Růžek, Kunrt), 45. Veselák (Rais), 47. Zika (Kunrt), 58. Růžek (Panocha).
Rozhodčí: Biedermann - Ptáček, Kába.
Vyloučení: 9:7, navíc Bradáč 10 min.os.trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:39.