Sérii výher Slovanu ukončila Zbraslav

16.02.2014 21:57

Pět zápasů v řadě hokejisté Slovanu neprohráli, tato série skončila proti Zbraslavi. Na stadion Nikolajka odcestoval Slovan se 13 hráči, oproti zápasu s Kobrou chyběli Máša, Kolčava, Krupka, Srb a Švarc. Více informací z utkání přineseme zítra.

http://www.hclomnice.cz/foto/zbraslav.jpg     HC Slavoj Zbraslav - HC Slovan Louny

Datum utkání: 23.kolo (5.kolo skupiny o umístění), neděle 16.2.2014
ranky a nahrávky: 6. Tichý (D.Sedliský, F.Sedliský), 12. Pechar (Hrdina, Mikala), 15. Šohaj, 21. Iterský, 28. Mostecký (Tichý, F.Sedliský), 50. Hrdina (Iterský, Mikala), 58. Hrdina (Pechar), 59. Kala (Pechar) - 7. Marek Svoboda (M.Dittrich), 15. Marek Svoboda (M.Dittrich), 56. D.Dittrich (Kučera).
Rozhodčí: Svoboda - Luhan, Krivár.
Vyloučení: 10:10, navíc Mostecký (Z) 10 min.os.trest. Využití: 4:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 43:35.

http://www.hclomnice.cz/foto/zbraslav.jpg HC Slavoj Zbraslav:

Fetter - Merxbauer, Hrysz, Kala, Mikala, Kadlec, D.Sedliský - Vecko, Hána, Šohaj - Pechar, Hrdina, Iterský - Tichý, F.Sedliský, Mostecký, Preizler. Trenér: Rambousek.

Dorn (22. M.Charvát) - Martin Svoboda, F.Červíček, Hloucha, Kučera - Šedivý, Vavrica, Veselák - M.Dittrich, Marek Svoboda, D.Dittrich - J.Červíček, Sak, Čech. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

Reportáž

Již od úvodního vhazování se hrálo velice tvrdě a ve vysokém tempu. Ve 2. minutě domácí nabídli Slovanu přesilovku, kterou hostující celek nevyužil a 3 sekundy po návratu zbraslavského hráče z trestné lavice, byl vyloučen Martin Svoboda. Zbraslavští přesilovku využili, ale vzápětí přišla špatná rozehrávka domácích, puku se zmocnil M.Dittrich a naservíroval puk na Marka Svobodu, který se nemýlil. Ve 12. minutě se domácí dostali do přečíslení a do odkryté branky zakončoval Pechar. Stále se hrálo ze strany na stranu, ale o něco více práce v brance měl lounský Dorn. V 15. minutě opět přišly dvě branky v rychlém sledu. Nejdříve při hře 4 proti 4 Marek Svoboda tečoval střelu od M.Dittricha, jenže pouze 21 sekund poté Sak při přesilovce špatně rozehrál a Šohaj v souboji proti Dornovi uspěl.

Do 2.třetiny Slovan nastupoval za stavu 2:3 a navíc v oslabení 3 proti 5. Pár vteřin po úvodním vhazování unikl po pravém křídle Iterský a střelou z kruhů přes obránce vymetl pavučiny v brance Dorna. Po této brance se na lounské střídačce začal rozcvičovat Charvát, který Dorna vystřídal při dalším přerušení hry. Ve 27.minutě rozhodčí poslal Slovan opět do třech a Zbraslav přesilovku proměnila tečovanou střelou od modré. I přes vedení 5:2 zbraslavští pokračovali v tvrdé hře na hranici pravidel. Ve 37.minutě dostal Mostecký trest 2+10 minut za zákrok, který byl mířen na hlavu Kučery.

Úvod závěrečné třetiny byl velice vypjatý – několik nedovolených zákroků a následné oplácení, což přineslo i vylučování především na zbraslavské straně, které se nelíbilo domácím divákům. V 50.minutě využila Zbraslav již svou třeti přesilovku, když po rychlých nahrávkách zakončil akci domácích Hrdina. Slovan se stále snažil stav alespoň zkorigovat. To se povedlo při přečíslení 2 na 1, D.Dittrich se snažil nahrát přes obránce Šedivému, nahrávka sice neprošla, ale obránce si puk srazil do vlastní sítě. Čtvrtou využitou přesilovkou v 58.minutě zvyšoval Hrdina a na konečných 8:3 upravil minutu před koncem Kala.

Zbraslav si vítězství zasloužila o něco více než Slovan. Domácí lépe proměňovali své šance a k výhře jim pomohly především využité přesilovky. I přes prohru si Slovan udržel pětibodový náskok před Žižkovem, který prohrál s Kobrou B. K dalšímu utkání Louny zajíždí v sobotu do Letňan, kde od 19:50 odehrají zápas proti poslednímu Olympiku Praha, který v posledním kole porazil Bohemians divokým výsledkem 12:9.

F.Suchý