Slovan je ve finále !!!

24.02.2017 12:26

Slovan porazil Lovosice ve dvou zápasech a především výkon v Lovosicích ho posílá do ústeckého finále.

HC Lovosice - HC Slovan Louny

Datum utkání: 2.kolo play-off ústeckého přeboru, čtvrtek 23.2.2017, 19:30
ranky a nahrávky:
28. Rusý (O.Vitvar) - 34. Šedivý (Růžek, Veselák), 35. Gebelt (Srb), 38. Dittrich (Derfler, Hloucha), 43. Červíček (Gebelt), 46. Růžek (Kousek), 48. Prokeš (Kousek), 52. Růžek, 55. Veselák (Růžek, Kunrt).

Rozhodčí: Vunč - Kába, Sýkora.
Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku:23:42. Vhazování: 37:48.

Diváci: 32. Průběh utkání: 1:0,1:8.

HC Lovosice:

Švára (41. A.Vitvar) - Haken, Černý, Opava, Šikner, Kříž, O.Vitvar - Gudera ml., Kauschitz, Chládek - Gudera st., Pavlata, Popek - Krejča, Neruda, Rusý

Dorn - Kunrt, Hloucha, Prokeš, Svoboda, Srb, Gebelt - Šedivý, Růžek, Veselák - Dalecký, Kousek, Vavrica - Červíček, Derfler, Dittrich.

HC Slovan Louny - HC Lovosice

Datum utkání: 3.kolo ústeckého přeboru, neděle 18.10.2015, 17:00
ranky a nahrávky: 9. M.Dittrich (Kučera), 13. M.Dittrich (Svoboda, Veselák), 37. Růžek (Kousek, Srb), 38. Rais (M.Dittrich, Vavrica), 44. M.Dittrich (Rais, Kučera), 47. Veselák (Rais, M.Dittrich), 52. D.Dittrich (Rais, Kučera), 53. Dalecký (Růžek, Kousek), 59. M.Dittrich - 1. Vaněček (Gudera ml.), 5. K.Kauschitz, 25. O.Vitvar (Gudera ml.), 27. R.Kauschitz (Cerman), 49. Haken (Vaněček).
Rozhodčí: Krejsa - Kordina, Miško.
Vyloučení: 3:8. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 48:24. Vhazování: 41:35. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:2,2:2,2:4,6:4,6:5,9:5.

Dorn (5. M.Charvát) - Kolčava, Kučera, Srb, Vavrica, Svoboda - Veselák, Rais, M.Dittrich - Dalecký, Růžek, Kousek - Šedivý, Mistoler, D.Dittrich. Trenéři: Kovařík, Šedivý.

HC Lovosice:

A.Vitvar - Popek, O.Vitvar, Verner, Haken, Kříž, Černý - Gudera ml., Cerman, Vaněček - Gudera st., Patzenhauer, Janča - R.Kauschitz, K.Kauschitz, Rusý. Trenér: Gudera.

Článek :

Jméno:Červíček  Příjmení:Jan

(ano čtete správně a redaktor není vůl, prostě nadpis)

Slovan zajížděl k druhému zápasu play-off ústecké ligy na led Lovosic. Termín utkání byl na žádost domácíh přeložen ze středy na čtvrtek, což se nakonec ukázalo jako mírná výhoda pro oba celky, jelikož se hrálo až v neobvyklém čase 19:30. Již na rozbruslení bylo znát oteplení, které meteorologové předpokládali a také silný vítr, který v lovosické aréně dělal během zápasu dokonalý větrák. Jen trošku teplejší vzduch nechtěl povolit ledu aby zamrzl, a tak nebylo divné, když se hrálo prvních 5 minut na polorozpuštěném rybníku. Ovšem na to byl Slovan připraven, jelikož v rámci tréninku jsme "brázdili" v minulých dnech ten Lenešický.

První třetina byla hlavně z pohledu domácích velice nervózní a převážně se odehrávala hlavně v obranném pásmu. To ovšem neznamená, že lovosičtí šance neměli. Hned v prvních vteřinách utkání se v situaci dva na jednoho dostali až před lounskou branku, naštěstí Dorn zlikvidoval střelu na poslední chvíli. Slovan rozehrál utkání tak jako v domácím zápase, tedy s Dornem v brance a na kompletní tři útoky. Jen urostlý bek Svoboda musel první třetinu sledovat z lavičky, jelikož vedoucí mužstva zapomněl Svobodovu registraci v útrobách lounského svatostánku. Pravidlo "máš chodit" prostě platí na 100%. Martin totiž v posledním zápase nenastoupil a tak musel chvilku na svojí letošní premiéru v play-off počkat. Vše zachránil "všudejezdící" primář Sova, který doručil registraci na lovosický stadion rychlostí ostříleného pošťáka z lounské pobočky. Jenže jak už to tak se Slovánkem bývá, dát gól se prostě v posledních zápasech nedaří. Šance byly, ale žádná neskončila za brankovou čárou a tak na světelné tabuli svitilo po první třetině 0:0.

Druhá perioda začala opět prověrkou Dorna hned z počátku. Slovan odolal a stále se pokoušel vstřelit branku jako první. MARNĚ. Naopak z poza branky nastřelený puk si Derfler nešťastně srazil do sítě, Dorn nestihl reagovat a lovosičtí se začli radovat. Tlak na lovosického brankáře Šváru se začal stupňovat a byla jen otázka času kdy to padne. Stalo se tak ve 34. minutě kdy nenápadnou střelou 20 cm nad ledem zúročil Šedivý, no a všudypřítomných 32 diváků ( z toho Fanda Veselák&family + pár lounských přívrženců = 30) začalo sledovat solidní Matějskou pouť. Hlavním hlasatelem kolotoče se stal Gebelt, který předvedl sólo vhodné na půdu Národního divadla, něco jako Vavrica v dobách své největší slávy, kdy projel celé kluziště a dal gól, tak i nyní Míra se mohl radovat. Navíc se ještě dvě minuty před koncem trefil Dittrich a vypadalo vše v dobrých barvách. Jenže .....

Lovosice se nechtěli vzdát a hned z počátku třetí třetiny se snažili utkání korigovat. Pár šancí se urodilo, ale nic co by stálo za trochu inkoustu.

Přátele a fanoušci, dovolte abych vynechal řádek, rovnou radši dva, protože to co se stalo ve 43.minutě zůstane nadosmrti v historii lovosického svatostánku. Gebelt našel Červíčka, který si nóbl kličkou obhodil jednoho z lovosických, nebudu ani jmenovat, protože v té rychlosti se ani nedalo zaznamenat číslo hráče, nádherně si najel do prostoru mezi kruhy, což Honza v tu chvíli  vyhodnotil jako nejlepší střeleckou pozici, a jelikož už "Čerw" něco prostřelil, byl si jistý v kramflecích i teď. Lehký záklon, hlava dole, zavřít oči, a bummmmm. ........ Kdyby byly po ruce konfety, museli bychom nachvíli přerušit zápas. Nechytatelný zápěstní projektil a rozhodčí Vunč byl rozhodnutý přepsat vítězný gól zápasu. Hráč utkání je na světě a to že potom Lovosice měly nějaké šance a Slovan přidal ještě čtyři góly už stejně nikoho nezajímalo. Prostě 1:8 nádherná střela a finále play-off !!!

Kdo si nechá ujít nedělní zápas 1.finále je buďto pracující člověk a nebo absolutní nesportovec, protože to bude přehlídka se vším všudy.

Sportu zdar a hokeji zvlášť ! Neděle 5.3.3017 od 17:00 h - ZS Louny