Slovan poráží Zbraslav

05.10.2013 22:20

Ve 4.kole KPPM se potkal Slovan s loňským vítězem Pražského přeboru HC Slavoj Zbraslav. Zcela jiný tým domácích s hokejisty převážně juniorského věku byl vyrovnaným soupeřem Slovanu v druhé části zápasu.

http://www.hclomnice.cz/foto/zbraslav.jpg     HC Slavoj Zbraslav - HC Slovan Louny

Datum utkání: 4.kolo, sobota 5.10.2013
ranky a nahrávky: 31. Pechar (L.Krupka), 34. F.Sedliský, 49. F.Sedliský (Pechar) - 14. T.Kučera (Máša), 24. Šedivý (Máša, Veselák), 25. Sak (Vaic), 41. Máša (Šedivý, Veselák), 60. Veselák (Šedivý, Máša).
Rozhodčí: Demuth - Ovsík, Výborný.
Vyloučení: 8:5, navíc Tichý (ZBR) 5+TH a Vaic (LN) 10 min.os.trest. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 90.

http://www.hclomnice.cz/foto/zbraslav.jpg HC Slavoj Zbraslav:

Hencl - D.Sedliský, Nekula, Kadlec, Váca, Mostecký, Štrébl - Tichý, Preizler, Merxbauer - Pechar, F.Sedliský, L.Krupka - Kušev, Průša, Kodr. Trenér: Rambousek.

T.Charvát - Krupka, T.Kučera, F.Červíček, Kolčava, Srb, Hloucha - Šedivý, Máša, Veselák - Prokeš, Čech, Vaic - Vavrica, Sak, Zetka. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

Reportáž

Již po 28 sekundách zápasu putoval zahřívat trestnou lavici domácí hráč Nekula. Přesilovka Slovanu trvala minutu, kde za příliš mnoho hráčů na ledě byl vyloučen Sak. Slovan ovládl zápas. Během 1.třetiny si vypracovali řadu příležitostí. Za zmínku stojí akce Krupky z 5. minuty, spolupráce Kolčavy se Zetkou v 9. minutě.
V 10. minutě poprvé zahrozili domácí, kde střelu Pechara zlikvidoval Tomáš Charvát. Ve 14. minutě  Tomáš Kučera překvapil domácího brankáře Hencla střelou od modré 0-1. O 10 sekund později přišla další přesilovka Slovanu, ve které mohl zvýšit stav zápasu Radek Srb. Další příležitost promarnil Ladislav Máša v závěru 1.třetiny.

Slovan kraloval i počátkem 2. třetiny. Ve 22. minutě své solo promarnil Jan Čech, ale druhá branka zápasu padla o dvě minuty později po spolupráci Veselák – Máša a střílející Ondra Šedivý 0-2. Ve 25. minutě Zdeněk Sak tvrdou střelou zvýšil vedení na 0-3. Domácí tým za tohoto stavu začal hrát agresivnější hokej, který jim přinesl do konce třetiny dvě branky, dokonce jedna branka ve vlastním oslabení.
Ve 32. minutě Slavoj měl výhodu skoro dvou minut přesilové hry 5 na 3, ale Slovan toto oslabení přežil. V závěru 2.třetiny promarnili šance ke zvýšení stavu Máša, Veselák. Ve 38. minutě předvedli pěstní souboj pro přítomné na stadionu Milan Zetka s Kodrem.Ve 39. minutě byl opět přetkak na trestné lavici a Slovan hrál přesilovku 4 na 3. Domácího brankáře tvrdou střelou nepřekvapil ani Fanda Červíček.

Z počátku 3. třetiny využil přesilovou hru po kombinační akci Ladislav Máša 2-4. Ve 45. minutě spurtoval k brankáři Henclovi Lukáš Vaic, který by v tomto zápase se snad netrefil ani do fotbalové branky. Poté Slavoj zápas zdramatizoval ve 49. minutě zásluhou Sedliskýho 3-4. Závěr zápasu byl hektický. Nejprve dostal OT Lukáš Vaic, po pár sekundách domácí Tichý dokonce TH. Jistotu zisku dvou bodů v čase 59:26 potvrdil David Veselák, který zpracoval přihrávku Ondry Šedivého.