Slovan se do finálově čtyřky neprobojuje, na ledě Hvězdy prohrál 2:6

05.01.2014 09:49

V předposledním kole základní části zajížděl Slovan do pražských Vokovic na led Hvězdy Praha. Slovan ztrácel na čtvrtou Roudnici 3 body a pro postup do finálově čtyřky musel bodovat, proti ale byli hráči Hvězdy, která stále drží 1.pozici. Pro Slovan to byla již 4.prohra v řadě a v nich pouze 4 vstřelené branky.
Aktuální statistiky naleznete ZDE

http://www.hokejhvezda.cz/images/84b68a0fc6f3_7CE2/logo-HC-Hvzda2.jpg     HC Hvězda Praha - HC Slovan Louny

Datum utkání: 17.kolo, sobota 4.1.2014, 18:30
ranky a nahrávky: 12. Fuks z trestného střílení, 15. Štrébl (Vladyka), 17. Fuks (Nacházel), 23. Lobo (Nedvěd, Štrébl), 51. Nedvěd (Štrébl), 56. Láska (Kukla) - 28. Krupka, 55. Šedivý (Rais, Kolčava).
Rozhodčí: Svoboda - Juskanin, Knápek.
Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 41:42.
.

http://www.hokejhvezda.cz/images/84b68a0fc6f3_7CE2/logo-HC-Hvzda2.jpg HC Hvězda Praha:

A.Srb - Šimek, Petráček, Němec, Vladyka, Budina, Malý, Pečenka - Veselý, Nacházel, Nedvěd - Fuks, Štrébl, Láska - P.Kukla, M.Kukla, Lobo - Klečka.

Dorn - Kolčava, J.Kučera, Krupka, R.Srb, T.Kučera, Martin Svoboda - Šedivý, Rais, Veselák - M.Dittrich, Švarc, Marek Svoboda - Vavrica, Sak, J.Červíček. Trenéři: Šedivý, Kovařík.

Reportáž

Jen vítězství nad pražskou Hvězdou mohlo udržet naděje Loun na účast ve finálové čtyřce. Do konce základní části chyběla pouhá dvě kola a navíc musel spoléhat na zaváhání dosud čtvrté Roudnice.

Taktika byla jasná, od úvodního vhazování přehrát soupeře a pokusit se o rychlou branku. Dařila se pouze hra, hosté často stříleli a domácí brankář Srb se určitě brzo zahřál. Ovšem uklidňující branka se nekonala. Tu nakonec daroval soupeři Marek Svoboda, když ve 12.minutě zezadu fauloval unikajícího útočníka soupeře takovým způsobem, že zákrok byl posouzen na trestné střílení. A zkušený Fuks přesně zamířil mezi Dornovy betony.

Inkasovaná branka snahu Slovanu určitě nepřerušila, naopak byl herně lepší, ale neproměnil ani ty největší tutovky. Třeba když Vavrica našel zpoza branky před ní zcela volného J.Červíčka, který měl dostatek času třeba i poslat brankáři SMS „kam to chceš?“. Asi nevěděl kam, tak pálil přímo do něj…

Na druhé straně útočníci domácích takové problémy neřešili, využili toho, že Dorn neměl svůj den a v 15.minutě zvýšili na 2:0. A přesně za dvě minuty oznamoval ukazatel skóre už 3:0.

Vstup do druhé části byl ze strany Slovanu opět aktivní a byla patrná snaha ještě s výsledkem něco udělat. Ovšem brzy v oslabení opět inkasoval. Přesilovku pak konečně ve 28.využili i hosté, když Krupka na modré nic nevymýšlel a propálil vše co stálo v cestě.

Na další branku čekalo asi 35 diváků (z toho 30 a jeden pes z Loun) až do 40.minuty, ovšem padla na opačné straně, než si lounští příznivci přáli. Ti se dočkali až necelých šest minut před závěrem. V početní výhodě 4 na 3 na modré opět nic zbytečného nevymýšlel Rais, tvrdě vystřelil a Šedivý před brankou tečoval na 2 :5.

Konečný účet si vystavili hosté sami, když v obraně neuhlídali pohyb puku a ten se v klidu došoural pošesté za Dornova záda.

Co dodat ? Opět snaha byla, soupeři byli zcela vyrovnání při poměru střel 40:35 ve prospěch Slovanu, ale opět neschopný vstřelit branku. Sice z přesilovky už nějaká padne, ale při plném počtu hráčů soupeře se tak už nestalo 193 minut. To na Veselákovu branku ze zápasu s Letňany v zápase na Mikuláše si nevzpomene ani nejzdatnější pamětník..

Poslední zápas základní skupiny v neděli se Žižkovem bude přímým soubojem o konečné páté místo a nezmění nic na tom, že Slovan bude hrát ve skupině o 5 až 10 místo nadstavby.